FLORY-CURIER SRL
Luceafărului, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 5,9 mil lei, profit net 333 mii lei, 16 angajați.
Despre FLORY-CURIER SRL
FLORY-CURIER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2005 cu numărul J2005001406338 și codul unic de înregistrare (CUI) 18104632, cu sediul în Ipotești, județul Suceava. Activitatea principală este „Alte activități poștale și de curier” (cod CAEN 5320). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,9 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 333 mii lei și 16 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,8 mil lei la 5,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007.
Date de identificare
- CUI
- 18104632
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001406338
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 noiembrie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001406338
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.08.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,9 mil lei
- Profit net
- 333 mii lei
- Angajați (medie)
- 16
- Capitaluri proprii
- 340 mii lei
- Datorii
- 404 mii lei
- Active totale
- 744 mii lei
- Marjă netă
- 5,6%
- Cifră / angajat
- 369 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 2,8 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 5,5 mil | 5,6 mil | 5,4 mil | 5,9 mil |
| Venituri totale | 2,2 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 2,9 mil | 4 mil | 4,8 mil | 5,5 mil | 5,6 mil | 5,5 mil | 5,9 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,9 mil | 3,5 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 5,2 mil | 5,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 356 mii | 264 mii | 239 mii | 815 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 824 mii | 261 mii | 379 mii |
| Profit / pierdere netă | 307 mii | 244 mii | 220 mii | 786 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 716 mii | 226 mii | 333 mii |
| Număr mediu de angajați | 21 | 23 | 15 | 15 | 21 | 22 | 26 | 23 | 22 | 16 |
| Active imobilizate | 494 mii | 492 mii | 422 mii | 794 mii | 571 mii | 809 mii | 572 mii | 360 mii | 365 mii | 245 mii |
| Active circulante | 334 mii | 265 mii | 302 mii | 624 mii | 1,1 mil | 837 mii | 1,5 mil | 710 mii | 588 mii | 432 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 0 | 27 mii | 5.076 | 8.619 | 77 | 7.044 |
| creanțe | 329 mii | 263 mii | 280 mii | 320 mii | 549 mii | 618 mii | 1,3 mil | 601 mii | 510 mii | 231 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.310 | 1.206 | 22 mii | 304 mii | 521 mii | 192 mii | 186 mii | 101 mii | 78 mii | 195 mii |
| Cheltuieli în avans | 11 mii | 13 mii | 6.638 | 5.634 | 6.396 | 6.038 | 50 mii | 57 mii | 170 mii | 66 mii |
| Datorii | 531 mii | 520 mii | 420 mii | 497 mii | 316 mii | 379 mii | 573 mii | 239 mii | 895 mii | 404 mii |
| Capitaluri proprii | 308 mii | 249 mii | 312 mii | 927 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 888 mii | 229 mii | 340 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 116 în județul Suceava și locul 109 din 3.969 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5320 – Alte activități poștale și de curier.
Firme similare din județul Suceava
- D.M.G. PARCEL S.R.L. · Basarabi (com. Preutești)6,4 mil lei · 20 ang.
- I-XPRESS JOBS S.R.L. · Suceava4,6 mil lei · 23 ang.
- LONGFIELD ROUTE S.R.L. · Sadova2,8 mil lei · 17 ang.
- SOLO SPEDITION SRL · Bosanci1,8 mil lei · 0 ang.
- EMC AGREEMENT AREA S.R.L. · Dealu (com. Zvoriștea)1,5 mil lei · 16 ang.
- DSD SPEED S.R.L. · Mănăstirea Humorului1,5 mil lei · 9 ang.
- MYRE DONNA SRL · Câmpulung Moldovenesc1,1 mil lei · 6 ang.
- FEP CORPORATION S.R.L. · Ipotești1 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3162/314/202322.08.2025
furtul calificat (art.229 NCP)
Curtea de Apel Suceava · Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 12010/314/202424.04.2025
revocarea sau anularea suspendării executării pedepsei (art.583 NCPP)
Tribunalul Suceava · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Intimat Petent
- 622/314/202523.01.2025
revocarea sau anularea suspendării executării pedepsei (art.583 NCPP)
Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Petent
- 12010/314/202413.11.2024
revocarea sau anularea suspendării executării pedepsei (art.583 NCPP)
Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Petent
- 2286/314/202426.02.2024
revocarea sau anularea suspendării executării pedepsei (art.583 NCPP)
Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Petent av ales Marcel Gaftoneanu
- 3162/314/2023/a118.08.2023
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Tribunalul Suceava · Contestaţie(NCPP) · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 3162/314/202330.03.2023
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 3162/314/2023/a130.03.2023
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Suceava · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5320 – Alte activități poștale și de curier
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5320 Alte activități poștale și de curier
Întrebări frecvente despre FLORY-CURIER SRL
Care este CUI-ul firmei FLORY-CURIER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLORY-CURIER SRL este 18104632, iar codul de TVA este RO18104632. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001406338, iar codul EUID este ROONRC.J2005001406338.
Unde are sediul FLORY-CURIER SRL?
Sediul social al firmei FLORY-CURIER SRL este în Luceafărului, Sat Ipotești, Comuna Ipotești, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLORY-CURIER SRL?
Activitatea principală a firmei FLORY-CURIER SRL este „Alte activități poștale și de curier”, cod CAEN 5320. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLORY-CURIER SRL?
FLORY-CURIER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLORY-CURIER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 188). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLORY-CURIER SRL?
În 2025, FLORY-CURIER SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,9 mil lei și un profit net de 333 mii lei, cu 16 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLORY-CURIER SRL plătitoare de TVA?
Da. FLORY-CURIER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.