EUROCAD SRL
Str. GODRI FERENC, bl. 5, sc. E, et. 2, ap. 5, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna
În 2025: cifra de afaceri 104 mii lei, profit net 29 mii lei, 1 angajați.
Despre EUROCAD SRL
EUROCAD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 1996 cu numărul J14/178/1996 și codul unic de înregistrare (CUI) 8452303, cu sediul în Sfântu Gheorghe, județul Covasna. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 104 mii lei (-28% față de 2024), un profit net de 29 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 142 mii lei la 104 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 8452303
- Nr. Registrul Comerțului
- J14/178/1996
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 aprilie 1996
- EUID
- ROONRC.J14/178/1996
- Cod poștal
- 520023
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 104 mii lei
- Profit net
- 29 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 29 mii lei
- Datorii
- 37 mii lei
- Active totale
- 66 mii lei
- Marjă netă
- 27,9%
- Cifră / angajat
- 104 mii lei
-28% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 31 mii | 48 mii | 53 mii | 37 mii | 35 mii | 142 mii | 226 mii | 104 mii | 145 mii | 104 mii |
| Venituri totale | 31 mii | 48 mii | 53 mii | 37 mii | 36 mii | 142 mii | 226 mii | 104 mii | 145 mii | 110 mii |
| Cheltuieli totale | 32 mii | 33 mii | 36 mii | 50 mii | 56 mii | 23 mii | 26 mii | 85 mii | 82 mii | 80 mii |
| Profit / pierdere brută | -262 | 16 mii | 18 mii | -13 mii | -20 mii | 119 mii | 200 mii | 19 mii | 63 mii | 30 mii |
| Profit / pierdere netă | -891 | 15 mii | 17 mii | -14 mii | -21 mii | 115 mii | 196 mii | 18 mii | 62 mii | 29 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 3.964 | 3.695 | 3.427 | 3.158 | 2.889 | 2.620 | 2.351 | 7.214 | 4.795 | 1.160 |
| Active circulante | 38 mii | 16 mii | 26 mii | 14 mii | 7.642 | 108 mii | 197 mii | 116 mii | 74 mii | 65 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.205 |
| creanțe | 1.091 | 11 mii | 1.091 | 1.791 | 1.503 | 2.199 | 604 | 8.052 | 31 mii | 28 mii |
| casa și conturi la bănci | 37 mii | 5.364 | 25 mii | 12 mii | 6.139 | 106 mii | 197 mii | 108 mii | 43 mii | 36 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 280 | 445 | 233 |
| Datorii | 4.021 | 5.282 | 4.020 | 5.041 | 19 mii | 4.273 | 3.444 | 18 mii | 17 mii | 37 mii |
| Capitaluri proprii | 38 mii | 15 mii | 26 mii | 12 mii | -8.640 | 106 mii | 196 mii | 106 mii | 62 mii | 29 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 72 din 102 în județul Covasna și locul 11.907 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Covasna
- LINE DESIGN 3D S.R.L. · Dobolii De Jos (com. Ilieni)117 mii lei · 0 ang.
- PACO ROAD DESIGN S.R.L. · Sita Buzăului110 mii lei · 0 ang.
- SZILVESZTER ENGINEERING S.R.L. · Târgu Secuiesc104 mii lei · 1 ang.
- RUTIN CONSULT RES SRL · Sfântu Gheorghe102 mii lei · 0 ang.
- BTZ PROIECT S.R.L. · Sfântu Gheorghe100 mii lei · 1 ang.
- ENERCERT S.R.L. · Sfântu Gheorghe90 mii lei · 1 ang.
- ABTIMIS-TOPO S.R.L. · Sfântu Gheorghe89 mii lei · 1 ang.
- BAUZOL S.R.L. · Sat Lunga, Municipiul Târgu Secuiesc87 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre EUROCAD SRL
Care este CUI-ul firmei EUROCAD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EUROCAD SRL este 8452303. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J14/178/1996, iar codul EUID este ROONRC.J14/178/1996.
Unde are sediul EUROCAD SRL?
Sediul social al firmei EUROCAD SRL este în Str. GODRI FERENC, bl. 5, sc. E, et. 2, ap. 5, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna, județul Covasna, cod poștal 520023, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EUROCAD SRL?
Activitatea principală a firmei EUROCAD SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată EUROCAD SRL?
EUROCAD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 aprilie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EUROCAD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0267 *** 589). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EUROCAD SRL?
În 2025, EUROCAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 104 mii lei și un profit net de 29 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EUROCAD SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, EUROCAD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.