Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA9 ani pe piață

CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL

CUI 38078635J2017000951302

VRĂTICEL, Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, Satu Mare

În 2025: cifra de afaceri 23,3 mil lei, profit net 6,3 mil lei, 31 angajați.

Despre CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL

CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2017 cu numărul J2017000951302 și codul unic de înregistrare (CUI) 38078635, cu sediul în Negrești-Oaș, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 23,3 mil lei (-42% față de 2024), un profit net de 6,3 mil lei și 31 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,9 mil lei la 23,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 8 septembrie 2017.

Date de identificare

CUI
38078635
Nr. Registrul Comerțului
J2017000951302
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 august 2017
EUID
ROONRC.J2017000951302
Cod poștal
445200

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 08.09.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
23,3 mil lei

-42% față de 2024

Profit net
6,3 mil lei
Angajați (medie)
31
Capitaluri proprii
6,3 mil lei
Datorii
6,7 mil lei
Active totale
13 mil lei
Marjă netă
26,9%
Cifră / angajat
751 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 42% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
020 mil40 mil60 mil2017: cifra de afaceri 1.420.287 lei; profit net 794.738 lei20172018: cifra de afaceri 3.955.120 lei; profit net 1.948.829 lei20182019: cifra de afaceri 4.409.602 lei; profit net 1.832.839 lei20192020: cifra de afaceri 4.474.721 lei; profit net 1.920.722 lei20202021: cifra de afaceri 4.861.168 lei; profit net 1.139.831 lei20212022: cifra de afaceri 8.406.706 lei; profit net 3.645.958 lei20222023: cifra de afaceri 9.286.328 lei; profit net 2.287.308 lei20232024: cifra de afaceri 40.274.096 lei; profit net 14.753.061 lei20242025: cifra de afaceri 23.288.819 lei; profit net 6.269.835 lei2025
Indicator (lei)201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,4 mil4 mil4,4 mil4,5 mil4,9 mil8,4 mil9,3 mil40,3 mil23,3 mil
Venituri totale1,4 mil4 mil4,4 mil4,5 mil4,9 mil8,4 mil9,3 mil40,3 mil23,3 mil
Cheltuieli totale612 mii2 mil2,6 mil2,5 mil3,7 mil4,4 mil6,7 mil22,8 mil15,9 mil
Profit / pierdere brută809 mii2 mil1,9 mil2 mil1,2 mil4 mil2,6 mil17,5 mil7,4 mil
Profit / pierdere netă795 mii1,9 mil1,8 mil1,9 mil1,1 mil3,6 mil2,3 mil14,8 mil6,3 mil
Număr mediu de angajați91219141518213531
Active imobilizate33 mii221 mii425 mii323 mii694 mii808 mii933 mii1,2 mil2 mil
Active circulante980 mii2,1 mil2,1 mil2,3 mil1,3 mil4,4 mil4,9 mil20,9 mil10,7 mil
din care stocuri———97—————
creanțe278 mii1,2 mil1,8 mil2,1 mil1 mil3,3 mil4,7 mil18,8 mil7,3 mil
casa și conturi la bănci703 mii888 mii322 mii191 mii333 mii1,1 mil200 mii2 mil3,4 mil
Cheltuieli în avans————17 mii16 mii276 mii95 mii299 mii
Datorii219 mii348 mii484 mii262 mii626 mii1,6 mil2 mil7,4 mil6,7 mil
Capitaluri proprii795 mii2 mil2,1 mil2,3 mil1,4 mil3,7 mil4,2 mil14,8 mil6,3 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 18 din 482 în județul Satu Mare și locul 584 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Satu Mare

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 3100 Fabricarea de mobilă
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică

Întrebări frecvente despre CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL

Care este CUI-ul firmei CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este 38078635, iar codul de TVA este RO38078635. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000951302, iar codul EUID este ROONRC.J2017000951302.

Unde are sediul CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

Sediul social al firmei CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este în VRĂTICEL, Loc. Negrești-Oaș, Oraș Negrești-Oaș, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 445200, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

Activitatea principală a firmei CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2017, deci are 9 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 929). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL?

În 2025, CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL a raportat o cifră de afaceri de 23,3 mil lei și un profit net de 6,3 mil lei, cu 31 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL plătitoare de TVA?

Da. CONSTRUCȚII SILVA OAȘ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 8 septembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează