Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA27 ani pe piață

FARMACIA TOMA SRL

CUI 12092415J1999001087121

CROITORILOR, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 5,3 mil lei, pierdere netă 400 mii lei, 11 angajați.

Despre FARMACIA TOMA SRL

FARMACIA TOMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 1999 cu numărul J1999001087121 și codul unic de înregistrare (CUI) 12092415, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice” (cod CAEN 4773). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,3 mil lei (-18% față de 2024), o pierdere netă de 400 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,2 mil lei la 5,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 septembrie 1999.

Date de identificare

CUI
12092415
Nr. Registrul Comerțului
J1999001087121
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 august 1999
EUID
ROONRC.J1999001087121
Cod poștal
400162

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.09.1999

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
5,3 mil lei

-18% față de 2024

Pierdere netă
400 mii lei
Angajați (medie)
11
Capitaluri proprii
-769 mii lei
Datorii
1,2 mil lei
Active totale
461 mii lei
Marjă netă
-7,5%
Cifră / angajat
483 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (267%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil8 mil2016: cifra de afaceri 600.292 lei; pierdere netă 90.381 lei20162017: cifra de afaceri 844.780 lei; pierdere netă 96.221 lei20172018: cifra de afaceri 1.881.456 lei; pierdere netă 3.259 lei20182019: cifra de afaceri 2.714.210 lei; profit net 167.017 lei20192020: cifra de afaceri 3.332.990 lei; profit net 225.025 lei20202021: cifra de afaceri 3.186.191 lei; pierdere netă 589.821 lei20212022: cifra de afaceri 3.640.731 lei; pierdere netă 132.880 lei20222023: cifra de afaceri 5.752.227 lei; pierdere netă 1.672 lei20232024: cifra de afaceri 6.512.145 lei; profit net 34.206 lei20242025: cifra de afaceri 5.316.966 lei; pierdere netă 400.249 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă600 mii845 mii1,9 mil2,7 mil3,3 mil3,2 mil3,6 mil5,8 mil6,5 mil5,3 mil
Venituri totale601 mii845 mii1,9 mil2,7 mil3,3 mil3,2 mil3,7 mil5,8 mil6,6 mil5,4 mil
Cheltuieli totale691 mii933 mii1,9 mil2,5 mil3,1 mil3,8 mil3,8 mil5,8 mil6,5 mil5,8 mil
Profit / pierdere brută-90 mii-88 mii14 mii195 mii255 mii-561 mii-101 mii40 mii116 mii-400 mii
Profit / pierdere netă-90 mii-96 mii-3.259167 mii225 mii-590 mii-133 mii-1.67234 mii-400 mii
Număr mediu de angajați291378799911
Active imobilizate——0———72 mii73 mii80 mii79 mii
Active circulante61 mii605 mii960 mii1,3 mil1,9 mil1,1 mil1,6 mil2 mil2 mil382 mii
din care stocuri36 mii319 mii386 mii457 mii624 mii553 mii761 mii789 mii907 mii140 mii
creanțe18 mii144 mii236 mii341 mii1,2 mil515 mii270 mii103 mii276 mii73 mii
casa și conturi la bănci6.289143 mii337 mii487 mii40 mii40 mii537 mii964 mii106 mii170 mii
Cheltuieli în avans———992017023 mii22 mii210
Datorii25 mii666 mii1 mil1,2 mil1,6 mil1,4 mil2,1 mil2,5 mil2,4 mil1,2 mil
Capitaluri proprii36 mii-60 mii-64 mii97 mii322 mii-268 mii-401 mii-403 mii-368 mii-769 mii
din care capital subscris vărsat400400400400400400400400400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 30 din 92 în județul Cluj și locul 651 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

Întrebări frecvente despre FARMACIA TOMA SRL

Care este CUI-ul firmei FARMACIA TOMA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FARMACIA TOMA SRL este 12092415, iar codul de TVA este RO12092415. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999001087121, iar codul EUID este ROONRC.J1999001087121.

Unde are sediul FARMACIA TOMA SRL?

Sediul social al firmei FARMACIA TOMA SRL este în CROITORILOR, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400162, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are FARMACIA TOMA SRL?

Activitatea principală a firmei FARMACIA TOMA SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată FARMACIA TOMA SRL?

FARMACIA TOMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 august 1999, deci are 27 ani de activitate.

Cum pot contacta firma FARMACIA TOMA SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 483). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are FARMACIA TOMA SRL?

În 2025, FARMACIA TOMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,3 mil lei și o pierdere netă de 400 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este FARMACIA TOMA SRL plătitoare de TVA?

Da. FARMACIA TOMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 septembrie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează