ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.
Bună Ziua, sc. 2, et. 6, ap. 51, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 218 mii lei, profit net 56 mii lei, 1 angajați.
Despre ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.
ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2023 cu numărul J2023002729124 și codul unic de înregistrare (CUI) 48379821, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte activități recreative și distractive n.c.a.” (cod CAEN 9329). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 218 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 56 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 207 mii lei la 218 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 48379821
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023002729124
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iunie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023002729124
- Cod poștal
- 400498
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 218 mii lei
- Profit net
- 56 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 56 mii lei
- Datorii
- 45 mii lei
- Active totale
- 101 mii lei
- Marjă netă
- 25,6%
- Cifră / angajat
- 218 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 207 mii | 217 mii | 218 mii |
| Venituri totale | 207 mii | 217 mii | 219 mii |
| Cheltuieli totale | 43 mii | 118 mii | 161 mii |
| Profit / pierdere brută | 164 mii | 100 mii | 58 mii |
| Profit / pierdere netă | 162 mii | 98 mii | 56 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 172 mii | 117 mii | 101 mii |
| creanțe | 65 mii | 23 mii | 15 mii |
| casa și conturi la bănci | 106 mii | 94 mii | 37 mii |
| Datorii | 9.493 | 19 mii | 45 mii |
| Capitaluri proprii | 162 mii | 98 mii | 56 mii |
| din care capital subscris vărsat | 100 | 100 | 100 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 99 din 288 în județul Cluj și locul 1.541 din 4.657 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9329 – Alte activități recreative și distractive n.c.a..
Firme similare din județul Cluj
- ALT SPORTS S.R.L. · Dezmir (com. Apahida)224 mii lei · 0 ang.
- TITAN PLAY S.R.L. · Cluj-Napoca223 mii lei · 1 ang.
- DISILVANIA SRL · Cluj-Napoca221 mii lei · 0 ang.
- BLIND VIRTUAL REALITY S.R.L. · Cluj-Napoca217 mii lei · 1 ang.
- EMMA & PATRICK SRL · Florești217 mii lei · 1 ang.
- NEVERSEA BEACH S.R.L. · Cluj-Napoca213 mii lei · 0 ang.
- CONNECT IT SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca211 mii lei · 2 ang.
- BUCURIA & MAGIA COPILARIEI EVENIMENTE S.R.L. · Copaceni (com. Săndulești)207 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9329 – Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. este 48379821. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023002729124, iar codul EUID este ROONRC.J2023002729124.
Unde are sediul ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.?
Sediul social al firmei ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. este în Bună Ziua, sc. 2, et. 6, ap. 51, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400498, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. este „Alte activități recreative și distractive n.c.a.”, cod CAEN 9329. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.?
ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2023, deci are 3 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 341). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L.?
În 2025, ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 218 mii lei și un profit net de 56 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ESCAPEFACTORYCLUJ S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.