ENERGOCERTIF SRL
ȘTEFAN CEL MARE, ap. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 281 mii lei, profit net 9 lei, 2 angajați.
Despre ENERGOCERTIF SRL
ENERGOCERTIF SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2014 cu numărul J2014000868126 și codul unic de înregistrare (CUI) 32898466, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de testări și analize tehnice” (cod CAEN 7120). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 281 mii lei (-26% față de 2024), un profit net de 9 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 50 mii lei la 281 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32898466
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014000868126
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 martie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014000868126
- Cod poștal
- 400192
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 281 mii lei
- Profit net
- 9 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 249 lei
- Datorii
- 120 mii lei
- Active totale
- 120 mii lei
- Marjă netă
- 0%
- Cifră / angajat
- 141 mii lei
-26% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 100% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 35 mii | 78 mii | 40 mii | 50 mii | 33 mii | 285 mii | 382 mii | 281 mii |
| Venituri totale | 37 mii | 78 mii | 41 mii | 50 mii | 46 mii | 285 mii | 383 mii | 301 mii |
| Cheltuieli totale | 89 mii | 137 mii | 72 mii | 63 mii | 52 mii | 143 mii | 247 mii | 300 mii |
| Profit / pierdere brută | -52 mii | -59 mii | -31 mii | -13 mii | -6.682 | 142 mii | 136 mii | 1.114 |
| Profit / pierdere netă | -52 mii | -60 mii | -32 mii | -15 mii | -8.016 | 139 mii | 115 mii | 9 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | — | — | 1 | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 12 mii | 16 mii | 15 mii | 15 mii | 20 mii | 16 mii | 8.171 | 33 mii |
| Active circulante | 37 mii | 45 mii | 65 mii | 59 mii | 75 mii | 213 mii | 183 mii | 87 mii |
| din care stocuri | 10 mii | 13 mii | 13 mii | 13 mii | 14 mii | 14 mii | — | — |
| creanțe | 25 mii | 28 mii | 41 mii | 41 mii | 50 mii | 148 mii | 147 mii | 85 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.747 | 3.898 | 11 mii | 5.075 | 11 mii | 52 mii | 35 mii | 1.246 |
| Cheltuieli în avans | 2.248 | 2.248 | 2.248 | 2.248 | 2.248 | 2.248 | 390 | 1.216 |
| Datorii | 27 mii | 99 mii | 150 mii | 160 mii | 188 mii | 125 mii | 76 mii | 120 mii |
| Capitaluri proprii | 24 mii | -36 mii | -68 mii | -83 mii | -91 mii | 106 mii | 115 mii | 249 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 89 din 153 în județul Cluj și locul 1.585 din 2.874 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7120 – Activități de testări și analize tehnice.
Firme similare din județul Cluj
- MIBIAN AUTO S.R.L. · Florești294 mii lei · 2 ang.
- F1 AUTOWORLDHIL S.R.L. · Huedin283 mii lei · 2 ang.
- MAT SMART AUTO S.R.L. · Vechea (com. Chinteni)283 mii lei · 1 ang.
- ARTENAX SRL · Huedin277 mii lei · 2 ang.
- ITP SERVICE MD S.R.L. · Cluj-Napoca266 mii lei · 1 ang.
- MODINSTAL PROIECT IMPEX SRL · Feleacu265 mii lei · 2 ang.
- HALES SRL · Cluj-Napoca262 mii lei · 1 ang.
- EXPERTCON SERV SRL · Cluj-Napoca261 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7120 – Activități de testări și analize tehnice
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Întrebări frecvente despre ENERGOCERTIF SRL
Care este CUI-ul firmei ENERGOCERTIF SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENERGOCERTIF SRL este 32898466. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014000868126, iar codul EUID este ROONRC.J2014000868126.
Unde are sediul ENERGOCERTIF SRL?
Sediul social al firmei ENERGOCERTIF SRL este în ȘTEFAN CEL MARE, ap. 6, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400192, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENERGOCERTIF SRL?
Activitatea principală a firmei ENERGOCERTIF SRL este „Activități de testări și analize tehnice”, cod CAEN 7120.
Când a fost înființată ENERGOCERTIF SRL?
ENERGOCERTIF SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 martie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENERGOCERTIF SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 479). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENERGOCERTIF SRL?
În 2025, ENERGOCERTIF SRL a raportat o cifră de afaceri de 281 mii lei și un profit net de 9 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENERGOCERTIF SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ENERGOCERTIF SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.