EXCALIBUR SRL
Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureș
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2024: cifra de afaceri 8,7 mil lei, profit net 2,5 mil lei, 26 angajați.
Despre EXCALIBUR SRL
EXCALIBUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2008 cu numărul J2008000658261 și codul unic de înregistrare (CUI) 23662635, cu sediul în Ernei, județul Mureș. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 18 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,7 mil lei (+23% față de 2023), un profit net de 2,5 mil lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 4,5 mil lei la 8,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 4 aprilie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 23662635
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000658261
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000658261
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 04.04.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 8,7 mil lei
- Profit net
- 2,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 26
- Capitaluri proprii
- 2,5 mil lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 4,4 mil lei
- Marjă netă
- 28,6%
- Cifră / angajat
- 335 mii lei
+23% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,3 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,5 mil | 1,3 mil | 5 mil | 7,1 mil | 8,7 mil |
| Venituri totale | 3,3 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,5 mil | 1,5 mil | 5,4 mil | 7,2 mil | 8,7 mil |
| Cheltuieli totale | 2,4 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 1,5 mil | 3,5 mil | 4,9 mil | 5,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 869 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 50 mii | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,9 mil |
| Profit / pierdere netă | 709 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 38 mii | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 25 | 23 | 22 | 20 | 18 | 19 | 25 | 26 |
| Active imobilizate | 201 mii | 304 mii | 240 mii | 360 mii | 261 mii | 607 mii | 1,5 mil | 2,1 mil |
| Active circulante | 754 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,5 mil | 2,6 mil | 2,1 mil | 2,3 mil |
| din care stocuri | 44 mii | 29 mii | 38 mii | 36 mii | 47 mii | 146 mii | 193 mii | 228 mii |
| creanțe | 515 mii | 527 mii | 675 mii | 1,3 mil | 714 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 195 mii | 1,2 mil | 1 mil | 572 mii | 691 mii | 914 mii | 254 mii | 502 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.312 | 3.795 | 4.039 | 5.805 | 2.138 | 8.068 | 13 mii | 13 mii |
| Datorii | 609 mii | 695 mii | 704 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,9 mil |
| Capitaluri proprii | 350 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 548 mii | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | 200 | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 252 în județul Mureș și locul 440 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.
Firme similare din județul Mureș
- SEISIM SERV SRL · Acățari11,2 mil lei · 43 ang.
- STORE RESTAURANTS S.R.L. · Luduș9,7 mil lei · 23 ang.
- BUMEKA PLUS SRL · Târgu Mureș8,1 mil lei · 15 ang.
- XENIA INFO SRL · Luduș7,8 mil lei · 14 ang.
- SALMO IMPEX SRL · Cîmpu Cetății (com. Eremitu)6,6 mil lei · 32 ang.
- DANED COMPANY SRL · Târgu Mureș6,1 mil lei · 38 ang.
- HAPPY FAMILY LIFE SRL · Petelea6 mil lei · 8 ang.
- NIRVANA EXCOM SRL · Târgu Mureș5,8 mil lei · 18 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 85 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5907/3/202631.08.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat
- 27059/300/202616.07.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 1917/282/202610.07.2026
validare poprire
Judecătoria Pogoanele · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 27997/3/202608.07.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Debitor
- 1216/102/202623.06.2026
anulare act administrativ
Curtea de Apel Targumures · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 1870/93/202615.06.2026
obligaţie de a face TR - 15.07.2026
Tribunalul Ilfov · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 1244/93/2017/a8120.05.2026
contestaţie LA TABEL
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Contestator
- 35909/325/202515.05.2026
cerere de valoare redusă /PÂRÂT EXCALIBUR CONSTRUCT SRL
Tribunalul Timis · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat Pârât
- 2004/329/202614.05.2026
validare poprire
Judecătoria Turnumagurele · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2005/329/202614.05.2026
validare poprire
Judecătoria Turnumagurele · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre EXCALIBUR SRL
Care este CUI-ul firmei EXCALIBUR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EXCALIBUR SRL este 23662635, iar codul de TVA este RO23662635. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000658261, iar codul EUID este ROONRC.J2008000658261.
Unde are sediul EXCALIBUR SRL?
Sediul social al firmei EXCALIBUR SRL este în Sat Ernei, Comuna Ernei, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EXCALIBUR SRL?
Activitatea principală a firmei EXCALIBUR SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EXCALIBUR SRL?
EXCALIBUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EXCALIBUR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0265 *** 120). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EXCALIBUR SRL?
În 2024, EXCALIBUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,7 mil lei și un profit net de 2,5 mil lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EXCALIBUR SRL plătitoare de TVA?
Da. EXCALIBUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 4 aprilie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.