FABYPETFARM SRL
LUCEAFĂRUL, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 551 mii lei, pierdere netă 113 mii lei, 3 angajați.
Despre FABYPETFARM SRL
FABYPETFARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2017 cu numărul J2017000743299 și codul unic de înregistrare (CUI) 37368703, cu sediul în Vălenii De Munte, județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie” (cod CAEN 1092). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 551 mii lei (-55% față de 2024), o pierdere netă de 113 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 906 mii lei la 551 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 37368703
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000743299
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 aprilie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000743299
- Cod poștal
- 106400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 29.05.2020
din 29.05.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 551 mii lei
- Pierdere netă
- 113 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 377 mii lei
- Datorii
- 168 mii lei
- Active totale
- 591 mii lei
- Marjă netă
- -20,5%
- Cifră / angajat
- 184 mii lei
-55% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 55% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 49 mii | 293 mii | 507 mii | 906 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 551 mii |
| Venituri totale | 49 mii | 293 mii | 547 mii | 999 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 571 mii |
| Cheltuieli totale | 71 mii | 245 mii | 518 mii | 972 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 683 mii |
| Profit / pierdere brută | -22 mii | 49 mii | 29 mii | 27 mii | 216 mii | 221 mii | -11 mii | -113 mii |
| Profit / pierdere netă | -22 mii | 46 mii | 24 mii | 17 mii | 203 mii | 208 mii | -29 mii | -113 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 197 mii | 191 mii | 155 mii | 128 mii | 110 mii | 90 mii | 71 mii | 52 mii |
| Active circulante | 52 mii | 108 mii | 261 mii | 233 mii | 505 mii | 701 mii | 547 mii | 535 mii |
| din care stocuri | 22 mii | 7.698 | 78 mii | 8.807 | 58 mii | 143 mii | 171 mii | 225 mii |
| creanțe | 30 mii | 38 mii | 146 mii | 217 mii | 329 mii | 534 mii | 274 mii | 278 mii |
| casa și conturi la bănci | 342 | 62 mii | 37 mii | 6.578 | 118 mii | 24 mii | 102 mii | 31 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | — | — | — | — | — | — | 3.927 |
| Datorii | 272 mii | 275 mii | 368 mii | 130 mii | 200 mii | 189 mii | 63 mii | 168 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 122 mii | 103 mii | 84 mii | 64 mii | 45 mii |
| Capitaluri proprii | -22 mii | 24 mii | 48 mii | 108 mii | 311 mii | 519 mii | 490 mii | 377 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Prahova și locul 16 din 50 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1092 – Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie.
Firme similare din județul Prahova
- KAV ANGLING S.R.L. · Tinosu0 lei · 0 ang.
- TANIMAR PRODUCTION S.R.L. · Ploiești0 lei · 0 ang.
- JOHN'S MANAGEMENT COMPANY S.R.L. · Plai (com. Drajna)0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1092 – Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
- 1091 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
- 1092 Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre FABYPETFARM SRL
Care este CUI-ul firmei FABYPETFARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FABYPETFARM SRL este 37368703, iar codul de TVA este RO37368703. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000743299, iar codul EUID este ROONRC.J2017000743299.
Unde are sediul FABYPETFARM SRL?
Sediul social al firmei FABYPETFARM SRL este în LUCEAFĂRUL, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova, județul Prahova, cod poștal 106400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FABYPETFARM SRL?
Activitatea principală a firmei FABYPETFARM SRL este „Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de companie”, cod CAEN 1092. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FABYPETFARM SRL?
FABYPETFARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FABYPETFARM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FABYPETFARM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vălenii De Munte sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FABYPETFARM SRL?
În 2025, FABYPETFARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 551 mii lei și o pierdere netă de 113 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FABYPETFARM SRL plătitoare de TVA?
Da. FABYPETFARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 mai 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.