Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA18 ani pe piață

FOUR V SYSTEM SRL

CUI 23441278J2008000360306

PARIS, Municipiul Satu Mare, Satu Mare

În 2025: cifra de afaceri 20,4 mil lei, profit net 3,2 mil lei, 40 angajați.

Despre FOUR V SYSTEM SRL

FOUR V SYSTEM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2008 cu numărul J2008000360306 și codul unic de înregistrare (CUI) 23441278, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 20,4 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 3,2 mil lei și 40 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,8 mil lei la 20,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 februarie 2020.

Date de identificare

CUI
23441278
Nr. Registrul Comerțului
J2008000360306
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 martie 2008
EUID
ROONRC.J2008000360306
Cod poștal
440044

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 27.02.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Satu Mare

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
20,4 mil lei

-3% față de 2024

Profit net
3,2 mil lei
Angajați (medie)
40
Capitaluri proprii
11,1 mil lei
Datorii
8,2 mil lei
Active totale
19,3 mil lei
Marjă netă
15,5%
Cifră / angajat
509 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 481.670 lei; profit net 12.505 lei20162017: cifra de afaceri 1.985.724 lei; profit net 313.806 lei20172018: cifra de afaceri 1.595.479 lei; profit net 298.768 lei20182019: cifra de afaceri 3.443.051 lei; profit net 749.921 lei20192020: cifra de afaceri 4.743.310 lei; profit net 481.505 lei20202021: cifra de afaceri 4.753.280 lei; profit net 52.200 lei20212022: cifra de afaceri 14.144.799 lei; profit net 4.913.452 lei20222023: cifra de afaceri 19.403.342 lei; profit net 5.131.584 lei20232024: cifra de afaceri 20.891.792 lei; profit net 7.057.122 lei20242025: cifra de afaceri 20.359.983 lei; profit net 3.153.382 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă482 mii2 mil1,6 mil3,4 mil4,7 mil4,8 mil14,1 mil19,4 mil20,9 mil20,4 mil
Venituri totale539 mii2,1 mil1,8 mil3,6 mil5 mil4,8 mil14,2 mil19,5 mil21,1 mil20,6 mil
Cheltuieli totale488 mii1,7 mil1,5 mil2,8 mil4,5 mil4,7 mil9 mil14 mil13 mil17,3 mil
Profit / pierdere brută51 mii334 mii315 mii784 mii523 mii90 mii5,2 mil5,6 mil8,1 mil3,4 mil
Profit / pierdere netă13 mii314 mii299 mii750 mii482 mii52 mii4,9 mil5,1 mil7,1 mil3,2 mil
Număr mediu de angajați112919262534423540
Active imobilizate201 mii289 mii293 mii271 mii1,3 mil1,4 mil2,4 mil3,8 mil4,5 mil5 mil
Active circulante1,7 mil2,2 mil2,5 mil2,2 mil947 mii1,5 mil5,3 mil5,1 mil8,5 mil14,2 mil
din care stocuri84 mii146 mii173 mii66 mii20 mii232 mii717 mii524 mii189 mii6,4 mil
creanțe1,6 mil2 mil2,1 mil1,7 mil673 mii145 mii1,5 mil612 mii2 mil7,3 mil
casa și conturi la bănci2.73949 mii255 mii411 mii254 mii1,2 mil3 mil3,9 mil6,3 mil613 mii
Cheltuieli în avans———————3.4494.2041.635
Datorii1,3 mil1,6 mil1,6 mil789 mii1,3 mil2,7 mil2,7 mil738 mii3,1 mil8,2 mil
Provizioane75 mii75 mii75 mii75 mii75 mii75 mii75 mii———
Capitaluri proprii520 mii833 mii1,1 mil1,6 mil887 mii135 mii5 mil8,1 mil9,9 mil11,1 mil
din care capital subscris vărsat50050050050051051051051051015 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 23 din 482 în județul Satu Mare și locul 672 din 19.573 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Satu Mare

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 8085/296/202525.06.2025

    actiune în daune contractuale

    Judecătoria Satumare · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre FOUR V SYSTEM SRL

Care este CUI-ul firmei FOUR V SYSTEM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FOUR V SYSTEM SRL este 23441278, iar codul de TVA este RO23441278. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000360306, iar codul EUID este ROONRC.J2008000360306.

Unde are sediul FOUR V SYSTEM SRL?

Sediul social al firmei FOUR V SYSTEM SRL este în PARIS, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 440044, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FOUR V SYSTEM SRL?

Activitatea principală a firmei FOUR V SYSTEM SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FOUR V SYSTEM SRL?

FOUR V SYSTEM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FOUR V SYSTEM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 083). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FOUR V SYSTEM SRL?

În 2025, FOUR V SYSTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 20,4 mil lei și un profit net de 3,2 mil lei, cu 40 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FOUR V SYSTEM SRL plătitoare de TVA?

Da. FOUR V SYSTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 februarie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează