GEOLAILA COMIMPEX SRL
Str. CERNAUTI, bl. A15, sc. 1, et. 7, ap. 91, București Sectorul 2, București
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 315 mil lei, profit net 26,3 mil lei, 90 angajați.
Despre GEOLAILA COMIMPEX SRL
GEOLAILA COMIMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1994 cu numărul J1994017982408 și codul unic de înregistrare (CUI) 6253665, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie” (cod CAEN 4645). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 315 mil lei (+26% față de 2024), un profit net de 26,3 mil lei și 90 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 147 mil lei la 315 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1996.
Date de identificare
- CUI
- 6253665
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994017982408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 octombrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994017982408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.04.1996
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 315 mil lei
- Profit net
- 26,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 90
- Capitaluri proprii
- 97 mil lei
- Datorii
- 46,9 mil lei
- Active totale
- 144 mil lei
- Marjă netă
- 8,4%
- Cifră / angajat
- 3,5 mil lei
+26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 86,1 mil | 90,7 mil | 96,1 mil | 119 mil | 132 mil | 147 mil | 201 mil | 264 mil | 249 mil | 315 mil |
| Venituri totale | 86,5 mil | 90,8 mil | 96,3 mil | 119 mil | 132 mil | 147 mil | 202 mil | 264 mil | 249 mil | 316 mil |
| Cheltuieli totale | 81,5 mil | 85,6 mil | 91,3 mil | 113 mil | 126 mil | 136 mil | 182 mil | 241 mil | 230 mil | 287 mil |
| Profit / pierdere brută | 5 mil | 5,2 mil | 5 mil | 6 mil | 6,6 mil | 11,7 mil | 19,3 mil | 23,1 mil | 19,8 mil | 29,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 4,2 mil | 4,4 mil | 4,3 mil | 5,2 mil | 5,6 mil | 10,1 mil | 16,7 mil | 20,3 mil | 17,4 mil | 26,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 35 | 32 | 32 | 37 | 39 | 37 | 78 | 88 | 94 | 90 |
| Active imobilizate | 3,5 mil | 5,2 mil | 7,7 mil | 8,7 mil | 9,4 mil | 19,7 mil | 21,5 mil | 21,7 mil | 23 mil | 28,4 mil |
| Active circulante | 16,6 mil | 19,7 mil | 23,7 mil | 25,4 mil | 28,1 mil | 38,8 mil | 59,9 mil | 80,3 mil | 102 mil | 116 mil |
| din care stocuri | 10,2 mil | 13 mil | 17,5 mil | 17,9 mil | 20,5 mil | 29,6 mil | 46,6 mil | 61,8 mil | 76,5 mil | 81,1 mil |
| creanțe | 6 mil | 6,7 mil | 6,9 mil | 7,4 mil | 7,4 mil | 8,8 mil | 9,4 mil | 13,7 mil | 19,8 mil | 22,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 372 mii | 66 mii | -744 mii | 123 mii | 175 mii | 377 mii | 4 mil | 4,8 mil | 5,4 mil | 11,6 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 46 mii | 27 mii | 62 mii | 19 mii |
| Datorii | 8,9 mil | 9,3 mil | 11,5 mil | 9 mil | 6,8 mil | 17,7 mil | 40,9 mil | 41,2 mil | 49 mil | 46,9 mil |
| Capitaluri proprii | 11,2 mil | 15,6 mil | 19,9 mil | 25,1 mil | 30,7 mil | 40,8 mil | 40,5 mil | 60,8 mil | 75,7 mil | 97 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 293 în județul București și locul 7 din 804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4645 – Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie.
Firme similare din județul București
- BEIERSDORF ROMANIA SRL · București Sector 1409 mil lei · 75 ang.
- COLGATE-PALMOLIVE (ROMANIA) SRL · București Sector 2402 mil lei · 52 ang.
- JOHNSON WAX SRL · București Sector 2285 mil lei · 21 ang.
- NIRAN CO. PRODUCTS SRL · București Sector 5172 mil lei · 114 ang.
- JNTL CONSUMER HEALTH (ROMANIA) S.R.L. · București Sector 3171 mil lei · 30 ang.
- ESTEE LAUDER ROMANIA SRL · București Sector 1131 mil lei · 114 ang.
- AMWAY ROMANIA MARKETING SRL · București Sector 2130 mil lei · 10 ang.
- NAOS SKIN CARE ROMÂNIA SRL · București Sector 1124 mil lei · 60 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 15 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 14396/300/202506.03.2026
anulare proces verbal de contravenţie - 0218872/2025
Tribunalul Bucuresti · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 40197/94/202529.10.2025
validare poprire 512/2024
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 39168/94/202520.10.2025
validare poprire 846/2019
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 24917/300/202519.08.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 14396/300/202523.05.2025
plângere contravenţională C- 0218872/2025
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 8664/94/2024/a109.01.2025
validare poprire
Tribunalul Ilfov · Recurs · Civil · calitate: Terţ poprit
- 8664/94/2024/a108.01.2025
validare poprire
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 9446/330/202424.12.2024
validare poprire
Judecătoria Urziceni · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 31709/94/202418.11.2024
validare poprire 326/2020
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 4364/330/202411.06.2024
validare poprire
Judecătoria Urziceni · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4645 – Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre GEOLAILA COMIMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei GEOLAILA COMIMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GEOLAILA COMIMPEX SRL este 6253665, iar codul de TVA este RO6253665. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994017982408, iar codul EUID este ROONRC.J1994017982408.
Unde are sediul GEOLAILA COMIMPEX SRL?
Sediul social al firmei GEOLAILA COMIMPEX SRL este în Str. CERNAUTI, bl. A15, sc. 1, et. 7, ap. 91, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GEOLAILA COMIMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei GEOLAILA COMIMPEX SRL este „Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie”, cod CAEN 4645. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GEOLAILA COMIMPEX SRL?
GEOLAILA COMIMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GEOLAILA COMIMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 565). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GEOLAILA COMIMPEX SRL?
În 2025, GEOLAILA COMIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 315 mil lei și un profit net de 26,3 mil lei, cu 90 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GEOLAILA COMIMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. GEOLAILA COMIMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 4645 din județul București
- CAEN 4645 – Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4645
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară GEOLAILA COMIMPEX SRL cu alte firme