ENZIROSOF SRL
Str. EROILOR, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 167 mii lei.
Despre ENZIROSOF SRL
ENZIROSOF SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 septembrie 2006 cu numărul J29/2043/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 19042872, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de consultanță în tehnologia informației” (cod CAEN 6202). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+17% față de 2024), un profit net de 167 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 900 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 septembrie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 19042872
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/2043/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 22 septembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J29/2043/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 27.09.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 167 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 176 mii lei
- Datorii
- 974 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 9,2%
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 453 mii | 496 mii | 888 mii | 744 mii | 697 mii | 900 mii | 959 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 453 mii | 495 mii | 886 mii | 745 mii | 699 mii | 909 mii | 959 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,8 mil |
| Cheltuieli totale | 192 mii | 212 mii | 598 mii | 421 mii | 291 mii | 277 mii | 364 mii | 306 mii | 325 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 261 mii | 283 mii | 288 mii | 324 mii | 408 mii | 633 mii | 594 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 202 mii |
| Profit / pierdere netă | 252 mii | 278 mii | 279 mii | 316 mii | 401 mii | 624 mii | 585 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 167 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 397 mii | 377 mii | 367 mii | 661 mii | 640 mii | 771 mii | 727 mii | 656 mii | 583 mii | 767 mii |
| Active circulante | 55 mii | 196 mii | 414 mii | 436 mii | 106 mii | 141 mii | 512 mii | 746 mii | 1,4 mil | 383 mii |
| din care stocuri | 23 mii | 30 mii | 90 mii | 22 mii | 6.886 | 22 mii | 2.772 | 17 mii | 18 mii | 13 mii |
| creanțe | 14 mii | 18 mii | 3.427 | 4.937 | 27 mii | 68 mii | 444 mii | 61 mii | 1,2 mil | 98 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 148 mii | 320 mii | 408 mii | 72 mii | 51 mii | 65 mii | 667 mii | 131 mii | 272 mii |
| Cheltuieli în avans | 601 | 817 | 526 | 469 | 440 | 45 | — | — | — | — |
| Datorii | 192 mii | 35 mii | 7.589 | 9.503 | 149 mii | 261 mii | 613 mii | 12 mii | 735 mii | 974 mii |
| Venituri în avans | — | — | 1.840 | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 261 mii | 539 mii | 771 mii | 1,1 mil | 597 mii | 651 mii | 625 mii | 1,4 mil | 1,2 mil | 176 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 60 în județul Prahova și locul 81 din 1.775 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6202 – Activități de consultanță în tehnologia informației.
Firme similare din județul Prahova
- ROBOTIC CNC DESIGN SRL · Câmpina2,9 mil lei · 2 ang.
- SIMBERG INVEST SOLUTIONS SRL · Tătărani (com. Bărcănești)1,7 mil lei · 1 ang.
- SOREXO BUSINESS S.R.L. · Ploiești1,3 mil lei · 1 ang.
- PETCOM IT SERVICE MANAGEMENT SRL · Valea Popii (com. Valea Călugărească)1 mil lei · 3 ang.
- FIT & GAP CONSULTING SRL · Ploiești1 mil lei · 2 ang.
- DEPT-IT S.R.L. · Păulești959 mii lei · 1 ang.
- ILERA TECHNOLOGIES S.R.L. · Șotrile856 mii lei · 1 ang.
- TEKSYLVANIA SERV SRL · Apostolache854 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6202 – Activități de consultanță în tehnologia informației
- 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
- 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Întrebări frecvente despre ENZIROSOF SRL
Care este CUI-ul firmei ENZIROSOF SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENZIROSOF SRL este 19042872, iar codul de TVA este RO19042872. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/2043/2006, iar codul EUID este ROONRC.J29/2043/2006.
Unde are sediul ENZIROSOF SRL?
Sediul social al firmei ENZIROSOF SRL este în Str. EROILOR, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENZIROSOF SRL?
Activitatea principală a firmei ENZIROSOF SRL este „Activități de consultanță în tehnologia informației”, cod CAEN 6202. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENZIROSOF SRL?
ENZIROSOF SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 septembrie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENZIROSOF SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 875). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENZIROSOF SRL?
În 2025, ENZIROSOF SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 167 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENZIROSOF SRL plătitoare de TVA?
Da. ENZIROSOF SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 septembrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.