FEROMAX-PROD SRL
Str. STEFAN CEL MARE, bl. K.5, ap. 17, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 222 mii lei, pierdere netă 140 mii lei.
Despre FEROMAX-PROD SRL
FEROMAX-PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 2004 cu numărul J29/547/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 16240298, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor” (cod CAEN 2550). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 222 mii lei (-60% față de 2024), o pierdere netă de 140 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 3,5 mil lei la 222 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 16 martie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16240298
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/547/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 martie 2004
- EUID
- ROONRC.J29/547/2004
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 16.03.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 222 mii lei
- Pierdere netă
- 140 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 57 mii lei
- Active totale
- 1,3 mil lei
- Marjă netă
- -63,1%
-60% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 60% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 643 mii | 10 mii | 2,9 mil | 1,3 mil | 3,3 mil | 3,5 mil | 3,7 mil | 3,6 mil | 552 mii | 222 mii |
| Venituri totale | 654 mii | 11 mii | 2,9 mil | 1,3 mil | 3,3 mil | 3,5 mil | 3,8 mil | 3,6 mil | 556 mii | 224 mii |
| Cheltuieli totale | 510 mii | 26 mii | 2 mil | 1 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 669 mii | 364 mii |
| Profit / pierdere brută | 144 mii | -15 mii | 882 mii | 301 mii | 887 mii | 990 mii | 1 mil | 702 mii | -113 mii | -140 mii |
| Profit / pierdere netă | 118 mii | -15 mii | 853 mii | 288 mii | 856 mii | 959 mii | 981 mii | 627 mii | -113 mii | -140 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 0 | 1 | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 1 | — |
| Active imobilizate | 508 mii | 490 mii | 484 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 1,6 mil | 1,4 mil | 4 mil | 736 mii | 1,5 mil | 3,7 mil | 1,5 mil | 1,1 mil | 289 mii | 67 mii |
| din care stocuri | 39 mii | 30 mii | 30 mii | 26 mii | 8.335 | 18 mii | 59 mii | 1.934 | 1.911 | — |
| creanțe | 657 mii | 666 mii | 1,8 mil | 189 mii | 685 mii | 2,8 mil | 417 mii | 403 mii | 874 | — |
| casa și conturi la bănci | 914 mii | 688 mii | 2,2 mil | 521 mii | 791 mii | 921 mii | 1,1 mil | 687 mii | 286 mii | 67 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.132 | 1.232 | 1.298 | 1.583 | 1.558 | 1.753 | 2.196 | 4.427 | 2.573 | 450 |
| Datorii | 883 mii | 653 mii | 2,4 mil | 523 mii | 738 mii | 2,2 mil | 1 mil | 437 mii | 225 mii | 57 mii |
| Capitaluri proprii | 1,2 mil | 1,2 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 2,3 mil | 3 mil | 2 mil | 2,3 mil | 1,6 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 2 în județul Prahova și locul 29 din 63 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2550 – Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor.
Firme similare din județul Prahova
- BRUNTEK METAL S.R.L. · Vălenii De Munte1,8 mil lei · 5 ang.
- METALMOND BUILDING S.R.L. · Strejnicu (com. Târgșoru Vechi)0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2550 – Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
- 2562 Operațiuni de mecanică generală
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Întrebări frecvente despre FEROMAX-PROD SRL
Care este CUI-ul firmei FEROMAX-PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FEROMAX-PROD SRL este 16240298, iar codul de TVA este RO16240298. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/547/2004, iar codul EUID este ROONRC.J29/547/2004.
Unde are sediul FEROMAX-PROD SRL?
Sediul social al firmei FEROMAX-PROD SRL este în Str. STEFAN CEL MARE, bl. K.5, ap. 17, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FEROMAX-PROD SRL?
Activitatea principală a firmei FEROMAX-PROD SRL este „Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor”, cod CAEN 2550. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FEROMAX-PROD SRL?
FEROMAX-PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 martie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FEROMAX-PROD SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FEROMAX-PROD SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ploiești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FEROMAX-PROD SRL?
În 2025, FEROMAX-PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 222 mii lei și o pierdere netă de 140 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FEROMAX-PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. FEROMAX-PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 16 martie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.