Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVAInactiv fiscal (ANAF)1 an pe piață

EVATRANS S.R.L.

CUI 51114972J2025001472007

Sat Provița De Sus, Comuna Provița De Sus, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 1.523 lei, profit net 1.284 lei.

Despre EVATRANS S.R.L.

EVATRANS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 ianuarie 2025 cu numărul J2025001472007 și codul unic de înregistrare (CUI) 51114972, cu sediul în Provița De Sus, județul Prahova. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 1 an de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1.523 lei, un profit net de 1.284 lei. Nu este înregistrată în scopuri de TVA; ANAF o figurează ca contribuabil inactiv.

Date de identificare

CUI
51114972
Nr. Registrul Comerțului
J2025001472007
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 ianuarie 2025
EUID
ROONRC.J2025001472007
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Da

din 17.02.2026

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpina

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1.523 lei
Profit net
1.284 lei
Angajați (medie)
—
Capitaluri proprii
1.284 lei
Datorii
4.061 lei
Active totale
5.345 lei
Marjă netă
84,3%
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Declarată inactivă fiscal de ANAF. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Indicator (lei)2025
Cifra de afaceri netă1.523
Venituri totale1.523
Profit / pierdere brută1.523
Profit / pierdere netă1.284
Active circulante5.345
casa și conturi la bănci5.345
Datorii4.061
Capitaluri proprii1.284

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1.269 din 1.273 în județul Prahova și locul 35.307 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Prahova

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Întrebări frecvente despre EVATRANS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei EVATRANS S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EVATRANS S.R.L. este 51114972. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2025001472007, iar codul EUID este ROONRC.J2025001472007.

Unde are sediul EVATRANS S.R.L.?

Sediul social al firmei EVATRANS S.R.L. este în Sat Provița De Sus, Comuna Provița De Sus, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EVATRANS S.R.L.?

Activitatea principală a firmei EVATRANS S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EVATRANS S.R.L.?

EVATRANS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 ianuarie 2025, deci are 1 an de activitate.

Cum pot contacta firma EVATRANS S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 013). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EVATRANS S.R.L.?

În 2025, EVATRANS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.523 lei și un profit net de 1.284 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EVATRANS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, EVATRANS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează