FURIN STAL SRL
MĂRĂȘEȘTI, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 119 mii lei, 5 angajați.
Despre FURIN STAL SRL
FURIN STAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 1997 cu numărul J1997001441291 și codul unic de înregistrare (CUI) 9993536, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate” (cod CAEN 4752). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 119 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,4 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1998.
Date de identificare
- CUI
- 9993536
- Nr. Registrul Comerțului
- J1997001441291
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 noiembrie 1997
- EUID
- ROONRC.J1997001441291
- Cod poștal
- 100276
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.05.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 119 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 119 mii lei
- Datorii
- 729 mii lei
- Active totale
- 848 mii lei
- Marjă netă
- 5,4%
- Cifră / angajat
- 439 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 57 mii | 121 mii | -348 mii | 181 mii | 259 mii | 252 mii | 230 mii | 191 mii | 15 mii | 142 mii |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | 104 mii | -367 mii | 159 mii | 238 mii | 228 mii | 207 mii | 170 mii | -33 mii | 119 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 7 | 8 | 7 | 6 | 5 | 6 | 5 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 117 mii | 86 mii | 57 mii | 27 mii | 10 mii | 8.880 | 7.255 | 205 mii | 242 mii | 232 mii |
| Active circulante | 1,6 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 751 mii | 791 mii | 626 mii | 671 mii | 611 mii |
| din care stocuri | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 668 mii | 721 mii | 578 mii | 609 mii | 588 mii |
| creanțe | 15 mii | 18 mii | 24 mii | 38 mii | 6.160 | 37 mii | 40 mii | 36 mii | 22 mii | 16 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.833 | 17 mii | 6.811 | 25 mii | 15 mii | 46 mii | 30 mii | 13 mii | 40 mii | 7.929 |
| Cheltuieli în avans | — | — | 458 | 804 | 9.059 | 8.012 | 8.235 | 1.922 | 2.962 | 4.474 |
| Datorii | 855 mii | 806 mii | 646 mii | 566 mii | 404 mii | 302 mii | 599 mii | 663 mii | 781 mii | 729 mii |
| Capitaluri proprii | 817 mii | 920 mii | 553 mii | 607 mii | 644 mii | 466 mii | 207 mii | 170 mii | 135 mii | 119 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 26 din 90 în județul Prahova și locul 751 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate.
Firme similare din județul Prahova
- DIAL TOTAL STORE S.R.L. · Albești-Muru (com. Albești-Paleologu)2,7 mil lei · 6 ang.
- SCULE PROFESIONALE SRL · Ploiești2,6 mil lei · 6 ang.
- RE DOX SRL · Ariceștii Rahtivani2,4 mil lei · 6 ang.
- STIAL COMSERV SRL · Trăisteni (com. Valea Doftanei)2,4 mil lei · 4 ang.
- ANIRILUM ELETERM S.R.L. · Ploiești2,2 mil lei · 4 ang.
- FIX HAUS S.R.L. · Potigrafu (com. Gorgota)2,2 mil lei · 6 ang.
- GHIDIA CONSIMOB S.R.L. · Apostolache1,9 mil lei · 2 ang.
- JEGER PAINTS ROMANIA S.R.L. · Ploiești1,7 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre FURIN STAL SRL
Care este CUI-ul firmei FURIN STAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FURIN STAL SRL este 9993536, iar codul de TVA este RO9993536. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997001441291, iar codul EUID este ROONRC.J1997001441291.
Unde are sediul FURIN STAL SRL?
Sediul social al firmei FURIN STAL SRL este în MĂRĂȘEȘTI, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100276, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FURIN STAL SRL?
Activitatea principală a firmei FURIN STAL SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate”, cod CAEN 4752.
Când a fost înființată FURIN STAL SRL?
FURIN STAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 noiembrie 1997, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FURIN STAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 356). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FURIN STAL SRL?
În 2025, FURIN STAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 119 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FURIN STAL SRL plătitoare de TVA?
Da. FURIN STAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Ploiești
- Firme cu CAEN 4752 din județul Prahova
- CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- Top firme din județul Prahova
- Top firme cu CAEN 4752
- Firme noi din județul Prahova
- Compară FURIN STAL SRL cu alte firme