FOC PROIECT SERVICE SRL
CERNAVODĂ, bl. D10, sc. II, et. IV, ap. 27, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 193 mii lei, profit net 61 mii lei, 2 angajați.
Despre FOC PROIECT SERVICE SRL
FOC PROIECT SERVICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2011 cu numărul J12/1053/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28371718, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 193 mii lei (-44% față de 2024), un profit net de 61 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 188 mii lei la 193 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 aprilie 2011 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28371718
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1053/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 aprilie 2011
- EUID
- ROONRC.J12/1053/2011
- Cod poștal
- 400188
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 21.04.2011
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 193 mii lei
- Profit net
- 61 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 62 mii lei
- Datorii
- 67 mii lei
- Active totale
- 129 mii lei
- Marjă netă
- 31,7%
- Cifră / angajat
- 97 mii lei
-44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 342 mii | 245 mii | 147 mii | 229 mii | 153 mii | 188 mii | 196 mii | 363 mii | 344 mii | 193 mii |
| Venituri totale | 342 mii | 245 mii | 147 mii | 229 mii | 153 mii | 188 mii | 197 mii | 363 mii | 344 mii | 193 mii |
| Cheltuieli totale | 184 mii | 115 mii | 96 mii | 122 mii | 104 mii | 106 mii | 105 mii | 221 mii | 215 mii | 130 mii |
| Profit / pierdere brută | 157 mii | 130 mii | 50 mii | 107 mii | 48 mii | 82 mii | 91 mii | 142 mii | 129 mii | 63 mii |
| Profit / pierdere netă | 132 mii | 128 mii | 49 mii | 105 mii | 47 mii | 80 mii | 89 mii | 139 mii | 121 mii | 61 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active circulante | 240 mii | 150 mii | 68 mii | 174 mii | 68 mii | 152 mii | 104 mii | 164 mii | 225 mii | 129 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 43 mii | — | — | — |
| creanțe | 116 mii | 18 mii | 26 mii | 25 mii | 25 mii | 43 mii | 23 mii | 49 mii | 32 mii | 108 mii |
| casa și conturi la bănci | 123 mii | 131 mii | 41 mii | 149 mii | 43 mii | 109 mii | 39 mii | 115 mii | 193 mii | 20 mii |
| Datorii | 11 mii | 22 mii | 19 mii | 69 mii | 21 mii | 25 mii | 15 mii | 26 mii | 104 mii | 67 mii |
| Capitaluri proprii | 229 mii | 128 mii | 49 mii | 105 mii | 47 mii | 127 mii | 90 mii | 139 mii | 121 mii | 62 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 369 din 626 în județul Cluj și locul 5.228 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Cluj
- NEW ERA NETWORKING S.R.L. · Cluj-Napoca195 mii lei · 0 ang.
- HOME PREST CONS S.R.L. · Florești195 mii lei · 1 ang.
- LAVA SOLUTION S.R.L. · Cluj-Napoca193 mii lei · 2 ang.
- AER CLIMA VENT S.R.L. · Cluj-Napoca192 mii lei · 1 ang.
- VISUAL TERM S.R.L. · Cluj-Napoca192 mii lei · 2 ang.
- CLIMASER VENTILATION S.R.L. · Tăuți (com. Florești)190 mii lei · 1 ang.
- LA VIA SRL · Cluj-Napoca188 mii lei · 1 ang.
- LUCASINO SRL · Cluj-Napoca186 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Întrebări frecvente despre FOC PROIECT SERVICE SRL
Care este CUI-ul firmei FOC PROIECT SERVICE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FOC PROIECT SERVICE SRL este 28371718, iar codul de TVA este RO28371718. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1053/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/1053/2011.
Unde are sediul FOC PROIECT SERVICE SRL?
Sediul social al firmei FOC PROIECT SERVICE SRL este în CERNAVODĂ, bl. D10, sc. II, et. IV, ap. 27, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400188, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FOC PROIECT SERVICE SRL?
Activitatea principală a firmei FOC PROIECT SERVICE SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FOC PROIECT SERVICE SRL?
FOC PROIECT SERVICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FOC PROIECT SERVICE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FOC PROIECT SERVICE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FOC PROIECT SERVICE SRL?
În 2025, FOC PROIECT SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 193 mii lei și un profit net de 61 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FOC PROIECT SERVICE SRL plătitoare de TVA?
Da. FOC PROIECT SERVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 aprilie 2011 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.