Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA33 ani pe piață

FLORTI MO SRL

CUI 4871600J38/1032/1993

COM. NICOLAE BALCESCU, Sat Valea Viei, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea

În 2025: cifra de afaceri 312 mii lei, pierdere netă 2.373 lei, 1 angajați.

Despre FLORTI MO SRL

FLORTI MO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 1993 cu numărul J38/1032/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 4871600, cu sediul în Valea Viei (com. Nicolae Bălcescu), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 312 mii lei (+40% față de 2024), o pierdere netă de 2.373 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 125 mii lei la 312 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
4871600
Nr. Registrul Comerțului
J38/1032/1993
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 septembrie 1993
EUID
ROONRC.J38/1032/1993
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
312 mii lei

+40% față de 2024

Pierdere netă
2.373 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-99 mii lei
Datorii
108 mii lei
Active totale
8.874 lei
Marjă netă
-0,8%
Cifră / angajat
312 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (1214%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 49.885 lei; profit net 7.598 lei20162017: cifra de afaceri 40.990 lei; profit net 4.870 lei20172018: cifra de afaceri 58.830 lei; pierdere netă 18.429 lei20182019: cifra de afaceri 80.980 lei; pierdere netă 13.390 lei20192020: cifra de afaceri 133.997 lei; pierdere netă 4.356 lei20202021: cifra de afaceri 125.160 lei; pierdere netă 10.144 lei20212022: cifra de afaceri 136.604 lei; pierdere netă 22.162 lei20222023: cifra de afaceri 193.463 lei; pierdere netă 28.795 lei20232024: cifra de afaceri 222.733 lei; pierdere netă 13.477 lei20242025: cifra de afaceri 311.604 lei; pierdere netă 2.373 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă50 mii41 mii59 mii81 mii134 mii125 mii137 mii193 mii223 mii312 mii
Venituri totale50 mii41 mii59 mii81 mii134 mii125 mii137 mii193 mii223 mii312 mii
Cheltuieli totale41 mii35 mii77 mii94 mii137 mii134 mii157 mii220 mii234 mii309 mii
Profit / pierdere brută9.0956.100-18 mii-13 mii-3.109-8.892-21 mii-27 mii-11 mii2.397
Profit / pierdere netă7.5984.870-18 mii-13 mii-4.356-10 mii-22 mii-29 mii-13 mii-2.373
Număr mediu de angajați——1——11111
Active circulante9.68415 mii4.2423.48114 mii3.8743.4946947.1198.874
din care stocuri2.6632.4512.8203.4272.1098472.938—4.234—
creanțe————————181—
casa și conturi la bănci7.02113 mii1.4225412 mii3.0275566942.7048.874
Datorii3271.1908.44521 mii36 mii36 mii58 mii84 mii104 mii108 mii
Capitaluri proprii9.35714 mii-4.203-18 mii-22 mii-32 mii-54 mii-83 mii-97 mii-99 mii
din care capital subscris vărsat238238238238238238238238238238

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 243 din 536 în județul Vâlcea și locul 16.468 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Vâlcea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Întrebări frecvente despre FLORTI MO SRL

Care este CUI-ul firmei FLORTI MO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLORTI MO SRL este 4871600. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J38/1032/1993, iar codul EUID este ROONRC.J38/1032/1993.

Unde are sediul FLORTI MO SRL?

Sediul social al firmei FLORTI MO SRL este în COM. NICOLAE BALCESCU, Sat Valea Viei, Comuna Nicolae Bălcescu, Vâlcea, Valea Viei (com. Nicolae Bălcescu), județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FLORTI MO SRL?

Activitatea principală a firmei FLORTI MO SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FLORTI MO SRL?

FLORTI MO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 1993, deci are 33 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FLORTI MO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0250 *** 660). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FLORTI MO SRL?

În 2025, FLORTI MO SRL a raportat o cifră de afaceri de 312 mii lei și o pierdere netă de 2.373 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FLORTI MO SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, FLORTI MO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează