ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL
Aleea DEDA, bl. 79, sc. 2, et. 8, ap. 76, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 469 mii lei, profit net 202 mii lei, 2 angajați.
Despre ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL
ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 1996 cu numărul J1996006119400 și codul unic de înregistrare (CUI) 8661210, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane” (cod CAEN 7820). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 469 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 202 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 100 mii lei la 469 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 iulie 1996 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 8661210
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996006119400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 iulie 1996
- EUID
- ROONRC.J1996006119400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 29.07.1996
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 469 mii lei
- Profit net
- 202 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 208 mii lei
- Datorii
- 129 mii lei
- Active totale
- 337 mii lei
- Marjă netă
- 43,2%
- Cifră / angajat
- 234 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 108 mii | 119 mii | 1 mil | 622 mii | 344 mii | 100 mii | 374 mii | 509 mii | 448 mii | 469 mii |
| Venituri totale | 108 mii | 230 mii | 1 mil | 622 mii | 344 mii | 100 mii | 374 mii | 510 mii | 453 mii | 470 mii |
| Cheltuieli totale | 143 mii | 121 mii | 263 mii | 443 mii | 345 mii | 291 mii | 426 mii | 402 mii | 312 mii | 262 mii |
| Profit / pierdere brută | -35 mii | 109 mii | 768 mii | 179 mii | -203 | -191 mii | -51 mii | 108 mii | 141 mii | 207 mii |
| Profit / pierdere netă | -37 mii | 107 mii | 758 mii | 173 mii | -3.345 | -192 mii | -55 mii | 103 mii | 131 mii | 202 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 354 mii | 305 mii | 313 mii | 310 mii | 305 mii | 282 mii | 118 mii | 10 mii | 17 mii | 13 mii |
| Active circulante | 149 mii | 187 mii | 713 mii | 421 mii | 419 mii | 222 mii | 173 mii | 121 mii | 227 mii | 324 mii |
| din care stocuri | 1.840 | 1.840 | — | 677 | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 98 mii | 83 mii | 332 mii | 155 mii | 62 mii | 51 mii | 111 mii | 53 mii | 108 mii | 278 mii |
| casa și conturi la bănci | 49 mii | 102 mii | 381 mii | 265 mii | 357 mii | 171 mii | 62 mii | 68 mii | 119 mii | 46 mii |
| Datorii | 202 mii | 309 mii | 86 mii | 118 mii | 63 mii | 36 mii | 128 mii | 27 mii | 8.151 | 129 mii |
| Capitaluri proprii | 301 mii | 183 mii | 940 mii | 613 mii | 660 mii | 468 mii | 163 mii | 104 mii | 235 mii | 208 mii |
| din care capital subscris vărsat | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 800 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 248 din 517 în județul București și locul 589 din 1.400 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7820 – Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane.
Firme similare din județul București
- LERIO ROMANIA HR S.R.L. · București Sector 3480 mii lei · 2 ang.
- ROYAL BUSINESS SOLUTIONS S.R.L. · București Sector 6480 mii lei · 1 ang.
- EQUITIX S.R.L. · București Sector 2477 mii lei · 1 ang.
- A-Z HR SOLUTIONS SRL · București Sector 6476 mii lei · 2 ang.
- HR NOUVEAU SRL · București Sector 3473 mii lei · 1 ang.
- ACCOUNTABLE HR AND PAYROLL SRL · București Sector 3464 mii lei · 1 ang.
- EMME MARIN GROUP S.R.L. · București Sector 3458 mii lei · 0 ang.
- DONAU CONSULT CEE S.R.L. · București Sector 4456 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7820 – Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL
Care este CUI-ul firmei ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL este 8661210, iar codul de TVA este RO8661210. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996006119400, iar codul EUID este ROONRC.J1996006119400.
Unde are sediul ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL?
Sediul social al firmei ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL este în Aleea DEDA, bl. 79, sc. 2, et. 8, ap. 76, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL?
Activitatea principală a firmei ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL este „Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane”, cod CAEN 7820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL?
ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iulie 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 059). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL?
În 2025, ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 469 mii lei și un profit net de 202 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?
Da. ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 iulie 1996 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 7820 din județul București
- CAEN 7820 – Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 7820
- Firme noi din județul București
- Compară ENTERPRISE IT SOLUTIONS SRL cu alte firme