Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA11 ani pe piață

BUMEKA PLUS SRL

CUI 34702557J2015000648268

Horea, Municipiul Târgu Mureș, Mureș

În 2025: cifra de afaceri 8,1 mil lei, profit net 2,3 mil lei, 15 angajați.

Despre BUMEKA PLUS SRL

BUMEKA PLUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 2015 cu numărul J2015000648268 și codul unic de înregistrare (CUI) 34702557, cu sediul în Târgu Mureș, județul Mureș. Activitatea principală este „Restaurante” (cod CAEN 5611). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,1 mil lei (+10% față de 2024), un profit net de 2,3 mil lei și 15 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,2 mil lei la 8,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 martie 2016.

Date de identificare

CUI
34702557
Nr. Registrul Comerțului
J2015000648268
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 iunie 2015
EUID
ROONRC.J2015000648268
Cod poștal
540051

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 30.03.2016

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
04.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8,1 mil lei

+10% față de 2024

Profit net
2,3 mil lei
Angajați (medie)
15
Capitaluri proprii
2,9 mil lei
Datorii
1,9 mil lei
Active totale
4,9 mil lei
Marjă netă
28,7%
Cifră / angajat
540 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
02,5 mil5 mil7,5 mil10 mil2016: cifra de afaceri 1.349.341 lei; profit net 364.239 lei20162017: cifra de afaceri 2.293.853 lei; profit net 837.082 lei20172018: cifra de afaceri 2.966.662 lei; profit net 1.092.287 lei20182019: cifra de afaceri 3.145.603 lei; profit net 1.067.343 lei20192020: cifra de afaceri 2.955.194 lei; profit net 986.431 lei20202021: cifra de afaceri 4.244.253 lei; profit net 1.455.293 lei20212022: cifra de afaceri 5.165.552 lei; profit net 1.746.104 lei20222023: cifra de afaceri 6.376.715 lei; profit net 2.241.878 lei20232024: cifra de afaceri 7.339.442 lei; profit net 2.455.695 lei20242025: cifra de afaceri 8.107.345 lei; profit net 2.324.197 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă1,3 mil2,3 mil3 mil3,1 mil3 mil4,2 mil5,2 mil6,4 mil7,3 mil8,1 mil
Venituri totale1,3 mil2,3 mil3 mil3,1 mil3 mil4,2 mil5,2 mil6,5 mil7,5 mil8,4 mil
Cheltuieli totale951 mii1,4 mil1,8 mil2 mil2 mil2,7 mil3,4 mil3,9 mil4,6 mil5,7 mil
Profit / pierdere brută398 mii864 mii1,1 mil1,1 mil1 mil1,5 mil1,8 mil2,6 mil2,9 mil2,8 mil
Profit / pierdere netă364 mii837 mii1,1 mil1,1 mil986 mii1,5 mil1,7 mil2,2 mil2,5 mil2,3 mil
Număr mediu de angajați1041614161515151415
Active imobilizate36 mii178 mii168 mii209 mii800 mii1,1 mil871 mii821 mii1,8 mil3,3 mil
Active circulante395 mii799 mii1,1 mil337 mii567 mii1,6 mil1,2 mil2,2 mil3,3 mil1,5 mil
din care stocuri8.4461.73031 mii55 mii38 mii8.83221 mii51 mii80 mii89 mii
creanțe327491.2045.5256.3006.7900229 mii207 mii205 mii
casa și conturi la bănci386 mii797 mii1,1 mil276 mii524 mii1,6 mil1,2 mil1,9 mil3 mil1,2 mil
Datorii66 mii140 mii159 mii123 mii381 mii372 mii320 mii749 mii499 mii1,9 mil
Capitaluri proprii365 mii837 mii1,1 mil424 mii987 mii2,3 mil1,8 mil2,2 mil4,6 mil2,9 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200100 mii100 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 252 în județul Mureș și locul 504 din 10.027 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5611 – Restaurante.

Firme similare din județul Mureș

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5611 – Restaurante

  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre BUMEKA PLUS SRL

Care este CUI-ul firmei BUMEKA PLUS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei BUMEKA PLUS SRL este 34702557, iar codul de TVA este RO34702557. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000648268, iar codul EUID este ROONRC.J2015000648268.

Unde are sediul BUMEKA PLUS SRL?

Sediul social al firmei BUMEKA PLUS SRL este în Horea, Municipiul Târgu Mureș, Mureș, județul Mureș, cod poștal 540051, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are BUMEKA PLUS SRL?

Activitatea principală a firmei BUMEKA PLUS SRL este „Restaurante”, cod CAEN 5611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată BUMEKA PLUS SRL?

BUMEKA PLUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.

Cum pot contacta firma BUMEKA PLUS SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru BUMEKA PLUS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Târgu Mureș sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are BUMEKA PLUS SRL?

În 2025, BUMEKA PLUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,1 mil lei și un profit net de 2,3 mil lei, cu 15 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este BUMEKA PLUS SRL plătitoare de TVA?

Da. BUMEKA PLUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 martie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.

Explorează