GEMIROX SHOP SRL
CONFEDERAȚIEI, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 311 mii lei, profit net 18 mii lei, 1 angajați.
Despre GEMIROX SHOP SRL
GEMIROX SHOP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 februarie 2014 cu numărul J40/1489/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 32767690, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 311 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 18 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 241 mii lei la 311 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32767690
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/1489/2014
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 februarie 2014
- EUID
- ROONRC.J40/1489/2014
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 311 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2.422 lei
- Datorii
- 148 mii lei
- Active totale
- 151 mii lei
- Marjă netă
- 5,9%
- Cifră / angajat
- 311 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 98% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 207 mii | 215 mii | 212 mii | 280 mii | 297 mii | 241 mii | 205 mii | 221 mii | 297 mii | 311 mii |
| Venituri totale | 207 mii | 215 mii | 212 mii | 280 mii | 297 mii | 297 mii | 260 mii | 221 mii | 297 mii | 362 mii |
| Cheltuieli totale | 224 mii | 227 mii | 213 mii | 278 mii | 293 mii | 232 mii | 210 mii | 243 mii | 325 mii | 338 mii |
| Profit / pierdere brută | -17 mii | -13 mii | -1.580 | 1.869 | 4.234 | 64 mii | 50 mii | -23 mii | -28 mii | 24 mii |
| Profit / pierdere netă | -21 mii | -15 mii | -3.689 | -931 | 2.196 | 61 mii | 48 mii | -25 mii | -31 mii | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.047 | 1.325 | 603 | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 111 mii | 100 mii | 142 mii | 92 mii | 64 mii | 47 mii | 59 mii | 150 mii | 157 mii | 151 mii |
| din care stocuri | 111 mii | 100 mii | 139 mii | 89 mii | 63 mii | 47 mii | 59 mii | 134 mii | 155 mii | 149 mii |
| creanțe | — | — | 2.260 | 2.260 | — | — | — | 0 | 0 | 117 |
| casa și conturi la bănci | 64 | 30 | 166 | 83 | 58 | 31 | 48 | 16 mii | 2.225 | 1.501 |
| Datorii | 158 mii | 160 mii | 205 mii | 156 mii | 126 mii | 47 mii | 12 mii | 135 mii | 173 mii | 148 mii |
| Capitaluri proprii | -45 mii | -59 mii | -63 mii | -64 mii | -62 mii | -619 | 46 mii | 15 mii | -16 mii | 2.422 |
| din care capital subscris vărsat | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 | 220 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.396 din 2.401 în județul București și locul 16.485 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul București
- BARBU & FII SRL · București Sector 5313 mii lei · 2 ang.
- MIKY GALANT SRL · București Sector 5313 mii lei · 1 ang.
- BAZURO BUSINESS SRL · București Sector 1312 mii lei · 1 ang.
- MOHAMMAD GROUP S.R.L. · București Sector 6311 mii lei · 2 ang.
- CRISTIAN METROPOLITAN CONCEPT SRL · București Sector 1311 mii lei · 1 ang.
- LA STELICĂ PELIN SRL · București Sector 6311 mii lei · 2 ang.
- EVITA EURO-TRADING SRL · București Sector 2311 mii lei · 1 ang.
- PINK N IT VISION S.R.L. · București Sector 5310 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Întrebări frecvente despre GEMIROX SHOP SRL
Care este CUI-ul firmei GEMIROX SHOP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GEMIROX SHOP SRL este 32767690. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/1489/2014, iar codul EUID este ROONRC.J40/1489/2014.
Unde are sediul GEMIROX SHOP SRL?
Sediul social al firmei GEMIROX SHOP SRL este în CONFEDERAȚIEI, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GEMIROX SHOP SRL?
Activitatea principală a firmei GEMIROX SHOP SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GEMIROX SHOP SRL?
GEMIROX SHOP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 februarie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GEMIROX SHOP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GEMIROX SHOP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GEMIROX SHOP SRL?
În 2025, GEMIROX SHOP SRL a raportat o cifră de afaceri de 311 mii lei și un profit net de 18 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GEMIROX SHOP SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GEMIROX SHOP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/32767690API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din București Sector 3
- Firme cu CAEN 4711 din județul București
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul București
- Compară GEMIROX SHOP SRL cu alte firme