EMAENT SRL
FÂNTÂNELE, ap. 34, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 434 mii lei, pierdere netă 72 mii lei, 1 angajați.
Despre EMAENT SRL
EMAENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2012 cu numărul J12/3076/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30909593, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții” (cod CAEN 4613). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 434 mii lei (-45% față de 2024), o pierdere netă de 72 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 553 mii lei la 434 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 13 decembrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 30909593
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/3076/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 noiembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J12/3076/2012
- Cod poștal
- 400321
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
din 13.12.2012
din 01.04.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 434 mii lei
- Pierdere netă
- 72 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 380 mii lei
- Datorii
- 438 mii lei
- Active totale
- 817 mii lei
- Marjă netă
- -16,6%
- Cifră / angajat
- 434 mii lei
-45% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 45% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 591 mii | 600 mii | 403 mii | 759 mii | 689 mii | 553 mii | 1 mil | 913 mii | 790 mii | 434 mii |
| Venituri totale | 597 mii | 601 mii | 403 mii | 760 mii | 690 mii | 553 mii | 1 mil | 923 mii | 790 mii | 435 mii |
| Cheltuieli totale | 315 mii | 524 mii | 435 mii | 530 mii | 598 mii | 517 mii | 916 mii | 1,5 mil | 473 mii | 499 mii |
| Profit / pierdere brută | 282 mii | 77 mii | -32 mii | 231 mii | 93 mii | 36 mii | 101 mii | -531 mii | 318 mii | -64 mii |
| Profit / pierdere netă | 262 mii | 60 mii | -46 mii | 208 mii | 72 mii | 28 mii | 91 mii | -540 mii | 299 mii | -72 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | 4.096 | 2.692 | 1.287 | 0 | — | — |
| Active circulante | 674 mii | 1 mil | 1,2 mil | 650 mii | 747 mii | 981 mii | 843 mii | 227 mii | 578 mii | 817 mii |
| din care stocuri | 256 mii | 245 mii | 167 mii | 207 mii | 256 mii | 334 mii | 148 mii | 66 mii | 307 mii | 466 mii |
| creanțe | 75 mii | 212 mii | 286 mii | 397 mii | 478 mii | 605 mii | 691 mii | 114 mii | 201 mii | 349 mii |
| casa și conturi la bănci | 343 mii | 573 mii | 771 mii | 46 mii | 14 mii | 42 mii | 3.839 | 47 mii | 69 mii | 2.582 |
| Datorii | 373 mii | 669 mii | 908 mii | 127 mii | 156 mii | 360 mii | 130 mii | 53 mii | 126 mii | 438 mii |
| Capitaluri proprii | 301 mii | 361 mii | 315 mii | 523 mii | 595 mii | 623 mii | 714 mii | 174 mii | 452 mii | 380 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 62 în județul Cluj și locul 489 din 981 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții.
Firme similare din județul Cluj
- ANICOLAICONS S.R.L. · Cluj-Napoca510 mii lei · 1 ang.
- EXECUTII ROTHCONSTRUCT S.R.L. · Sălicea (com. Ciurila)500 mii lei · 1 ang.
- SYNC4 SRL · Cluj-Napoca481 mii lei · 1 ang.
- DB CONSULT & TRADE S.R.L. · Cluj-Napoca473 mii lei · 1 ang.
- INTERDAN CONSULTING SRL · Cluj-Napoca458 mii lei · 1 ang.
- ALTIM TRANSYLVART SRL · Ciucea397 mii lei · 1 ang.
- ALTEC SRL · Cluj-Napoca393 mii lei · 0 ang.
- STONES INTERMED SRL · Cluj-Napoca386 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4613 – Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
Întrebări frecvente despre EMAENT SRL
Care este CUI-ul firmei EMAENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EMAENT SRL este 30909593, iar codul de TVA este RO30909593. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3076/2012, iar codul EUID este ROONRC.J12/3076/2012.
Unde are sediul EMAENT SRL?
Sediul social al firmei EMAENT SRL este în FÂNTÂNELE, ap. 34, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400321, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EMAENT SRL?
Activitatea principală a firmei EMAENT SRL este „Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții”, cod CAEN 4613.
Când a fost înființată EMAENT SRL?
EMAENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 noiembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EMAENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 406). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EMAENT SRL?
În 2025, EMAENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 434 mii lei și o pierdere netă de 72 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EMAENT SRL plătitoare de TVA?
Da. EMAENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 13 decembrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 14 octombrie 2026.