FARMASAN SRL
Str. TOPOLNIȚEI, bl. 1, sc. 1, et. P, ap. 4, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți
În 2025: cifra de afaceri 71 mii lei, pierdere netă 16 mii lei, 1 angajați.
Despre FARMASAN SRL
FARMASAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2006 cu numărul J2006000481252 și codul unic de înregistrare (CUI) 19014031, cu sediul în Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți. Activitatea principală este „Activități veterinare” (cod CAEN 7500). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 71 mii lei (-26% față de 2024), o pierdere netă de 16 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 127 mii lei la 71 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 19014031
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000481252
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 septembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000481252
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 71 mii lei
- Pierdere netă
- 16 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -81 mii lei
- Datorii
- 98 mii lei
- Active totale
- 18 mii lei
- Marjă netă
- -21,9%
- Cifră / angajat
- 71 mii lei
-26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (561%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 148 mii | 138 mii | 138 mii | 135 mii | 135 mii | 127 mii | 107 mii | 104 mii | 97 mii | 71 mii |
| Venituri totale | 148 mii | 138 mii | 138 mii | 135 mii | 135 mii | 127 mii | 107 mii | 104 mii | 98 mii | 73 mii |
| Cheltuieli totale | 137 mii | 133 mii | 132 mii | 133 mii | 127 mii | 139 mii | 117 mii | 121 mii | 123 mii | 87 mii |
| Profit / pierdere brută | 11 mii | 4.716 | 5.941 | 1.863 | 8.280 | -11 mii | -9.892 | -17 mii | -26 mii | -14 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.825 | 3.341 | 4.561 | 510 | 7.207 | -12 mii | -11 mii | -18 mii | -27 mii | -16 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.700 | 2.700 | 2.700 | 2.700 | 2.700 | 1.875 | 975 | 75 | — | — |
| Active circulante | 23 mii | 20 mii | 20 mii | 23 mii | 26 mii | 9.305 | 16 mii | 34 mii | 25 mii | 18 mii |
| din care stocuri | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 19 mii | 25 mii | 4.386 | 12 mii | 10 mii | 14 mii | 12 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 305 | 134 | 134 | — | 72 | — |
| casa și conturi la bănci | 2.722 | 450 | 287 | 4.090 | 1.097 | 4.785 | 3.206 | 24 mii | 10 mii | 5.568 |
| Datorii | 29 mii | 23 mii | 19 mii | 25 mii | 21 mii | 21 mii | 37 mii | 73 mii | 90 mii | 98 mii |
| Capitaluri proprii | -3.511 | -170 | 4.391 | 750 | 7.957 | -9.544 | -21 mii | -38 mii | -65 mii | -81 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 47 din 50 în județul Mehedinți și locul 3.217 din 3.570 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7500 – Activități veterinare.
Firme similare din județul Mehedinți
- TAVIMED SRL · Drobeta-Turnu Severin105 mii lei · 1 ang.
- NNT VET S.R.L. · Vânju Mare105 mii lei · 1 ang.
- ALBMATHY VET 2017 S.R.L. · Drobeta-Turnu Severin87 mii lei · 1 ang.
- ALLE VET CENTER S.R.L. · Salcia81 mii lei · 4 ang.
- OCTAVIVET S.R.L. · Drobeta-Turnu Severin64 mii lei · 1 ang.
- CMV FARM S.R.L. · Eșelnița42 mii lei · 0 ang.
- SUPERVET HAPPY S.R.L. · Gvardinița (com. Bălăcița)1.200 lei · 2 ang.
- GRANDSTAR EXPRESS SRL · Cujmir0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2488/108/2009*02.12.2025
închiderea procedurii
Curtea de Apel Timisoara · Recurs · Faliment · calitate: Intimat CREDITOR
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7500 – Activități veterinare
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 5210 Depozitări
- 7500 Activități veterinare
Întrebări frecvente despre FARMASAN SRL
Care este CUI-ul firmei FARMASAN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FARMASAN SRL este 19014031. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000481252, iar codul EUID este ROONRC.J2006000481252.
Unde are sediul FARMASAN SRL?
Sediul social al firmei FARMASAN SRL este în Str. TOPOLNIȚEI, bl. 1, sc. 1, et. P, ap. 4, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Mehedinți, județul Mehedinți, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FARMASAN SRL?
Activitatea principală a firmei FARMASAN SRL este „Activități veterinare”, cod CAEN 7500. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FARMASAN SRL?
FARMASAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 septembrie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FARMASAN SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FARMASAN SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Drobeta-Turnu Severin sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FARMASAN SRL?
În 2025, FARMASAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 71 mii lei și o pierdere netă de 16 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FARMASAN SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, FARMASAN SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.