Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare26 ani pe piață

EMZET SRL

CUI 12610665J2000000077123

Calea DOROBANTILOR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 539 mii lei, pierdere netă 14 mii lei, 2 angajați.

Despre EMZET SRL

EMZET SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2000 cu numărul J2000000077123 și codul unic de înregistrare (CUI) 12610665, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane” (cod CAEN 4614). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 539 mii lei (+7% față de 2024), o pierdere netă de 14 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 807 mii lei la 539 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 ianuarie 2000 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
12610665
Nr. Registrul Comerțului
J2000000077123
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
27 ianuarie 2000
EUID
ROONRC.J2000000077123
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 31.01.2000

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
539 mii lei

+7% față de 2024

Pierdere netă
14 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
14 mii lei
Datorii
221 mii lei
Active totale
235 mii lei
Marjă netă
-2,7%
Cifră / angajat
269 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 94% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 232.877 lei; pierdere netă 27.513 lei20162017: cifra de afaceri 309.510 lei; profit net 2.879 lei20172018: cifra de afaceri 362.744 lei; profit net 15.848 lei20182019: cifra de afaceri 374.770 lei; profit net 9.712 lei20192020: cifra de afaceri 413.953 lei; profit net 62.270 lei20202021: cifra de afaceri 807.497 lei; profit net 155.821 lei20212022: cifra de afaceri 783.423 lei; profit net 120.989 lei20222023: cifra de afaceri 488.595 lei; pierdere netă 3.773 lei20232024: cifra de afaceri 501.871 lei; pierdere netă 839 lei20242025: cifra de afaceri 538.936 lei; pierdere netă 14.394 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă233 mii310 mii363 mii375 mii414 mii807 mii783 mii489 mii502 mii539 mii
Venituri totale240 mii310 mii363 mii375 mii414 mii808 mii786 mii489 mii502 mii540 mii
Cheltuieli totale267 mii304 mii344 mii361 mii348 mii644 mii657 mii489 mii493 mii540 mii
Profit / pierdere brută-28 mii5.97419 mii13 mii66 mii164 mii129 mii618.860266
Profit / pierdere netă-28 mii2.87916 mii9.71262 mii156 mii121 mii-3.773-839-14 mii
Număr mediu de angajați1111111222
Active imobilizate99 mii76 mii52 mii39 mii22 mii4.797125 mii88 mii51 mii14 mii
Active circulante121 mii171 mii207 mii192 mii137 mii260 mii221 mii215 mii160 mii221 mii
din care stocuri64 mii44 mii51 mii53 mii37 mii81 mii54 mii46 mii74 mii82 mii
creanțe39 mii60 mii75 mii76 mii52 mii89 mii132 mii148 mii85 mii69 mii
casa și conturi la bănci18 mii67 mii81 mii63 mii48 mii90 mii35 mii21 mii1.47370 mii
Cheltuieli în avans69—————————
Datorii444 mii467 mii485 mii472 mii337 mii288 mii247 mii227 mii156 mii221 mii
Capitaluri proprii-223 mii-220 mii-226 mii-241 mii-178 mii-23 mii98 mii76 mii55 mii14 mii
din care capital subscris vărsat2.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 17 din 39 în județul Cluj și locul 336 din 714 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4614 – Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4614 – Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 5210 Depozitări
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre EMZET SRL

Care este CUI-ul firmei EMZET SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EMZET SRL este 12610665, iar codul de TVA este RO12610665. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000077123, iar codul EUID este ROONRC.J2000000077123.

Unde are sediul EMZET SRL?

Sediul social al firmei EMZET SRL este în Calea DOROBANTILOR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are EMZET SRL?

Activitatea principală a firmei EMZET SRL este „Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane”, cod CAEN 4614. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată EMZET SRL?

EMZET SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2000, deci are 26 ani de activitate.

Cum pot contacta firma EMZET SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0765 *** 708). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are EMZET SRL?

În 2025, EMZET SRL a raportat o cifră de afaceri de 539 mii lei și o pierdere netă de 14 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este EMZET SRL plătitoare de TVA?

Da. EMZET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 ianuarie 2000 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează