FLOREXIM SERVCOM SRL
Comuna Orbeasca, Teleorman
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 54 mii lei, 4 angajați.
Despre FLOREXIM SERVCOM SRL
FLOREXIM SERVCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 1994 cu numărul J1994000021347 și codul unic de înregistrare (CUI) 5094812, cu sediul în Orbeasca, județul Teleorman. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 54 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 decembrie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 5094812
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994000021347
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 ianuarie 1994
- EUID
- ROONRC.J1994000021347
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 10.12.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Teleorman
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 54 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 145 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 2,2%
- Cifră / angajat
- 611 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,7 mil | 2,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 1,7 mil | 2,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 102 mii | 200 mii | 205 mii | 64 mii | 69 mii | 104 mii | 235 mii | 80 mii | 122 mii | 63 mii |
| Profit / pierdere netă | 91 mii | 178 mii | 193 mii | 52 mii | 53 mii | 84 mii | 214 mii | 61 mii | 63 mii | 54 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 62 mii | 142 mii | 131 mii | 126 mii | 61 mii | 60 mii | 135 mii | 148 mii | 174 mii | 146 mii |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| din care stocuri | 949 mii | 862 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 937 mii | 890 mii | 914 mii |
| creanțe | 52 mii | 538 mii | 96 mii | 86 mii | 167 mii | 160 mii | 122 mii | 144 mii | 173 mii | 149 mii |
| casa și conturi la bănci | 114 mii | 87 mii | 33 mii | 6.431 | -84 mii | -81 mii | 28 mii | 87 mii | 190 mii | 11 mii |
| Datorii | 905 mii | 1,2 mil | 854 mii | 753 mii | 559 mii | 463 mii | 395 mii | 363 mii | 410 mii | 145 mii |
| Capitaluri proprii | 271 mii | 450 mii | 561 mii | 617 mii | 669 mii | 753 mii | 967 mii | 955 mii | 1 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 60 din 832 în județul Teleorman și locul 3.969 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Teleorman
- MAYA SOFIA MARKET S.R.L. · Puranii De Sus (com. Purani)2,6 mil lei · 6 ang.
- C T ALIMENT COM SRL · Roșiori De Vede2,6 mil lei · 1 ang.
- STANDARD DIMANCEA SRL · Buzescu2,4 mil lei · 7 ang.
- LYLMAR PRODEXIM SRL · Ciolăneștii Din Deal (com. Ciolănești)2,4 mil lei · 4 ang.
- TOTAL GRUP INVEST SRL · Orbeasca De Jos (com. Orbeasca)2,3 mil lei · 7 ang.
- START GEW S.R.L. · Alexandria2,2 mil lei · 3 ang.
- DENDRO FLORA IMPEX SRL · Zimnicea2,2 mil lei · 7 ang.
- BIAMAR JUNIOR S.R.L. · Alexandria2,2 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 0312 Pescuitul în ape dulci
- 0322 Acvacultura în ape dulci
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
Întrebări frecvente despre FLOREXIM SERVCOM SRL
Care este CUI-ul firmei FLOREXIM SERVCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLOREXIM SERVCOM SRL este 5094812, iar codul de TVA este RO5094812. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994000021347, iar codul EUID este ROONRC.J1994000021347.
Unde are sediul FLOREXIM SERVCOM SRL?
Sediul social al firmei FLOREXIM SERVCOM SRL este în Comuna Orbeasca, Teleorman, județul Teleorman, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLOREXIM SERVCOM SRL?
Activitatea principală a firmei FLOREXIM SERVCOM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 35 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLOREXIM SERVCOM SRL?
FLOREXIM SERVCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLOREXIM SERVCOM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 102). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLOREXIM SERVCOM SRL?
În 2025, FLOREXIM SERVCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 54 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLOREXIM SERVCOM SRL plătitoare de TVA?
Da. FLOREXIM SERVCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 decembrie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.