EXFINCONT SRL
Str. VIDRARU, bl. C4, sc. 1, et. 8, ap. 53, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 237 mii lei, profit net 17 mii lei, 1 angajați.
Despre EXFINCONT SRL
EXFINCONT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2001 cu numărul J12/126/2001 și codul unic de înregistrare (CUI) 13664590, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 237 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 17 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 196 mii lei la 237 mii lei).
Date de identificare
- CUI
- 13664590
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/126/2001
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2001
- EUID
- ROONRC.J12/126/2001
- Cod poștal
- —
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 237 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 66 mii lei
- Datorii
- 38 mii lei
- Active totale
- 109 mii lei
- Marjă netă
- 7,3%
- Cifră / angajat
- 237 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 120 mii | 130 mii | 131 mii | 143 mii | 198 mii | 196 mii | 206 mii | 211 mii | 218 mii | 237 mii |
| Venituri totale | 125 mii | 136 mii | 131 mii | 143 mii | 198 mii | 206 mii | 206 mii | 214 mii | 222 mii | 260 mii |
| Cheltuieli totale | 120 mii | 120 mii | 115 mii | 120 mii | 144 mii | 151 mii | 157 mii | 188 mii | 196 mii | 240 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.727 | 16 mii | 16 mii | 23 mii | 54 mii | 55 mii | 50 mii | 26 mii | 26 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.224 | 15 mii | 15 mii | 22 mii | 52 mii | 53 mii | 48 mii | 24 mii | 24 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 28 mii | 8.453 | 12 mii | 10 mii | 9.414 | 8.453 | 8.453 | 120 mii | 85 mii | 54 mii |
| Active circulante | 17 mii | 43 mii | 48 mii | 61 mii | 108 mii | 161 mii | 98 mii | 51 mii | 35 mii | 54 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 60 mii | — | — | — |
| creanțe | 8 | 12 mii | 12 mii | 18 mii | 18 mii | 19 mii | 17 mii | 18 mii | 18 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 31 mii | 36 mii | 44 mii | 90 mii | 142 mii | 21 mii | 33 mii | 17 mii | 32 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 220 | 843 | 768 |
| Datorii | 42 mii | 36 mii | 29 mii | 19 mii | 13 mii | 11 mii | 57 mii | 85 mii | 63 mii | 38 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 13 mii | 9.281 | 5.156 |
| Capitaluri proprii | 3.424 | 16 mii | 31 mii | 52 mii | 105 mii | 158 mii | 49 mii | 73 mii | 49 mii | 66 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 382 din 738 în județul Cluj și locul 6.226 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Cluj
- MDA CONTAFISC S.R.L. · Cluj-Napoca240 mii lei · 1 ang.
- BB CONTA STRATEGY S.R.L. · Turda238 mii lei · 1 ang.
- RM CONT SRL · Cluj-Napoca238 mii lei · 1 ang.
- MERIDIAN COMIMPEX SRL · Florești238 mii lei · 1 ang.
- ECONOMIC EXPERT SRL · Cluj-Napoca238 mii lei · 1 ang.
- EXPERT CONT&MRU S.R.L. · Cluj-Napoca237 mii lei · 1 ang.
- ACCOUNTING & TAX SOLVER SRL · Apahida237 mii lei · 1 ang.
- HAON FINANCIAL S.R.L. · Negreni236 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre EXFINCONT SRL
Care este CUI-ul firmei EXFINCONT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EXFINCONT SRL este 13664590. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/126/2001, iar codul EUID este ROONRC.J12/126/2001.
Unde are sediul EXFINCONT SRL?
Sediul social al firmei EXFINCONT SRL este în Str. VIDRARU, bl. C4, sc. 1, et. 8, ap. 53, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EXFINCONT SRL?
Activitatea principală a firmei EXFINCONT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.
Când a fost înființată EXFINCONT SRL?
EXFINCONT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EXFINCONT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EXFINCONT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EXFINCONT SRL?
În 2025, EXFINCONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 237 mii lei și un profit net de 17 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.