ENEVO ENGINEERING S.R.L.
BARBU VĂCĂRESCU, et. 11, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 3,7 mil lei, pierdere netă 1,3 mil lei, 18 angajați.
Despre ENEVO ENGINEERING S.R.L.
ENEVO ENGINEERING S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2022 cu numărul J40/2743/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 45641480, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,7 mil lei (-83% față de 2024), o pierdere netă de 1,3 mil lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 4,4 mil lei la 3,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2022.
Date de identificare
- CUI
- 45641480
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/2743/2022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 februarie 2022
- EUID
- ROONRC.J40/2743/2022
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.05.2022
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,7 mil lei
- Pierdere netă
- 1,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 18
- Capitaluri proprii
- 787 mii lei
- Datorii
- 1,4 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- -36,4%
- Cifră / angajat
- 205 mii lei
-83% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 83% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,4 mil | 14,8 mil | 21,3 mil | 3,7 mil |
| Venituri totale | 4,4 mil | 14,8 mil | 21,3 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli totale | 4,1 mil | 13,9 mil | 19,7 mil | 5,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 230 mii | 866 mii | 1,6 mil | -1,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 187 mii | 556 mii | 1,4 mil | -1,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 52 | 65 | 91 | 18 |
| Active imobilizate | 0 | — | 2,1 mil | 1,7 mil |
| Active circulante | 1,1 mil | 4,1 mil | 3,9 mil | 529 mii |
| din care stocuri | — | — | 16 mii | — |
| creanțe | 1,1 mil | 4,1 mil | 3,9 mil | 491 mii |
| casa și conturi la bănci | 43 mii | 33 mii | 30 mii | 38 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 95 mii | 51 mii |
| Datorii | 853 mii | 2,8 mil | 4 mil | 1,4 mil |
| Provizioane | 60 mii | 550 mii | 0 | — |
| Capitaluri proprii | 187 mii | 743 mii | 2,1 mil | 787 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 338 din 3.462 în județul București și locul 819 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- FORMWERK SRL · București Sector 53,7 mil lei · 0 ang.
- BROWN MARINESCU CONSULTING SRL · București Sector 33,7 mil lei · 3 ang.
- ATELIER 3 AU DESIGN SRL · București Sector 23,7 mil lei · 1 ang.
- CONCEPT PROJECT MANAGEMENT SRL · București Sector 13,7 mil lei · 10 ang.
- ROBOMATIC PROCESS CONTROL SRL · București Sector 23,7 mil lei · 7 ang.
- CLIMA PROJECT SRL · București Sector 33,7 mil lei · 14 ang.
- PETRODESIGN SA · București Sector 13,7 mil lei · 20 ang.
- MAESTRO PROIECT DESIGN SRL · București Sector 53,6 mil lei · 13 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Întrebări frecvente despre ENEVO ENGINEERING S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ENEVO ENGINEERING S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENEVO ENGINEERING S.R.L. este 45641480, iar codul de TVA este RO45641480. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/2743/2022, iar codul EUID este ROONRC.J40/2743/2022.
Unde are sediul ENEVO ENGINEERING S.R.L.?
Sediul social al firmei ENEVO ENGINEERING S.R.L. este în BARBU VĂCĂRESCU, et. 11, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENEVO ENGINEERING S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ENEVO ENGINEERING S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENEVO ENGINEERING S.R.L.?
ENEVO ENGINEERING S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2022, deci are 4 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENEVO ENGINEERING S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ENEVO ENGINEERING S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ENEVO ENGINEERING S.R.L.?
În 2025, ENEVO ENGINEERING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3,7 mil lei și o pierdere netă de 1,3 mil lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENEVO ENGINEERING S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ENEVO ENGINEERING S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.