ENRIA CONSTRUCT SRL
PĂUȘA, Sat Păușa, Comuna Nojorid, Bihor
În 2025: cifra de afaceri — lei, pierdere netă 153 lei.
Despre ENRIA CONSTRUCT SRL
ENRIA CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2012 cu numărul J5/1085/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30425747, cu sediul în Păușa (com. Nojorid), județul Bihor. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 153 lei. Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2012.
Date de identificare
- CUI
- 30425747
- Nr. Registrul Comerțului
- J5/1085/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iulie 2012
- EUID
- ROONRC.J5/1085/2012
- Cod poștal
- 417351
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 20.08.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- — lei
- Pierdere netă
- 153 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 881 lei
- Datorii
- 194 mii lei
- Active totale
- 195 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 100% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venituri totale | 400 | 400 | 1.000 | 1.000 | 700 | 600 | 700 | 0 | 0 | 2.535 |
| Cheltuieli totale | 206 | 268 | 583 | 714 | 386 | 285 | 460 | 772 | 341 | 2.321 |
| Profit / pierdere brută | 194 | 132 | 417 | 286 | 314 | 315 | 240 | -772 | -341 | 214 |
| Profit / pierdere netă | 182 | 120 | 387 | 256 | 293 | 297 | 222 | -772 | -341 | -153 |
| Active imobilizate | — | — | 191 mii | 191 mii | 191 mii | 191 mii | 191 mii | 191 mii | 191 mii | 191 mii |
| Active circulante | 594 | 703 | 747 | 689 | 710 | 724 | 877 | 4.586 | 4.284 | 4.011 |
| creanțe | 191 | 221 | 648 | 689 | 710 | 731 | 772 | 832 | 840 | 850 |
| casa și conturi la bănci | 403 | 482 | 99 | — | — | -7 | 105 | 3.754 | 3.444 | 3.161 |
| Datorii | 22 | 12 | 191 mii | 190 mii | 190 mii | 190 mii | 190 mii | 194 mii | 194 mii | 194 mii |
| Capitaluri proprii | 572 | 691 | 1.078 | 1.334 | 1.628 | 1.925 | 2.147 | 1.376 | 1.034 | 881 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Bihor
- UTILAJE LA CHEIE S.R.L. · Oradea0 lei · 3 ang.
- MACRON CONSTRUCT&DEVELOPMENT SRL · Oradea0 lei · 0 ang.
- VIVA IMPERIAL S.R.L. · Drăgești0 lei · 0 ang.
- AGRO TRANSGARD S.R.L. · Cornițel (com. Borod)0 lei · 1 ang.
- ECOSAL CONSTRUCT SRL · Bratca0 lei · 0 ang.
- DEDECHRIS PRIMUS S.R.L. · Oradea0 lei · 0 ang.
- SPT BULDO CONSTRUCT S.R.L. · Șuiug (com. Abram)0 lei · 1 ang.
- UTILMEC SRL · Oradea0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 19734/271/202226.04.2023
anulare proces verbal de contravenţie 0150343
Tribunalul Bihor · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant
- 19734/271/202207.12.2022
plângere contravenţională 0150343
Judecătoria Oradea · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ENRIA CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei ENRIA CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENRIA CONSTRUCT SRL este 30425747, iar codul de TVA este RO30425747. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J5/1085/2012, iar codul EUID este ROONRC.J5/1085/2012.
Unde are sediul ENRIA CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei ENRIA CONSTRUCT SRL este în PĂUȘA, Sat Păușa, Comuna Nojorid, Bihor, Păușa (com. Nojorid), județul Bihor, cod poștal 417351, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENRIA CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei ENRIA CONSTRUCT SRL este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENRIA CONSTRUCT SRL?
ENRIA CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENRIA CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 228). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENRIA CONSTRUCT SRL?
În 2025, ENRIA CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 153 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENRIA CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. ENRIA CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 august 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.