ESIMDAL SRL
ION NISTOR, Loc. Bivolăria, Oraș Vicovu De Sus, Suceava
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 60 mii lei, 4 angajați.
Despre ESIMDAL SRL
ESIMDAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2003 cu numărul J33/48/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15161153, cu sediul în Bivolăria (oraș Vicovu De Sus), județul Suceava. Activitatea principală este „Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton” (cod CAEN 1721). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+11% față de 2024), un profit net de 60 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,5 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15161153
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/48/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 ianuarie 2003
- EUID
- ROONRC.J33/48/2003
- Cod poștal
- 727611
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 60 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 926 mii lei
- Datorii
- 153 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 3,9%
- Cifră / angajat
- 382 mii lei
+11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 756 mii | 660 mii | 615 mii | 959 mii | 867 mii | 1,5 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 760 mii | 699 mii | 621 mii | 1 mil | 938 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 734 mii | 667 mii | 607 mii | 1 mil | 921 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 26 mii | 33 mii | 14 mii | 17 mii | 17 mii | 157 mii | 360 mii | 256 mii | 75 mii | 89 mii |
| Profit / pierdere netă | 22 mii | 26 mii | 7.795 | 6.859 | 7.972 | 142 mii | 338 mii | 236 mii | 34 mii | 60 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 5 | 3 | 4 | 5 | 6 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 19 mii | 130 mii | 371 mii | 544 mii | 522 mii | 461 mii | 554 mii | 532 mii | 444 mii | 612 mii |
| Active circulante | 390 mii | 650 mii | 1,2 mil | 616 mii | 667 mii | 748 mii | 785 mii | 943 mii | 764 mii | 621 mii |
| din care stocuri | 29 mii | 228 mii | 283 mii | 262 mii | 200 mii | 37 mii | 19 mii | 39 mii | 179 mii | 59 mii |
| creanțe | 322 mii | 347 mii | 949 mii | 366 mii | 443 mii | 442 mii | 480 mii | 649 mii | 545 mii | 456 mii |
| casa și conturi la bănci | 38 mii | 76 mii | 1.241 | -13 mii | 23 mii | 269 mii | 286 mii | 255 mii | 40 mii | 106 mii |
| Datorii | 308 mii | 653 mii | 930 mii | 666 mii | 728 mii | 648 mii | 477 mii | 411 mii | 155 mii | 153 mii |
| Venituri în avans | — | — | 540 mii | 353 mii | 312 mii | 271 mii | 232 mii | 198 mii | 155 mii | 155 mii |
| Capitaluri proprii | 101 mii | 126 mii | 134 mii | 141 mii | 149 mii | 291 mii | 629 mii | 865 mii | 899 mii | 926 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 | 5.200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 8 în județul Suceava și locul 181 din 458 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1721 – Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton.
Firme similare din județul Suceava
- ALMA VIVA GROUP SRL · Suceava25,6 mil lei · 78 ang.
- REKO PACKAGING S.R.L. · Rădăuți25,1 mil lei · 27 ang.
- IDEEA BOX SUCEAVA S.R.L. · Mihoveni (com. Șcheia)8,1 mil lei · 14 ang.
- PROCART-IMP S.R.L. · Bivolăria (oraș Vicovu De Sus)743 mii lei · 2 ang.
- SMART PAPER SOLUTIONS S.R.L. · Suceava124 mii lei · 0 ang.
- CARTONAJUL-SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ · Suceava80 mii lei · 2 ang.
- GVR PARTENERS S.R.L. · Leucușești (com. Preutești)4.940 lei · 0 ang.
- COOPERATIVA SOCIALĂ ART CARTON SOCIETATE COOPERATIVĂ · Gemenea (com. Stulpicani)0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1721 – Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
Întrebări frecvente despre ESIMDAL SRL
Care este CUI-ul firmei ESIMDAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESIMDAL SRL este 15161153, iar codul de TVA este RO15161153. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/48/2003, iar codul EUID este ROONRC.J33/48/2003.
Unde are sediul ESIMDAL SRL?
Sediul social al firmei ESIMDAL SRL este în ION NISTOR, Loc. Bivolăria, Oraș Vicovu De Sus, Suceava, Bivolăria (oraș Vicovu De Sus), județul Suceava, cod poștal 727611, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESIMDAL SRL?
Activitatea principală a firmei ESIMDAL SRL este „Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton”, cod CAEN 1721.
Când a fost înființată ESIMDAL SRL?
ESIMDAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 ianuarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESIMDAL SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ESIMDAL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bivolăria (oraș Vicovu De Sus) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ESIMDAL SRL?
În 2025, ESIMDAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 60 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESIMDAL SRL plătitoare de TVA?
Da. ESIMDAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Bivolăria (oraș Vicovu De Sus)
- Firme cu CAEN 1721 din județul Suceava
- CAEN 1721 – Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
- Top firme din județul Suceava
- Top firme cu CAEN 1721
- Firme noi din județul Suceava
- Beneficiari de fonduri din județul Suceava
- Compară ESIMDAL SRL cu alte firme