FANION EXIM SRL
MĂNĂȘTUR, ap. 70, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 903 mii lei, profit net 74 mii lei, 1 angajați.
Despre FANION EXIM SRL
FANION EXIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1995 cu numărul J12/434/1995 și codul unic de înregistrare (CUI) 7733750, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5610). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 903 mii lei (+547% față de 2024), un profit net de 74 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 694 mii lei la 903 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 septembrie 1995.
Date de identificare
- CUI
- 7733750
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/434/1995
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 martie 1995
- EUID
- ROONRC.J12/434/1995
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 27.09.1995
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 903 mii lei
- Profit net
- 74 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 2 mil lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 3,7 mil lei
- Marjă netă
- 8,1%
- Cifră / angajat
- 903 mii lei
+547% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 726 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 3 mil | 1 mil | 694 mii | 611 mii | 109 mii | 140 mii | 903 mii |
| Venituri totale | 726 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 3 mil | 1,1 mil | 694 mii | 611 mii | 109 mii | 140 mii | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 878 mii | 973 mii | 1,2 mil | 2,1 mil | 869 mii | 565 mii | 327 mii | 108 mii | 82 mii | 897 mii |
| Profit / pierdere brută | -152 mii | 209 mii | 19 mii | 922 mii | 200 mii | 129 mii | 284 mii | 414 | 58 mii | 104 mii |
| Profit / pierdere netă | -152 mii | 198 mii | 6.397 | 892 mii | 191 mii | 121 mii | 273 mii | 357 | 48 mii | 74 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 10 | 6 | 9 | 7 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 353 mii | 284 mii | 492 mii | 570 mii | 573 mii | 909 mii | 1 mil | 1 mil | 1,9 mil | 1,5 mil |
| Active circulante | 609 mii | 736 mii | 601 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | 296 mii | 339 mii | 357 mii | 269 mii | 166 mii | -45 mii | -100 mii | 4.722 | 62 mii | 4.722 |
| creanțe | 278 mii | 392 mii | 48 mii | 523 mii | 272 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 35 mii | 4.713 | 196 mii | 331 mii | 671 mii | 210 mii | 1.125 | 9.675 | 13 mii | 25 mii |
| Cheltuieli în avans | 220 mii | 196 mii | — | — | — | — | — | — | — | 24 mii |
| Datorii | 1 mil | 860 mii | 732 mii | 440 mii | 239 mii | 639 mii | 516 mii | 570 mii | 1,9 mil | 1,7 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 35 mii |
| Capitaluri proprii | 159 mii | 356 mii | 360 mii | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 210 | 210 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Cluj
- RANCA PROD COM SRL · Turda1 mil lei · 4 ang.
- MICUS BARN TRANSILVANIA S.R.L. · Micești (com. Tureni)1 mil lei · 3 ang.
- PUNTO PASTA S.R.L. · Baciu960 mii lei · 6 ang.
- DAMAZDRO SRL · Cluj-Napoca955 mii lei · 5 ang.
- CUPOLA CAFE SRL · Cluj-Napoca938 mii lei · 5 ang.
- PASTELLINI ZNOB S.R.L. · Cluj-Napoca881 mii lei · 1 ang.
- PRIORITY INVEST S.R.L. · Cluj-Napoca835 mii lei · 2 ang.
- YOLO VIBE S.R.L. · Florești806 mii lei · 7 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 859/1285/202511.12.2025
deschiderea procedurii la cererea debitorului
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5610 – Restaurante
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre FANION EXIM SRL
Care este CUI-ul firmei FANION EXIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FANION EXIM SRL este 7733750, iar codul de TVA este RO7733750. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/434/1995, iar codul EUID este ROONRC.J12/434/1995.
Unde are sediul FANION EXIM SRL?
Sediul social al firmei FANION EXIM SRL este în MĂNĂȘTUR, ap. 70, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FANION EXIM SRL?
Activitatea principală a firmei FANION EXIM SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FANION EXIM SRL?
FANION EXIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 martie 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FANION EXIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 526). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FANION EXIM SRL?
În 2025, FANION EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 903 mii lei și un profit net de 74 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FANION EXIM SRL plătitoare de TVA?
Da. FANION EXIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 septembrie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/7733750API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.