EXTENDING CODE S.R.L.
CRINULUI, bl. 11, sc. A, ap. 1, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași
În 2025: cifra de afaceri 400 mii lei, profit net 314 mii lei, 1 angajați.
Despre EXTENDING CODE S.R.L.
EXTENDING CODE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 noiembrie 2020 cu numărul J22/2705/2020 și codul unic de înregistrare (CUI) 43287700, cu sediul în Tomești, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 400 mii lei (+24% față de 2024), un profit net de 314 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 167 mii lei la 400 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2020.
Date de identificare
- CUI
- 43287700
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/2705/2020
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 noiembrie 2020
- EUID
- ROONRC.J22/2705/2020
- Cod poștal
- 707515
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.12.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 400 mii lei
- Profit net
- 314 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 315 mii lei
- Datorii
- 10 mii lei
- Active totale
- 325 mii lei
- Marjă netă
- 78,5%
- Cifră / angajat
- 400 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 3% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 167 mii | 227 mii | 300 mii | 322 mii | 400 mii |
| Venituri totale | 0 | 172 mii | 240 mii | 312 mii | 334 mii | 414 mii |
| Cheltuieli totale | 10 | 4.707 | 40 mii | 60 mii | 61 mii | 88 mii |
| Profit / pierdere brută | -10 | 167 mii | 200 mii | 251 mii | 272 mii | 326 mii |
| Profit / pierdere netă | -10 | 162 mii | 195 mii | 249 mii | 264 mii | 314 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 112 | — | — | — | — | 4.046 |
| Active circulante | 300 | 164 mii | 196 mii | 314 mii | 518 mii | 321 mii |
| din care stocuri | 30 | — | — | — | — | — |
| creanțe | — | 155 mii | 173 mii | 270 mii | 480 mii | 277 mii |
| casa și conturi la bănci | 270 | 8.777 | 23 mii | 44 mii | 39 mii | 44 mii |
| Datorii | 222 | 1.180 | 726 | 5.159 | 8.111 | 10 mii |
| Capitaluri proprii | 190 | 162 mii | 195 mii | 309 mii | 510 mii | 315 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 495 din 1.027 în județul Iași și locul 5.909 din 14.292 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Iași
- MKSOFT TECHNOLOGY S.R.L. · Iași403 mii lei · 1 ang.
- VISION STATEMENT CONSULTING S.R.L. · Iași402 mii lei · 1 ang.
- BITSPHERE INNOVATIONS S.R.L. · Iași401 mii lei · 1 ang.
- CLOUDVISION SOFTWARE S.R.L. · Valea Lupului400 mii lei · 1 ang.
- FANITECH SOFTWARE S.R.L. · Iași399 mii lei · 1 ang.
- SANGALL SOFTWARE S.R.L. · Breazu (com. Rediu)399 mii lei · 1 ang.
- MBD SOFTDELIVERY S.R.L. · Valea Adâncă (com. Miroslava)398 mii lei · 1 ang.
- SHOPSOFT S.R.L. · Miroslava398 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Întrebări frecvente despre EXTENDING CODE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei EXTENDING CODE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EXTENDING CODE S.R.L. este 43287700, iar codul de TVA este RO43287700. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/2705/2020, iar codul EUID este ROONRC.J22/2705/2020.
Unde are sediul EXTENDING CODE S.R.L.?
Sediul social al firmei EXTENDING CODE S.R.L. este în CRINULUI, bl. 11, sc. A, ap. 1, Sat Tomești, Comuna Tomești, Iași, județul Iași, cod poștal 707515, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EXTENDING CODE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei EXTENDING CODE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EXTENDING CODE S.R.L.?
EXTENDING CODE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 noiembrie 2020, deci are 5 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EXTENDING CODE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0754 *** 847). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EXTENDING CODE S.R.L.?
În 2025, EXTENDING CODE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 400 mii lei și un profit net de 314 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EXTENDING CODE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. EXTENDING CODE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.