FIRST LEVEL COMPANY SRL
Sos. Andronache, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 775 mii lei, profit net 50 mii lei, 7 angajați.
Despre FIRST LEVEL COMPANY SRL
FIRST LEVEL COMPANY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 1999 cu numărul J1999011044406 și codul unic de înregistrare (CUI) 12490240, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea de mobilă” (cod CAEN 3100). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 775 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 50 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 489 mii lei la 775 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 1999 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 12490240
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999011044406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 decembrie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999011044406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 14.12.1999
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 775 mii lei
- Profit net
- 50 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 3.425 lei
- Datorii
- 185 mii lei
- Active totale
- 189 mii lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 111 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 98% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 111 mii | 252 mii | 248 mii | 328 mii | 392 mii | 489 mii | 579 mii | 634 mii | 692 mii | 775 mii |
| Venituri totale | 113 mii | 267 mii | 248 mii | 328 mii | 392 mii | 489 mii | 580 mii | 635 mii | 692 mii | 905 mii |
| Cheltuieli totale | 153 mii | 218 mii | 269 mii | 327 mii | 353 mii | 433 mii | 528 mii | 525 mii | 617 mii | 830 mii |
| Profit / pierdere brută | -40 mii | 48 mii | -21 mii | 1.015 | 39 mii | 56 mii | 52 mii | 109 mii | 75 mii | 75 mii |
| Profit / pierdere netă | -41 mii | 46 mii | -24 mii | -2.753 | 34 mii | 50 mii | 45 mii | 101 mii | 54 mii | 50 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 5 | 6 | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 7 |
| Active imobilizate | 97 mii | 84 mii | 71 mii | 57 mii | 44 mii | 31 mii | 18 mii | 7.447 | 71 mii | 84 mii |
| Active circulante | 19 mii | 31 mii | 30 mii | 30 mii | 41 mii | 24 mii | 36 mii | 64 mii | 58 mii | 105 mii |
| din care stocuri | 4.343 | 18 mii | 20 mii | 20 mii | 25 mii | 6.594 | 7.094 | 35 mii | 24 mii | 41 mii |
| creanțe | 14 mii | 7.737 | 8.877 | 8.831 | 9.181 | 14 mii | 27 mii | 26 mii | 26 mii | 38 mii |
| casa și conturi la bănci | 921 | 4.728 | 1.203 | 1.047 | 7.179 | 3.538 | 2.059 | 2.868 | 7.675 | 25 mii |
| Cheltuieli în avans | 92 | — | — | — | — | 2.526 | — | — | — | — |
| Datorii | 466 mii | 114 mii | 123 mii | 418 mii | 381 mii | 298 mii | 255 mii | 172 mii | 176 mii | 185 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 5.600 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -349 mii | 1.122 | -23 mii | -330 mii | -296 mii | -246 mii | -202 mii | -101 mii | -47 mii | 3.425 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 120 din 347 în județul București și locul 952 din 3.020 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3100 – Fabricarea de mobilă.
Firme similare din județul București
- WDA WOOD DESIGN S.R.L. · București Sector 6837 mii lei · 0 ang.
- ICE FLOWER PROD SRL · București Sector 2835 mii lei · 4 ang.
- NEDALEX QUALITY PROD MOB SRL · București Sector 5782 mii lei · 4 ang.
- ATL MOBILA UNIVERSAL SRL · București Sector 3770 mii lei · 4 ang.
- RATTAN NOBLESSE S.R.L. · București Sector 6739 mii lei · 2 ang.
- EYE DESIGN EXPERT SRL · București Sector 1723 mii lei · 2 ang.
- FUTURE FURNITURE DESIGN SRL · București Sector 3714 mii lei · 4 ang.
- FURNITURE FOR YOU DESIGN S.R.L. · București Sector 5704 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3100 – Fabricarea de mobilă
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Întrebări frecvente despre FIRST LEVEL COMPANY SRL
Care este CUI-ul firmei FIRST LEVEL COMPANY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FIRST LEVEL COMPANY SRL este 12490240, iar codul de TVA este RO12490240. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999011044406, iar codul EUID este ROONRC.J1999011044406.
Unde are sediul FIRST LEVEL COMPANY SRL?
Sediul social al firmei FIRST LEVEL COMPANY SRL este în Sos. Andronache, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FIRST LEVEL COMPANY SRL?
Activitatea principală a firmei FIRST LEVEL COMPANY SRL este „Fabricarea de mobilă”, cod CAEN 3100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FIRST LEVEL COMPANY SRL?
FIRST LEVEL COMPANY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 1999, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FIRST LEVEL COMPANY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0213 *** 714). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FIRST LEVEL COMPANY SRL?
În 2025, FIRST LEVEL COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 775 mii lei și un profit net de 50 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FIRST LEVEL COMPANY SRL plătitoare de TVA?
Da. FIRST LEVEL COMPANY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 1999 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.