Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare30 ani pe piață

FORESTIM PROD SRL

CUI 8168116J29/222/1996

CAMELIEI, bl. 67, ap. 18, Municipiul Ploiești, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 262 mii lei, profit net 6.474 lei, 1 angajați.

Despre FORESTIM PROD SRL

FORESTIM PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 1996 cu numărul J29/222/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8168116, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat” (cod CAEN 2822). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 262 mii lei (-69% față de 2024), un profit net de 6.474 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 262 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
8168116
Nr. Registrul Comerțului
J29/222/1996
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 februarie 1996
EUID
ROONRC.J29/222/1996
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2000

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
262 mii lei

-69% față de 2024

Profit net
6.474 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
587 mii lei
Datorii
94 mii lei
Active totale
680 mii lei
Marjă netă
2,5%
Cifră / angajat
262 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 69% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 1.136.835 lei; profit net 717 lei20162017: cifra de afaceri 847.626 lei; profit net 53.438 lei20172018: cifra de afaceri 1.004.434 lei; profit net 64.412 lei20182019: cifra de afaceri 987.384 lei; profit net 10.606 lei20192020: cifra de afaceri 1.140.826 lei; pierdere netă 51.424 lei20202021: cifra de afaceri 1.331.328 lei; profit net 58.362 lei20212022: cifra de afaceri 1.403.812 lei; profit net 56.052 lei20222023: cifra de afaceri 1.036.717 lei; profit net 18.157 lei20232024: cifra de afaceri 834.019 lei; profit net 36.096 lei20242025: cifra de afaceri 262.437 lei; profit net 6.474 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,1 mil848 mii1 mil987 mii1,1 mil1,3 mil1,4 mil1 mil834 mii262 mii
Venituri totale1,2 mil851 mii1 mil995 mii1,2 mil1,3 mil1,4 mil1,1 mil891 mii313 mii
Cheltuieli totale1,2 mil789 mii948 mii974 mii1,2 mil1,3 mil1,3 mil1,1 mil835 mii302 mii
Profit / pierdere brută3.01462 mii74 mii20 mii-41 mii71 mii69 mii28 mii56 mii11 mii
Profit / pierdere netă71753 mii64 mii11 mii-51 mii58 mii56 mii18 mii36 mii6.474
Număr mediu de angajați16131110111110741
Active imobilizate74 mii79 mii80 mii84 mii115 mii111 mii101 mii83 mii65 mii52 mii
Active circulante526 mii482 mii571 mii591 mii719 mii831 mii892 mii882 mii738 mii609 mii
din care stocuri310 mii319 mii337 mii391 mii456 mii533 mii560 mii593 mii523 mii471 mii
creanțe161 mii138 mii165 mii186 mii205 mii243 mii256 mii237 mii184 mii125 mii
casa și conturi la bănci55 mii25 mii69 mii14 mii59 mii55 mii76 mii52 mii31 mii13 mii
Cheltuieli în avans23 mii6.2056.2927.4717.4287.4287.42819 mii19 mii20 mii
Datorii188 mii89 mii136 mii166 mii377 mii436 mii462 mii427 mii230 mii94 mii
Venituri în avans1.668——10101010101010
Capitaluri proprii434 mii479 mii521 mii516 mii465 mii512 mii538 mii557 mii593 mii587 mii
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 11 în județul Prahova și locul 109 din 149 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2822 – Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat.

Firme similare din județul Prahova

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 2822 – Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat

  • 2822 Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

Întrebări frecvente despre FORESTIM PROD SRL

Care este CUI-ul firmei FORESTIM PROD SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FORESTIM PROD SRL este 8168116, iar codul de TVA este RO8168116. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/222/1996, iar codul EUID este ROONRC.J29/222/1996.

Unde are sediul FORESTIM PROD SRL?

Sediul social al firmei FORESTIM PROD SRL este în CAMELIEI, bl. 67, ap. 18, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FORESTIM PROD SRL?

Activitatea principală a firmei FORESTIM PROD SRL este „Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat”, cod CAEN 2822. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FORESTIM PROD SRL?

FORESTIM PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 1996, deci are 30 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FORESTIM PROD SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FORESTIM PROD SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ploiești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are FORESTIM PROD SRL?

În 2025, FORESTIM PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 262 mii lei și un profit net de 6.474 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FORESTIM PROD SRL plătitoare de TVA?

Da. FORESTIM PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează