Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

FIRST BUSINESS SRL

CUI 17571192J2005001584357

Sat Alios, Comuna Mașloc, Timiș

În 2025: cifra de afaceri 77 mii lei, profit net 37 mii lei.

Despre FIRST BUSINESS SRL

FIRST BUSINESS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 2005 cu numărul J2005001584357 și codul unic de înregistrare (CUI) 17571192, cu sediul în Alios (com. Mașloc), județul Timiș. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 77 mii lei (-43% față de 2024), un profit net de 37 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 224 mii lei la 77 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 octombrie 2021.

Date de identificare

CUI
17571192
Nr. Registrul Comerțului
J2005001584357
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 mai 2005
EUID
ROONRC.J2005001584357
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 26.10.2021

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
77 mii lei

-43% față de 2024

Profit net
37 mii lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
67 mii lei
Datorii
191 mii lei
Active totale
258 mii lei
Marjă netă
47,6%
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 43% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 172.497 lei; profit net 53.741 lei20162017: cifra de afaceri 94.412 lei; profit net 57.779 lei20172018: cifra de afaceri 65.674 lei; profit net 18.629 lei20182019: cifra de afaceri 125.226 lei; profit net 35.553 lei20192020: cifra de afaceri 254.200 lei; profit net 57.161 lei20202021: cifra de afaceri 223.959 lei; profit net 68.169 lei20212022: cifra de afaceri 79.387 lei; pierdere netă 98.988 lei20222023: cifra de afaceri 198.695 lei; pierdere netă 99.595 lei20232024: cifra de afaceri 135.337 lei; profit net 130.337 lei20242025: cifra de afaceri 77.047 lei; profit net 36.685 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă172 mii94 mii66 mii125 mii254 mii224 mii79 mii199 mii135 mii77 mii
Venituri totale200 mii175 mii142 mii178 mii326 mii279 mii180 mii127 mii188 mii85 mii
Cheltuieli totale140 mii115 mii121 mii138 mii267 mii204 mii276 mii226 mii42 mii42 mii
Profit / pierdere brută59 mii61 mii21 mii40 mii59 mii74 mii-96 mii-100 mii146 mii43 mii
Profit / pierdere netă54 mii58 mii19 mii36 mii57 mii68 mii-99 mii-100 mii130 mii37 mii
Număr mediu de angajați—1——32100—
Active circulante80 mii251 mii273 mii258 mii430 mii409 mii336 mii135 mii232 mii258 mii
din care stocuri4.09024 mii24 mii—63 mii107 mii119 mii303793—
creanțe72 mii168 mii168 mii183 mii175 mii148 mii18 mii133 mii230 mii257 mii
casa și conturi la bănci3.35259 mii81 mii76 mii192 mii154 mii199 mii1.8176061.646
Datorii48 mii162 mii165 mii115 mii229 mii303 mii329 mii253 mii201 mii191 mii
Capitaluri proprii31 mii89 mii108 mii143 mii200 mii105 mii6.481-118 mii30 mii67 mii
din care capital subscris vărsat300300300300300300300300300300

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 547 din 623 în județul Timiș și locul 8.063 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Timiș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Întrebări frecvente despre FIRST BUSINESS SRL

Care este CUI-ul firmei FIRST BUSINESS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FIRST BUSINESS SRL este 17571192, iar codul de TVA este RO17571192. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001584357, iar codul EUID este ROONRC.J2005001584357.

Unde are sediul FIRST BUSINESS SRL?

Sediul social al firmei FIRST BUSINESS SRL este în Sat Alios, Comuna Mașloc, Timiș, Alios (com. Mașloc), județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FIRST BUSINESS SRL?

Activitatea principală a firmei FIRST BUSINESS SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FIRST BUSINESS SRL?

FIRST BUSINESS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 mai 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FIRST BUSINESS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 419). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FIRST BUSINESS SRL?

În 2025, FIRST BUSINESS SRL a raportat o cifră de afaceri de 77 mii lei și un profit net de 37 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FIRST BUSINESS SRL plătitoare de TVA?

Da. FIRST BUSINESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 octombrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează