FLORAKE CONSTRUCT SRL
Str. NUFERILOR, Loc. Urlați, Oraș Urlați, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 676 mii lei, 8 angajați.
Despre FLORAKE CONSTRUCT SRL
FLORAKE CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2008 cu numărul J29/1298/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23832047, cu sediul în Urlați, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (-24% față de 2024), un profit net de 676 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 426 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23832047
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/1298/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 mai 2008
- EUID
- ROONRC.J29/1298/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 06.03.2013
din 06.03.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Mizil
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 676 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 963 mii lei
- Datorii
- 722 mii lei
- Active totale
- 1,7 mil lei
- Marjă netă
- 38,5%
- Cifră / angajat
- 220 mii lei
-24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 345 mii | 392 mii | 427 mii | 643 mii | 667 mii | 426 mii | 813 mii | 1,7 mil | 2,3 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 345 mii | 392 mii | 453 mii | 643 mii | 667 mii | 439 mii | 1 mil | 1,7 mil | 2,3 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 165 mii | 270 mii | 428 mii | 415 mii | 641 mii | 599 mii | 843 mii | 852 mii | 1,1 mil | 1 mil |
| Profit / pierdere brută | 180 mii | 122 mii | 25 mii | 228 mii | 26 mii | -160 mii | 171 mii | 854 mii | 1,2 mil | 769 mii |
| Profit / pierdere netă | 175 mii | 118 mii | 20 mii | 221 mii | 20 mii | -164 mii | 161 mii | 837 mii | 1,1 mil | 676 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 6 | 6 | 5 | 6 | 7 | 7 | 8 | 8 |
| Active imobilizate | 15 mii | 7.875 | 9.353 | 6.127 | 141 mii | 233 mii | 403 mii | 668 mii | 435 mii | 272 mii |
| Active circulante | 327 mii | 299 mii | 186 mii | 508 mii | 441 mii | 181 mii | 257 mii | 683 mii | 1,1 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | 19 mii | 25 mii |
| creanțe | 203 mii | 138 mii | 80 mii | 435 mii | 337 mii | 139 mii | 178 mii | 501 mii | 761 mii | 751 mii |
| casa și conturi la bănci | 124 mii | 162 mii | 106 mii | 73 mii | 104 mii | 42 mii | 79 mii | 182 mii | 330 mii | 644 mii |
| Datorii | 234 mii | 182 mii | 49 mii | 147 mii | 195 mii | 192 mii | 277 mii | 274 mii | 239 mii | 722 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 7.616 |
| Capitaluri proprii | 107 mii | 125 mii | 146 mii | 367 mii | 387 mii | 223 mii | 383 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 963 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 73 din 702 în județul Prahova și locul 1.557 din 16.144 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Prahova
- IDEAL FACTORY CONSTRUCT S.R.L. · Poienarii Apostoli (com. Gorgota)1,8 mil lei · 6 ang.
- PERLA-M.S. SRL · Sinaia1,8 mil lei · 3 ang.
- SOCOS CONSTRUCTION FIRM S.R.L. · Vadu Săpat1,8 mil lei · 0 ang.
- ALCAST CONSTRUCT SERV SRL · Câmpina1,8 mil lei · 8 ang.
- SOFEXPERT PROJECT SRL · Tăriceni (com. Șirna)1,8 mil lei · 8 ang.
- SIC CONSTRUCȚII CIVILE S.R.L. · Lipănești1,8 mil lei · 8 ang.
- ELEN REB CONSIMOB S.R.L. · Mărginenii De Jos (com. Filipeștii De Târg)1,7 mil lei · 3 ang.
- FABIO & NICOLY VERT SRL · Dițești (com. Filipeștii De Pădure)1,7 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre FLORAKE CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei FLORAKE CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLORAKE CONSTRUCT SRL este 23832047, iar codul de TVA este RO23832047. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/1298/2008, iar codul EUID este ROONRC.J29/1298/2008.
Unde are sediul FLORAKE CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei FLORAKE CONSTRUCT SRL este în Str. NUFERILOR, Loc. Urlați, Oraș Urlați, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLORAKE CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei FLORAKE CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLORAKE CONSTRUCT SRL?
FLORAKE CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLORAKE CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 412). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLORAKE CONSTRUCT SRL?
În 2025, FLORAKE CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 676 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLORAKE CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. FLORAKE CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 martie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.