EUXINE NETWORK SRL
HRISOVULUI, bl. 2, ap. 88, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 323 mii lei, pierdere netă 151 mii lei.
Despre EUXINE NETWORK SRL
EUXINE NETWORK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2012 cu numărul J2012007990408 și codul unic de înregistrare (CUI) 30413459, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 323 mii lei (-40% față de 2024), o pierdere netă de 151 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 321 mii lei la 323 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 30413459
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012007990408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012007990408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.12.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 323 mii lei
- Pierdere netă
- 151 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -94 mii lei
- Datorii
- 349 mii lei
- Active totale
- 256 mii lei
- Marjă netă
- -46,9%
-40% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (137%); cifra de afaceri a scăzut cu 40% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 700 | 101 mii | 152 mii | 321 mii | 632 mii | 470 mii | 540 mii | 323 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 700 | 101 mii | 152 mii | 321 mii | 632 mii | 470 mii | 541 mii | 323 mii |
| Cheltuieli totale | 323 | 6.547 | 11 mii | 36 mii | 83 mii | 308 mii | 416 mii | 546 mii | 546 mii | 474 mii |
| Profit / pierdere brută | -323 | -6.547 | -10 mii | 65 mii | 69 mii | 12 mii | 216 mii | -76 mii | -5.730 | -151 mii |
| Profit / pierdere netă | -323 | -6.547 | -10 mii | 63 mii | 67 mii | 9.499 | 210 mii | -76 mii | -6.558 | -151 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — | — |
| Active imobilizate | 144 | 144 | 144 | 144 | 50 mii | 106 mii | 104 mii | 181 mii | 274 mii | 227 mii |
| Active circulante | 981 | 117 | 487 | 50 mii | 96 mii | 41 mii | 173 mii | 150 mii | 180 mii | 23 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 52 mii | 52 mii | 0 |
| creanțe | — | — | 265 | 590 | 676 | 676 | 93 mii | 89 mii | 93 mii | 14 mii |
| casa și conturi la bănci | 981 | 117 | 222 | 49 mii | 95 mii | 40 mii | 80 mii | 8.448 | 12 mii | 9.893 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 183 | 5.506 | 5.506 | 5.387 | 5.209 |
| Datorii | 2.402 | 8.086 | 19 mii | 4.945 | 34 mii | 53 mii | 72 mii | 203 mii | 402 mii | 349 mii |
| Capitaluri proprii | -1.277 | -7.825 | -18 mii | 45 mii | 112 mii | 94 mii | 210 mii | 134 mii | 58 mii | -94 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.557 din 4.057 în județul București și locul 3.530 din 10.809 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul București
- SMART VALUE CONSULTING SRL · București Sector 6324 mii lei · 0 ang.
- BOOTCAMP EDUCATION SRL · București Sector 2323 mii lei · 0 ang.
- PST APPRAISAL SRL · București Sector 2323 mii lei · 2 ang.
- CUIPRODEST S.R.L. · București Sector 2323 mii lei · 2 ang.
- TIRECO TECH S.R.L. · București Sector 2322 mii lei · 1 ang.
- LIME ANALYTIC S.R.L. · București Sector 1322 mii lei · 0 ang.
- NINE INTERNATIONAL LOGISTICS MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 3322 mii lei · 3 ang.
- ELESTY MANAGEMENT S.R.L. · București Sector 4322 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Întrebări frecvente despre EUXINE NETWORK SRL
Care este CUI-ul firmei EUXINE NETWORK SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EUXINE NETWORK SRL este 30413459, iar codul de TVA este RO30413459. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012007990408, iar codul EUID este ROONRC.J2012007990408.
Unde are sediul EUXINE NETWORK SRL?
Sediul social al firmei EUXINE NETWORK SRL este în HRISOVULUI, bl. 2, ap. 88, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EUXINE NETWORK SRL?
Activitatea principală a firmei EUXINE NETWORK SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EUXINE NETWORK SRL?
EUXINE NETWORK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EUXINE NETWORK SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EUXINE NETWORK SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EUXINE NETWORK SRL?
În 2025, EUXINE NETWORK SRL a raportat o cifră de afaceri de 323 mii lei și o pierdere netă de 151 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EUXINE NETWORK SRL plătitoare de TVA?
Da. EUXINE NETWORK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.