FU XING ROMCOM IMPEX SRL
POIANA CU ALUNI, bl. 17, sc. 4, et. 4, ap. 124, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 198 mii lei, pierdere netă 85 mii lei, 1 angajați.
Despre FU XING ROMCOM IMPEX SRL
FU XING ROMCOM IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 martie 2000 cu numărul J2000002997407 și codul unic de înregistrare (CUI) 12839830, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei” (cod CAEN 4642). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 198 mii lei (+9% față de 2024), o pierdere netă de 85 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 158 mii lei la 198 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 martie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 12839830
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000002997407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 martie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000002997407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 29.03.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 198 mii lei
- Pierdere netă
- 85 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 622 mii lei
- Datorii
- 434 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- -43%
- Cifră / angajat
- 198 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 288 mii | 247 mii | 211 mii | 224 mii | 122 mii | 158 mii | 172 mii | 243 mii | 182 mii | 198 mii |
| Venituri totale | 305 mii | 274 mii | 211 mii | 234 mii | 122 mii | 158 mii | 172 mii | 245 mii | 199 mii | 222 mii |
| Cheltuieli totale | 210 mii | 206 mii | 174 mii | 357 mii | 109 mii | 132 mii | 138 mii | 211 mii | 233 mii | 307 mii |
| Profit / pierdere brută | 95 mii | 68 mii | 37 mii | -123 mii | 13 mii | 26 mii | 34 mii | 34 mii | -34 mii | -84 mii |
| Profit / pierdere netă | 86 mii | 62 mii | 35 mii | -125 mii | 12 mii | 24 mii | 32 mii | 32 mii | -36 mii | -85 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 58 mii | 42 mii | 26 mii | 11 mii | — | — | — | — | 138 mii | 97 mii |
| Active circulante | 1 mil | 1,1 mil | 989 mii | 990 mii | 938 mii | 940 mii | 967 mii | 1 mil | 763 mii | 958 mii |
| din care stocuri | 535 mii | 786 mii | 665 mii | 682 mii | 632 mii | 563 mii | 498 mii | 664 mii | 582 mii | 759 mii |
| creanțe | 92 mii | 157 mii | 123 mii | 129 mii | 123 mii | 129 mii | 140 mii | 152 mii | 151 mii | 176 mii |
| casa și conturi la bănci | 375 mii | 172 mii | 201 mii | 178 mii | 183 mii | 248 mii | 329 mii | 214 mii | 31 mii | 23 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 67 mii | 1.196 |
| Datorii | 250 mii | 373 mii | 248 mii | 358 mii | 284 mii | 262 mii | 256 mii | 287 mii | 262 mii | 434 mii |
| Capitaluri proprii | 809 mii | 785 mii | 768 mii | 642 mii | 654 mii | 679 mii | 711 mii | 742 mii | 707 mii | 622 mii |
| din care capital subscris vărsat | 645 mii | 645 mii | 645 mii | 645 mii | 645 mii | 645 mii | 645 mii | 645 mii | 645 mii | 645 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 591 din 935 în județul București și locul 1.245 din 1.957 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei.
Firme similare din județul București
- DENS NOVA STAR SRL · București Sector 6200 mii lei · 1 ang.
- ANASTASIAMARIA IMPEX S.R.L. · București Sector 3200 mii lei · 3 ang.
- EURO DIADAR SRL · București Sector 3199 mii lei · 1 ang.
- SHUANG YAN IMPEX SRL · București Sector 2196 mii lei · 1 ang.
- PRO COMERT CR SRL · București Sector 2196 mii lei · 1 ang.
- MAKA IDEAL SRL · București Sector 2195 mii lei · 1 ang.
- VIJI CONT SRL · București Sector 2194 mii lei · 1 ang.
- ZIMBAY S.R.L. · București Sector 2194 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 3524 Depozitarea gazelor, ca parte a serviciilor de furnizare
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Întrebări frecvente despre FU XING ROMCOM IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei FU XING ROMCOM IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FU XING ROMCOM IMPEX SRL este 12839830, iar codul de TVA este RO12839830. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000002997407, iar codul EUID este ROONRC.J2000002997407.
Unde are sediul FU XING ROMCOM IMPEX SRL?
Sediul social al firmei FU XING ROMCOM IMPEX SRL este în POIANA CU ALUNI, bl. 17, sc. 4, et. 4, ap. 124, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FU XING ROMCOM IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei FU XING ROMCOM IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei”, cod CAEN 4642. În Registrul Comerțului are autorizate în total 43 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FU XING ROMCOM IMPEX SRL?
FU XING ROMCOM IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 martie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FU XING ROMCOM IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 525). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FU XING ROMCOM IMPEX SRL?
În 2025, FU XING ROMCOM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 198 mii lei și o pierdere netă de 85 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FU XING ROMCOM IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. FU XING ROMCOM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 martie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.