ENASANTA SRL
Str. COSTACHE CONACHE, bl. F4, sc. 2, et. PART, ap. 22, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 318 mii lei, profit net 6.654 lei, 1 angajați.
Despre ENASANTA SRL
ENASANTA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 1998 cu numărul J1998000074170 și codul unic de înregistrare (CUI) 10171229, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 318 mii lei (-6% față de 2024), un profit net de 6.654 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 220 mii lei la 318 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2005.
Date de identificare
- CUI
- 10171229
- Nr. Registrul Comerțului
- J1998000074170
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 ianuarie 1998
- EUID
- ROONRC.J1998000074170
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.05.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 318 mii lei
- Profit net
- 6.654 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -281 mii lei
- Datorii
- 511 mii lei
- Active totale
- 230 mii lei
- Marjă netă
- 2,1%
- Cifră / angajat
- 318 mii lei
-6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (222%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 152 mii | 168 mii | 158 mii | 130 mii | 170 mii | 220 mii | 239 mii | 291 mii | 339 mii | 318 mii |
| Venituri totale | 152 mii | 181 mii | 159 mii | 130 mii | 175 mii | 221 mii | 240 mii | 430 mii | 340 mii | 378 mii |
| Cheltuieli totale | 189 mii | 183 mii | 207 mii | 183 mii | 183 mii | 204 mii | 236 mii | 316 mii | 359 mii | 365 mii |
| Profit / pierdere brută | -37 mii | -2.637 | -49 mii | -53 mii | -7.604 | 17 mii | 3.676 | 114 mii | -20 mii | 13 mii |
| Profit / pierdere netă | -39 mii | -4.442 | -50 mii | -54 mii | -9.303 | 15 mii | 1.277 | 110 mii | -25 mii | 6.654 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 13 mii | 123 mii | 91 mii | 60 mii | 28 mii | 4.974 | 4.974 | 213 mii | 164 mii | 117 mii |
| Active circulante | 125 mii | 102 mii | 61 mii | 70 mii | 71 mii | 58 mii | 79 mii | 71 mii | 118 mii | 113 mii |
| din care stocuri | 119 mii | 97 mii | 59 mii | 69 mii | 68 mii | 49 mii | 66 mii | 60 mii | 83 mii | 87 mii |
| creanțe | 5.521 | 4.403 | — | — | 28 | 0 | 1.200 | 722 | 0 | 0 |
| casa și conturi la bănci | 561 | 829 | 1.941 | 1.230 | 2.131 | 8.958 | 11 mii | 9.939 | 35 mii | 26 mii |
| Datorii | 411 mii | 502 mii | 479 mii | 510 mii | 489 mii | 437 mii | 457 mii | 548 mii | 569 mii | 511 mii |
| Capitaluri proprii | -272 mii | -276 mii | -327 mii | -381 mii | -390 mii | -375 mii | -374 mii | -263 mii | -288 mii | -281 mii |
| din care capital subscris vărsat | 202 | 202 | 202 | 202 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 463 din 1.086 în județul Galați și locul 16.274 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Galați
- LAVETA SRL · Galați322 mii lei · 2 ang.
- MARKET DRAGU VDK S.R.L. · Slobozia Conachi321 mii lei · 2 ang.
- ANDRESCOM FRESH RETAIL S.R.L. · Costi (com. Vânători)319 mii lei · 2 ang.
- CLAUDENI-POPMIXT S.R.L. · Galați319 mii lei · 2 ang.
- LEDROX LASERGOD S.R.L. · Toflea (com. Brăhășești)317 mii lei · 1 ang.
- RETEZAT SRL · Foltești315 mii lei · 2 ang.
- LVG COSALIN ALIMENT SRL · Țepu315 mii lei · 2 ang.
- MARVERCRIS SRL · Galați315 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre ENASANTA SRL
Care este CUI-ul firmei ENASANTA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ENASANTA SRL este 10171229, iar codul de TVA este RO10171229. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998000074170, iar codul EUID este ROONRC.J1998000074170.
Unde are sediul ENASANTA SRL?
Sediul social al firmei ENASANTA SRL este în Str. COSTACHE CONACHE, bl. F4, sc. 2, et. PART, ap. 22, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ENASANTA SRL?
Activitatea principală a firmei ENASANTA SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ENASANTA SRL?
ENASANTA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 ianuarie 1998, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ENASANTA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0788 *** 181). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ENASANTA SRL?
În 2025, ENASANTA SRL a raportat o cifră de afaceri de 318 mii lei și un profit net de 6.654 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ENASANTA SRL plătitoare de TVA?
Da. ENASANTA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.