FORWARD IT S.R.L.
CALOIAN JUDEȚUL, bl. D19b, sc. 2, et. 4, ap. 26, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 897 mii lei, profit net 738 mii lei, 1 angajați.
Despre FORWARD IT S.R.L.
FORWARD IT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2023 cu numărul J2023005978404 și codul unic de înregistrare (CUI) 47891725, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 897 mii lei (-4% față de 2024), un profit net de 738 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 475 mii lei la 897 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2023.
Date de identificare
- CUI
- 47891725
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023005978404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 martie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023005978404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 897 mii lei
- Profit net
- 738 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 738 mii lei
- Datorii
- 383 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 82,2%
- Cifră / angajat
- 897 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 475 mii | 931 mii | 897 mii |
| Venituri totale | 484 mii | 953 mii | 905 mii |
| Cheltuieli totale | 72 mii | 160 mii | 140 mii |
| Profit / pierdere brută | 411 mii | 793 mii | 764 mii |
| Profit / pierdere netă | 407 mii | 766 mii | 738 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 205 mii | 163 mii | 389 mii |
| Active circulante | 340 mii | 692 mii | 730 mii |
| creanțe | 296 mii | 685 mii | 667 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 6.275 | 63 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 2.450 |
| Datorii | 137 mii | 89 mii | 383 mii |
| Capitaluri proprii | 407 mii | 766 mii | 738 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 947 din 4.332 în județul București și locul 2.442 din 14.286 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul București
- DEVACCELERATOR SRL · București Sector 6903 mii lei · 1 ang.
- DIGITAL AGENCY SRL · București Sector 6903 mii lei · 3 ang.
- DOBEZ DIGITAL AGENCY S.R.L. · București Sector 3899 mii lei · 1 ang.
- TECH WAY CONSULTING S.R.L. · București Sector 1896 mii lei · 1 ang.
- INAPPO S.R.L. · București Sector 6894 mii lei · 1 ang.
- ADE IT CONSULTING S.R.L. · București Sector 6892 mii lei · 1 ang.
- SMARTRDI - SMART RESEARCH AND DEVELOPMENT INTERNATIONAL SRL · București Sector 4892 mii lei · 2 ang.
- PRODEV SOFTWARE IT S.R.L. · București Sector 3892 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
Întrebări frecvente despre FORWARD IT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei FORWARD IT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FORWARD IT S.R.L. este 47891725, iar codul de TVA este RO47891725. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023005978404, iar codul EUID este ROONRC.J2023005978404.
Unde are sediul FORWARD IT S.R.L.?
Sediul social al firmei FORWARD IT S.R.L. este în CALOIAN JUDEȚUL, bl. D19b, sc. 2, et. 4, ap. 26, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FORWARD IT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei FORWARD IT S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FORWARD IT S.R.L.?
FORWARD IT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2023, deci are 3 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FORWARD IT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0743 *** 493). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FORWARD IT S.R.L.?
În 2025, FORWARD IT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 897 mii lei și un profit net de 738 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FORWARD IT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. FORWARD IT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2023. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.