FEREX PARTNER SRL
CHEILE BACIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (6 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 32,3 mil lei, profit net 2,9 mil lei, 19 angajați.
Despre FEREX PARTNER SRL
FEREX PARTNER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2013 cu numărul J2013003148129 și codul unic de înregistrare (CUI) 32380021, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4682). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 32,3 mil lei (+10% față de 2024), un profit net de 2,9 mil lei și 19 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 32,1 mil lei la 32,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 noiembrie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 32380021
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013003148129
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 octombrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013003148129
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 14.10.2026
din 19.11.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 32,3 mil lei
- Profit net
- 2,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 19
- Capitaluri proprii
- 7,4 mil lei
- Datorii
- 7,1 mil lei
- Active totale
- 14,5 mil lei
- Marjă netă
- 8,9%
- Cifră / angajat
- 1,7 mil lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 49% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,5 mil | 7,1 mil | 10,1 mil | 13 mil | 13,5 mil | 32,1 mil | 37,4 mil | 26 mil | 29,3 mil | 32,3 mil |
| Venituri totale | 3,5 mil | 7,1 mil | 10,4 mil | 13 mil | 13,5 mil | 32,4 mil | 41,1 mil | 27,2 mil | 27,7 mil | 31 mil |
| Cheltuieli totale | 3,3 mil | 6,3 mil | 9,1 mil | 11,4 mil | 11,5 mil | 26 mil | 35,5 mil | 24,8 mil | 23,8 mil | 27,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 265 mii | 757 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil | 6,4 mil | 5,6 mil | 2,3 mil | 3,9 mil | 3,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 225 mii | 639 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 5,5 mil | 4,8 mil | 1,9 mil | 3,3 mil | 2,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 4 | 7 | 9 | 13 | 20 | 24 | 20 | 19 |
| Active imobilizate | 95 mii | 210 mii | 506 mii | 584 mii | 1,3 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,3 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 1,7 mil | 2,6 mil | 3,7 mil | 4,1 mil | 10,5 mil | 14,5 mil | 18,8 mil | 16,9 mil | 12,9 mil |
| din care stocuri | 280 mii | 623 mii | 847 mii | 854 mii | 1 mil | 3,1 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 5 mil |
| creanțe | 408 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 4,1 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 4,6 mil | 4 mil |
| casa și conturi la bănci | 426 mii | 27 mii | 399 mii | 924 mii | 1,9 mil | 3,3 mil | 9,4 mil | 14 mil | 9,8 mil | 3,9 mil |
| Cheltuieli în avans | 8.722 | 1.090 | — | 22 mii | 23 mii | 38 mii | 0 | — | — | 911 |
| Datorii | 865 mii | 953 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 1,1 mil | 2,9 mil | 3,7 mil | 6,4 mil | 11,2 mil | 7,1 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 98 |
| Capitaluri proprii | 352 mii | 991 mii | 2,1 mil | 2,7 mil | 4,3 mil | 9,8 mil | 12,8 mil | 14,7 mil | 7,5 mil | 7,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 18 în județul Cluj și locul 58 din 316 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4682 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice.
Firme similare din județul Cluj
- STEELCORE EUROPE SRL · Cluj-Napoca43,9 mil lei · 6 ang.
- TFF ARIA STEEL S.R.L. · Popești (com. Baciu)12,2 mil lei · 14 ang.
- SDK ALUMINIU SRL · Cluj-Napoca7,4 mil lei · 12 ang.
- METAL DISTRIBUTION SRL · Cluj-Napoca6,7 mil lei · 1 ang.
- THEBA CONS SRL · Turda2,9 mil lei · 6 ang.
- AREMIX SRL · Florești2,7 mil lei · 1 ang.
- INOX FARMA S.R.L. · Cluj-Napoca1,6 mil lei · 0 ang.
- KBM RECYCLING ALL S.R.L. · Viișoara1,3 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4682 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2830 Fabricarea masinilor și utilajelor pentru agricultură și exploatări forestiere
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Întrebări frecvente despre FEREX PARTNER SRL
Care este CUI-ul firmei FEREX PARTNER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FEREX PARTNER SRL este 32380021, iar codul de TVA este RO32380021. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013003148129, iar codul EUID este ROONRC.J2013003148129.
Unde are sediul FEREX PARTNER SRL?
Sediul social al firmei FEREX PARTNER SRL este în CHEILE BACIULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FEREX PARTNER SRL?
Activitatea principală a firmei FEREX PARTNER SRL este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice”, cod CAEN 4682. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FEREX PARTNER SRL?
FEREX PARTNER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 octombrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FEREX PARTNER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 534). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FEREX PARTNER SRL?
În 2025, FEREX PARTNER SRL a raportat o cifră de afaceri de 32,3 mil lei și un profit net de 2,9 mil lei, cu 19 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FEREX PARTNER SRL plătitoare de TVA?
Da. FEREX PARTNER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 noiembrie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.