FLASH SRL
Str. DETUNATA, Loc. Abrud, Oraș Abrud, Alba
În 2025: cifra de afaceri 2,3 mil lei, profit net 112 mii lei, 3 angajați.
Despre FLASH SRL
FLASH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 1992 cu numărul J1992001071015 și codul unic de înregistrare (CUI) 1763485, cu sediul în Abrud, județul Alba. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 112 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,2 mil lei la 2,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1763485
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992001071015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 septembrie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992001071015
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Câmpeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,3 mil lei
- Profit net
- 112 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 158 mii lei
- Datorii
- 251 mii lei
- Active totale
- 408 mii lei
- Marjă netă
- 4,9%
- Cifră / angajat
- 772 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 61% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 848 mii | 832 mii | 945 mii | 1,2 mil | 348 mii | 0 | — | 1,3 mil | 2,4 mil | 2,3 mil |
| Venituri totale | 882 mii | 883 mii | 978 mii | 1,2 mil | 318 mii | 0 | 0 | 1,3 mil | 2,4 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 879 mii | 881 mii | 994 mii | 1,1 mil | 313 mii | 7.294 | 6.914 | 1,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 3.310 | 2.656 | -16 mii | 47 mii | 5.212 | -7.294 | -6.914 | 77 mii | 146 mii | 131 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.310 | 2.227 | -18 mii | 42 mii | 4.378 | -7.294 | -6.914 | 64 mii | 130 mii | 112 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 4 | 3 | 4 | 2 | 0 | 0 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 97 mii | 79 mii | 4.496 | 4.496 | 2.360 | 2.360 | 2.360 | 2.360 | 2.360 | 2.360 |
| Active circulante | 538 mii | 493 mii | 349 mii | 219 mii | 1.738 | 2.204 | 2.515 | 198 mii | 346 mii | 406 mii |
| din care stocuri | 192 mii | 107 mii | 107 mii | 164 mii | — | — | — | 149 mii | 209 mii | 239 mii |
| creanțe | 310 mii | 384 mii | 235 mii | 47 mii | 1.279 | 1.507 | 1.753 | 7.962 | 30 mii | 120 mii |
| casa și conturi la bănci | 36 mii | 2.157 | 7.701 | 7.901 | 459 | 697 | 762 | 41 mii | 106 mii | 47 mii |
| Datorii | 629 mii | 564 mii | 364 mii | 192 mii | 7.356 | 15 mii | 22 mii | 153 mii | 174 mii | 251 mii |
| Capitaluri proprii | 5.866 | 8.093 | -9.795 | 32 mii | -3.258 | -11 mii | -17 mii | 47 mii | 174 mii | 158 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 83 din 411 în județul Alba și locul 4.170 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Alba
- BÎLEA MARKET S.R.L. · Jidvei2,5 mil lei · 4 ang.
- TRAIAN HEGEDUȘ ALIM SRL · Ocna Mureș2,5 mil lei · 4 ang.
- TIMY SRL · Alba Iulia2,3 mil lei · 4 ang.
- CALAE SRL · Alba Iulia2,2 mil lei · 5 ang.
- POPASUL IANCULUI LUPSA SRL · Lupșa2,2 mil lei · 4 ang.
- IRIS ACTIV CENTER SRL · Cugir2,2 mil lei · 3 ang.
- ANDRA IOANA SRL · Blaj2,2 mil lei · 3 ang.
- PROȘTEAN MIXT SRL · Valea Lungă2,1 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 232 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 42568/245/202609.10.2026
validare poprire
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 41740/3/202605.10.2026
ordonanţă preşedinţială
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Reclamant
- 2906/3/202522.09.2026
drept de autor şi drepturi conexe
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Proprietate Intelectuală · calitate: Apelant Pârât
- 39409/3/202621.09.2026
acţiune în concurenţă neloială
Tribunalul Bucuresti · Fond · Proprietate Intelectuală · calitate: Reclamant
- 36596/245/202631.08.2026
plângere contravenţională seria IS nr.08469/14.08.2026
Judecătoria Iasi · Fond · Civil · calitate: Petent
- 14993/306/202626.08.2026
contestaţie la executare
Judecătoria Sibiu · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 35186/3/202625.08.2026
cererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Dosar repartizat manual Completului 19, conform disp. art. 134 al.3 ROIIJ
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 27363/3/202614.08.2026
suspendare executare act administrativ
Curtea de Apel Bucuresti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 28610/3/202613.07.2026
anulare act administrativ 2337/25.06.2026
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 27363/3/202606.07.2026
suspendare executare act administrativ 2733/25.06.2026
Tribunalul Bucuresti · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre FLASH SRL
Care este CUI-ul firmei FLASH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FLASH SRL este 1763485, iar codul de TVA este RO1763485. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992001071015, iar codul EUID este ROONRC.J1992001071015.
Unde are sediul FLASH SRL?
Sediul social al firmei FLASH SRL este în Str. DETUNATA, Loc. Abrud, Oraș Abrud, Alba, județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FLASH SRL?
Activitatea principală a firmei FLASH SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FLASH SRL?
FLASH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 septembrie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FLASH SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0729 *** 999). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FLASH SRL?
În 2025, FLASH SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și un profit net de 112 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FLASH SRL plătitoare de TVA?
Da. FLASH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.