FENESI PRODCOM SRL
Sat Tărcaia, Comuna Tărcaia, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 117 mii lei, profit net 7.210 lei.
Despre FENESI PRODCOM SRL
FENESI PRODCOM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iulie 1992 cu numărul J05/2494/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2723926, cu sediul în Tărcaia, județul Bihor. Activitatea principală este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor” (cod CAEN 5630). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 117 mii lei (-42% față de 2024), un profit net de 7.210 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 108 mii lei la 117 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 2723926
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/2494/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iulie 1992
- EUID
- ROONRC.J05/2494/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Beiuş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 117 mii lei
- Profit net
- 7.210 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -56 mii lei
- Datorii
- 94 mii lei
- Active totale
- 37 mii lei
- Marjă netă
- 6,2%
-42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (252%); cifra de afaceri a scăzut cu 42% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 106 mii | 115 mii | 130 mii | 162 mii | 108 mii | 108 mii | 176 mii | 207 mii | 201 mii | 117 mii |
| Venituri totale | 106 mii | 115 mii | 130 mii | 162 mii | 108 mii | 111 mii | 376 mii | 358 mii | 201 mii | 116 mii |
| Cheltuieli totale | 125 mii | 159 mii | 169 mii | 221 mii | 142 mii | 141 mii | 226 mii | 249 mii | 175 mii | 107 mii |
| Profit / pierdere brută | -19 mii | -45 mii | -39 mii | -59 mii | -33 mii | -30 mii | 151 mii | 109 mii | 26 mii | 8.977 |
| Profit / pierdere netă | -21 mii | -46 mii | -41 mii | -61 mii | -34 mii | -31 mii | 147 mii | 106 mii | 22 mii | 7.210 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 2 | 2 | 1 | — |
| Active circulante | 5.991 | 19 mii | 8.974 | 10 mii | 16 mii | 20 mii | 15 mii | 7.424 | 28 mii | 37 mii |
| din care stocuri | 3.428 | 18 mii | 6.721 | 8.610 | 15 mii | 14 mii | 11 mii | 6.435 | 19 mii | 11 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 2.910 | — | — | 510 | 30 |
| casa și conturi la bănci | 2.563 | 1.293 | 2.253 | 1.618 | 987 | 2.631 | 4.160 | 989 | 8.235 | 26 mii |
| Datorii | 132 mii | 191 mii | 222 mii | 284 mii | 324 mii | 358 mii | 206 mii | 93 mii | 91 mii | 94 mii |
| Capitaluri proprii | -126 mii | -172 mii | -213 mii | -273 mii | -307 mii | -338 mii | -191 mii | -85 mii | -64 mii | -56 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 150 din 216 în județul Bihor și locul 5.178 din 8.011 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor.
Firme similare din județul Bihor
- AROMA CREAM CRAZY S.R.L. · Oradea122 mii lei · 2 ang.
- ROX IRIS SRL · Diosig120 mii lei · 1 ang.
- BERTALANA COM SRL · Mișca (com. Chișlaz)119 mii lei · 1 ang.
- JAKEIF COFFEE S.R.L. · Oradea118 mii lei · 1 ang.
- DELIDEN AYSHA S.R.L. · Poienii De Sus (com. Buntești)113 mii lei · 1 ang.
- TWINS 4 STARS CONCEPT S.R.L. · Vășad (com. Curtuișeni)112 mii lei · 1 ang.
- VIONICO IMPEX SRL · Cîmpani111 mii lei · 0 ang.
- HIPERION IMPEX SRL · Oradea110 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5630 – Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre FENESI PRODCOM SRL
Care este CUI-ul firmei FENESI PRODCOM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FENESI PRODCOM SRL este 2723926. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/2494/1992, iar codul EUID este ROONRC.J05/2494/1992.
Unde are sediul FENESI PRODCOM SRL?
Sediul social al firmei FENESI PRODCOM SRL este în Sat Tărcaia, Comuna Tărcaia, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FENESI PRODCOM SRL?
Activitatea principală a firmei FENESI PRODCOM SRL este „Baruri și alte activități de servire a băuturilor”, cod CAEN 5630.
Când a fost înființată FENESI PRODCOM SRL?
FENESI PRODCOM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FENESI PRODCOM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FENESI PRODCOM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tărcaia sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FENESI PRODCOM SRL?
În 2025, FENESI PRODCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 117 mii lei și un profit net de 7.210 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FENESI PRODCOM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, FENESI PRODCOM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.