ESPOO SRL
Str. Bartok Bella, et. 1, ap. 3, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 113 mii lei, 2 angajați.
Despre ESPOO SRL
ESPOO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2001 cu numărul J2001006710405 și codul unic de înregistrare (CUI) 14074334, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente” (cod CAEN 4664). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (-14% față de 2024), un profit net de 113 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,1 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14074334
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001006710405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iulie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001006710405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.08.2001
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Profit net
- 113 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 658 mii lei
- Datorii
- 286 mii lei
- Active totale
- 944 mii lei
- Marjă netă
- 5,2%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
-14% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 129 mii | 118 mii | 148 mii | 17 mii | 23 mii | 146 mii | 220 mii | 297 mii | 140 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.436 | 116 mii | 105 mii | 134 mii | 7.167 | 12 mii | 134 mii | 182 mii | 247 mii | 113 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | 58 mii | 67 mii | 43 mii | 26 mii | 14 mii | 5.257 | 1.488 | 2.303 | 1.047 |
| Active circulante | 830 mii | 847 mii | 883 mii | 777 mii | 802 mii | 655 mii | 606 mii | 911 mii | 1 mil | 942 mii |
| din care stocuri | 110 mii | 97 mii | 78 mii | 103 mii | 69 mii | 92 mii | 93 mii | 115 mii | 168 mii | 138 mii |
| creanțe | 432 mii | 468 mii | 476 mii | 449 mii | 514 mii | 391 mii | 367 mii | 553 mii | 661 mii | 617 mii |
| casa și conturi la bănci | 288 mii | 282 mii | 328 mii | 226 mii | 219 mii | 172 mii | 146 mii | 243 mii | 212 mii | 186 mii |
| Cheltuieli în avans | 2.456 | 1.296 | 1.073 | 1.402 | 396 | 3.189 | 3.407 | 5.187 | 3.425 | 1.605 |
| Datorii | 271 mii | 308 mii | 248 mii | 230 mii | 230 mii | 211 mii | 158 mii | 409 mii | 413 mii | 286 mii |
| Capitaluri proprii | 561 mii | 598 mii | 703 mii | 591 mii | 598 mii | 461 mii | 457 mii | 508 mii | 634 mii | 658 mii |
| din care capital subscris vărsat | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 | 4.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 228 din 435 în județul București și locul 657 din 1.420 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente.
Firme similare din județul București
- MEGA MONI SRL · București Sector 32,3 mil lei · 6 ang.
- ACTIVE BRICOLAGE SRL · București Sector 52,2 mil lei · 1 ang.
- MEDIAGRID DISTRIBUTION S.R.L. · București Sector 12,2 mil lei · 3 ang.
- AXE CONSULTING PLUS SRL · București Sector 32,2 mil lei · 2 ang.
- P.F.I. PROIECT - CONSULT SRL · București Sector 32,2 mil lei · 13 ang.
- GLOBAL DYNAMICS TECHNOLOGIES SRL · București Sector 22,1 mil lei · 1 ang.
- INTERNATIONAL VICTOR COMPANY ROMANIA SRL · București Sector 12,1 mil lei · 3 ang.
- ULTRAFOG S.R.L. · București Sector 22,1 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4664 – Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ESPOO SRL
Care este CUI-ul firmei ESPOO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESPOO SRL este 14074334, iar codul de TVA este RO14074334. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001006710405, iar codul EUID este ROONRC.J2001006710405.
Unde are sediul ESPOO SRL?
Sediul social al firmei ESPOO SRL este în Str. Bartok Bella, et. 1, ap. 3, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESPOO SRL?
Activitatea principală a firmei ESPOO SRL este „Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente”, cod CAEN 4664. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ESPOO SRL?
ESPOO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iulie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESPOO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ESPOO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ESPOO SRL?
În 2025, ESPOO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 113 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESPOO SRL plătitoare de TVA?
Da. ESPOO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.