"GALTRANS"-IMPEX SRL
Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna
În 2024: cifra de afaceri 62 mii lei, profit net 16 mii lei, 2 angajați.
Despre "GALTRANS"-IMPEX SRL
"GALTRANS"-IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 1994 cu numărul J1994001103147 și codul unic de înregistrare (CUI) 6604758, cu sediul în Ojdula, județul Covasna. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 31 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 62 mii lei (-57% față de 2023), un profit net de 16 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 621 mii lei la 62 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997.
Date de identificare
- CUI
- 6604758
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994001103147
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 decembrie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994001103147
- Cod poștal
- 527125
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.11.1997
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 62 mii lei
- Profit net
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -234 mii lei
- Datorii
- 385 mii lei
- Active totale
- 152 mii lei
- Marjă netă
- 25,4%
- Cifră / angajat
- 31 mii lei
-57% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (254%); cifra de afaceri a scăzut cu 57% față de 2023. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1 mil | 870 mii | 737 mii | 1,3 mil | 621 mii | 1,2 mil | 886 mii | 143 mii | 62 mii |
| Venituri totale | 1 mil | 876 mii | 741 mii | 1,3 mil | 627 mii | 1,2 mil | 934 mii | 195 mii | 193 mii |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 901 mii | 867 mii | 1,3 mil | 763 mii | 1,2 mil | 1 mil | 349 mii | 172 mii |
| Profit / pierdere brută | -161 mii | -25 mii | -126 mii | 93 mii | -136 mii | -21 mii | -70 mii | -154 mii | 21 mii |
| Profit / pierdere netă | -161 mii | -34 mii | -133 mii | 80 mii | -143 mii | -32 mii | -79 mii | -156 mii | 16 mii |
| Număr mediu de angajați | 16 | 13 | 11 | 10 | 9 | 9 | 7 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 617 mii | 469 mii | 365 mii | 287 mii | 163 mii | 138 mii | 128 mii | 113 mii | 84 mii |
| Active circulante | 672 mii | 648 mii | 491 mii | 575 mii | 461 mii | 428 mii | 254 mii | 112 mii | 68 mii |
| din care stocuri | 45 mii | 59 mii | 50 mii | 79 mii | 116 mii | 126 mii | 65 mii | — | 21 mii |
| creanțe | 360 mii | 240 mii | 123 mii | 205 mii | 137 mii | 210 mii | 116 mii | 68 mii | 33 mii |
| casa și conturi la bănci | 268 mii | 349 mii | 318 mii | 291 mii | 208 mii | 92 mii | 73 mii | 43 mii | 14 mii |
| Datorii | 1 mil | 888 mii | 761 mii | 686 mii | 591 mii | 582 mii | 475 mii | 474 mii | 385 mii |
| Capitaluri proprii | 263 mii | 229 mii | 95 mii | 175 mii | 33 mii | -15 mii | -94 mii | -250 mii | -234 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.100 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 244 din 273 în județul Covasna și locul 30.875 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Covasna
- PAS CU PAS ELE-GYP S.R.L. · Sita Buzăului66 mii lei · 1 ang.
- ZEOSZ TRANS S.R.L. · Catalina64 mii lei · 1 ang.
- COLOMBO BĂLAȘ S.R.L. · Covasna52 mii lei · 1 ang.
- SZILTU SRL · Belani (com. Poian)48 mii lei · 1 ang.
- LOGITUR SIMA S.R.L. · Covasna47 mii lei · 1 ang.
- NEXTWAY LOGISTICS S.R.L. · Ozun47 mii lei · 1 ang.
- PRIMO TRANSLOG S.R.L. · Valea Crișului46 mii lei · 0 ang.
- NICCARGO S.R.L. · Sita Buzăului42 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre "GALTRANS"-IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei "GALTRANS"-IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei "GALTRANS"-IMPEX SRL este 6604758, iar codul de TVA este RO6604758. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001103147, iar codul EUID este ROONRC.J1994001103147.
Unde are sediul "GALTRANS"-IMPEX SRL?
Sediul social al firmei "GALTRANS"-IMPEX SRL este în Sat Ojdula, Comuna Ojdula, Covasna, județul Covasna, cod poștal 527125, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are "GALTRANS"-IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei "GALTRANS"-IMPEX SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată "GALTRANS"-IMPEX SRL?
"GALTRANS"-IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma "GALTRANS"-IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0040 *** 487). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are "GALTRANS"-IMPEX SRL?
În 2024, "GALTRANS"-IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 62 mii lei și un profit net de 16 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este "GALTRANS"-IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. "GALTRANS"-IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.