FOX & CO SRL
Str. ION SLAVICI, Municipiul Mediaș, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 212 mii lei, profit net 51 mii lei, 1 angajați.
Despre FOX & CO SRL
FOX & CO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 1993 cu numărul J1993001773329 și codul unic de înregistrare (CUI) 4751213, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 212 mii lei (-8% față de 2024), un profit net de 51 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 248 mii lei la 212 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 4751213
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001773329
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 septembrie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001773329
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 212 mii lei
- Profit net
- 51 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 90 mii lei
- Datorii
- 23 mii lei
- Active totale
- 113 mii lei
- Marjă netă
- 23,9%
- Cifră / angajat
- 212 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 197 mii | 207 mii | 212 mii | 216 mii | 194 mii | 248 mii | 194 mii | 217 mii | 230 mii | 212 mii |
| Venituri totale | 235 mii | 208 mii | 219 mii | 217 mii | 197 mii | 344 mii | 233 mii | 217 mii | 230 mii | 268 mii |
| Cheltuieli totale | 109 mii | 42 mii | 106 mii | 123 mii | 171 mii | 285 mii | 190 mii | 195 mii | 129 mii | 215 mii |
| Profit / pierdere brută | 127 mii | 166 mii | 113 mii | 94 mii | 26 mii | 59 mii | 43 mii | 22 mii | 101 mii | 53 mii |
| Profit / pierdere netă | 121 mii | 161 mii | 111 mii | 92 mii | 24 mii | 56 mii | 41 mii | 20 mii | 99 mii | 51 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 64 mii | 79 mii | 130 mii | 124 mii | 117 mii | 78 mii | 18 mii | 52 mii | 36 mii | 100 mii |
| Active circulante | 68 mii | 151 mii | 212 mii | 64 mii | 83 mii | 88 mii | 114 mii | 74 mii | 128 mii | 12 mii |
| creanțe | 66 mii | 56 mii | 64 mii | 62 mii | 62 mii | 57 mii | 95 mii | 61 mii | 59 mii | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.734 | 96 mii | 148 mii | 2.373 | 21 mii | 32 mii | 19 mii | 13 mii | 69 mii | 1.706 |
| Datorii | 95 mii | 33 mii | 38 mii | 45 mii | 33 mii | 35 mii | 49 mii | 88 mii | 71 mii | 23 mii |
| Capitaluri proprii | 37 mii | 198 mii | 304 mii | 143 mii | 167 mii | 131 mii | 82 mii | 38 mii | 93 mii | 90 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 216 din 368 în județul Sibiu și locul 7.705 din 14.554 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Sibiu
- AS MOTIVE SRL · Sibiu216 mii lei · 1 ang.
- B&M PARTNERS PLUS SRL · Sibiu214 mii lei · 1 ang.
- KLAUSI COM SRL · Sibiu212 mii lei · 1 ang.
- EURO-SIB TURISM SRL · Sibiu212 mii lei · 1 ang.
- STEFIPET SRL · Sibiu212 mii lei · 1 ang.
- CGA.RO BUSINESS SERVICES S.R.L. · Ludoș211 mii lei · 1 ang.
- REGINA ELISABETA IMOBILIARE S.R.L. · Sibiu209 mii lei · 0 ang.
- HERMINE IMPEX SRL · Sibiu208 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre FOX & CO SRL
Care este CUI-ul firmei FOX & CO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FOX & CO SRL este 4751213. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001773329, iar codul EUID este ROONRC.J1993001773329.
Unde are sediul FOX & CO SRL?
Sediul social al firmei FOX & CO SRL este în Str. ION SLAVICI, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FOX & CO SRL?
Activitatea principală a firmei FOX & CO SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată FOX & CO SRL?
FOX & CO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FOX & CO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 706). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FOX & CO SRL?
În 2025, FOX & CO SRL a raportat o cifră de afaceri de 212 mii lei și un profit net de 51 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FOX & CO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, FOX & CO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.