GAVRONET AGRO SRL
Nuferilor, Sat Movila Banului, Comuna Movila Banului, Buzău
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1,7 mil lei, profit net 548 mii lei, 3 angajați.
Despre GAVRONET AGRO SRL
GAVRONET AGRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iunie 2009 cu numărul J2009000454109 și codul unic de înregistrare (CUI) 25647674, cu sediul în Movila Banului, județul Buzău. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,7 mil lei (+431% față de 2024), un profit net de 548 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 1,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iunie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 25647674
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000454109
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iunie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000454109
- Cod poștal
- 127380
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 11.06.2009
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,7 mil lei
- Profit net
- 548 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 1,8 mil lei
- Datorii
- 1,1 mil lei
- Active totale
- 3,1 mil lei
- Marjă netă
- 31,6%
- Cifră / angajat
- 578 mii lei
+431% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 36% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 766 mii | 1 mil | 929 mii | 915 mii | 464 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 326 mii | 1,7 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 861 mii | 1,9 mil | 2 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 751 mii | 866 mii | 981 mii | 930 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 343 mii | 501 mii | 365 mii | 338 mii | -178 mii | 665 mii | 757 mii | 105 mii | 37 mii | 618 mii |
| Profit / pierdere netă | 306 mii | 490 mii | 355 mii | 329 mii | -183 mii | 650 mii | 742 mii | 96 mii | 24 mii | 548 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 556 mii | 648 mii | 770 mii | 795 mii | 685 mii | 610 mii | 794 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Active circulante | 544 mii | 888 mii | 613 mii | 583 mii | 584 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 889 mii | 1,2 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | 118 mii | 94 mii | 184 mii | 177 mii | 126 mii | 475 mii | 694 mii | 625 mii | 822 mii | 1,1 mil |
| creanțe | 160 mii | 226 mii | 129 mii | 182 mii | 153 mii | 286 mii | 331 mii | 176 mii | 139 mii | 206 mii |
| casa și conturi la bănci | 265 mii | 568 mii | 301 mii | 223 mii | 305 mii | 408 mii | 188 mii | 88 mii | 232 mii | 549 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.117 | 1.136 | 1.109 | 8.663 | 1.811 | 7.281 | 2.722 | 4.229 | 2.799 | 2.881 |
| Datorii | 242 mii | 345 mii | 401 mii | 264 mii | 416 mii | 782 mii | 369 mii | 807 mii | 1 mil | 1,1 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 137 mii | — | — | 185 mii |
| Capitaluri proprii | 859 mii | 1,2 mil | 984 mii | 1,1 mil | 855 mii | 1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 93 din 291 în județul Buzău și locul 3.057 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Buzău
- GHEORGHE AURELIAN SRL · Podgoria1,8 mil lei · 5 ang.
- PREDMAG PROD SRL · Costieni (com. Ziduri)1,8 mil lei · 2 ang.
- TERRAVERDE SRL · Țintești1,8 mil lei · 3 ang.
- SAM STAN 2005 SRL · Boldu1,8 mil lei · 4 ang.
- TARRA MADIN SRL · Râmnicu Sărat1,7 mil lei · 4 ang.
- AGRI FNC SCURTEȘTI SRL · Scurtești (com. Vadu Pașii)1,7 mil lei · 4 ang.
- COMAGRAPROD SRL · Buzău1,7 mil lei · 4 ang.
- ISABEL PRODEX 97 SRL · Vâlcelele1,7 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 5210 Depozitări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre GAVRONET AGRO SRL
Care este CUI-ul firmei GAVRONET AGRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GAVRONET AGRO SRL este 25647674, iar codul de TVA este RO25647674. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000454109, iar codul EUID este ROONRC.J2009000454109.
Unde are sediul GAVRONET AGRO SRL?
Sediul social al firmei GAVRONET AGRO SRL este în Nuferilor, Sat Movila Banului, Comuna Movila Banului, Buzău, județul Buzău, cod poștal 127380, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GAVRONET AGRO SRL?
Activitatea principală a firmei GAVRONET AGRO SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GAVRONET AGRO SRL?
GAVRONET AGRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iunie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GAVRONET AGRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0314 *** 308). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GAVRONET AGRO SRL?
În 2025, GAVRONET AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,7 mil lei și un profit net de 548 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GAVRONET AGRO SRL plătitoare de TVA?
Da. GAVRONET AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 iunie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Movila Banului
- Firme cu CAEN 0111 din județul Buzău
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Buzău
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Buzău
- Beneficiari de fonduri din județul Buzău
- Compară GAVRONET AGRO SRL cu alte firme