FOCUS TEAM CONSULTING SRL
Intr. Procopie Dumitrescu, ap. 1, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 3,2 mil lei, pierdere netă 704 mii lei, 3 angajați.
Despre FOCUS TEAM CONSULTING SRL
FOCUS TEAM CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2006 cu numărul J2006010579408 și codul unic de înregistrare (CUI) 18808077, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor” (cod CAEN 4781). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,2 mil lei (+33% față de 2024), o pierdere netă de 704 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2 mil lei la 3,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 iulie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18808077
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006010579408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006010579408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 18.10.2026
din 04.07.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,2 mil lei
- Pierdere netă
- 704 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 61 mii lei
- Datorii
- 7,3 mil lei
- Active totale
- 7,6 mil lei
- Marjă netă
- -22,1%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 96% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 947 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 3,2 mil |
| Venituri totale | 972 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 2,2 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 4,2 mil | 4,3 mil |
| Cheltuieli totale | 992 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 4,1 mil | 5 mil |
| Profit / pierdere brută | -19 mii | 9.873 | 40 mii | 82 mii | 36 mii | 320 mii | 198 mii | 228 mii | 110 mii | -704 mii |
| Profit / pierdere netă | -19 mii | -1.931 | 23 mii | 65 mii | 21 mii | 301 mii | 174 mii | 204 mii | 25 mii | -704 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 781 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 3,1 mil | 7,3 mil | 6,6 mil |
| Active circulante | 101 mii | 177 mii | 282 mii | 275 mii | 447 mii | 654 mii | 970 mii | 809 mii | 945 mii | 916 mii |
| din care stocuri | — | 20 | — | — | 334 | — | — | 550 | — | 577 |
| creanțe | 88 mii | 164 mii | 270 mii | 232 mii | 441 mii | 650 mii | 961 mii | 785 mii | 921 mii | 905 mii |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 13 mii | 12 mii | 43 mii | 5.182 | 4.222 | 8.714 | 23 mii | 24 mii | 10 mii |
| Cheltuieli în avans | 11 mii | 19 mii | 24 mii | 25 mii | 4.303 | 32 mii | 1.835 | 28 mii | 133 mii | 146 mii |
| Datorii | 939 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,9 mil | 7,2 mil | 7,3 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 80 mii | 265 mii | 432 mii | 279 mii |
| Capitaluri proprii | -46 mii | -48 mii | -25 mii | 40 mii | 61 mii | 362 mii | 536 mii | 740 mii | 765 mii | 61 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 158 din 582 în județul București și locul 660 din 3.473 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor.
Firme similare din județul București
- MOTOR SMART SOLUTIONS SRL · București Sector 33,3 mil lei · 2 ang.
- GTS INT MOBILITY S.R.L. · București Sector 33,2 mil lei · 2 ang.
- TRATOS AUTO GLOBAL SRL · București Sector 43,2 mil lei · 1 ang.
- UNIVERSAL MOBILITY SERVICES S.R.L. · București Sector 33,2 mil lei · 0 ang.
- DIAMOND DRIVE MOTORS S.R.L. · București Sector 63,1 mil lei · 0 ang.
- UNION AUTOMOTIVE SRL · București Sector 33,1 mil lei · 1 ang.
- CARLUX IMPEX S.R.L. · București Sector 33 mil lei · 3 ang.
- GSN IMPORT - EXPORT SRL · București Sector 23 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 18270/300/2025/a129.06.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Tribunalul Bucuresti · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 19674/94/202518.03.2026
înşelăciunea (art.244 NCP)
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 9057/327/202524.10.2025
plângere contravenţională seria PTLX nr.0239428
Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Petent
- 18270/300/2025/a125.06.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 19674/94/202513.06.2025
înşelăciunea (art.244 NCP) alin1 şi art.2 C pen
Judecătoria Buftea · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 19674/94/2025/a113.06.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Buftea · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 18.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4781 – Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre FOCUS TEAM CONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei FOCUS TEAM CONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FOCUS TEAM CONSULTING SRL este 18808077, iar codul de TVA este RO18808077. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006010579408, iar codul EUID este ROONRC.J2006010579408.
Unde are sediul FOCUS TEAM CONSULTING SRL?
Sediul social al firmei FOCUS TEAM CONSULTING SRL este în Intr. Procopie Dumitrescu, ap. 1, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FOCUS TEAM CONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei FOCUS TEAM CONSULTING SRL este „Comerț cu amănuntul al autovehiculelor”, cod CAEN 4781. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FOCUS TEAM CONSULTING SRL?
FOCUS TEAM CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FOCUS TEAM CONSULTING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FOCUS TEAM CONSULTING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FOCUS TEAM CONSULTING SRL?
În 2025, FOCUS TEAM CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,2 mil lei și o pierdere netă de 704 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FOCUS TEAM CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Da. FOCUS TEAM CONSULTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 iulie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 18 octombrie 2026.