Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare14 ani pe piață

ELINK DATA COMPUTER SRL

CUI 30757851J2012001548298

MUNCII, Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 241 mii lei, profit net 32 mii lei, 2 angajați.

Despre ELINK DATA COMPUTER SRL

ELINK DATA COMPUTER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 octombrie 2012 cu numărul J2012001548298 și codul unic de înregistrare (CUI) 30757851, cu sediul în Sinaia, județul Prahova. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații” (cod CAEN 9510). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 241 mii lei (-15% față de 2024), un profit net de 32 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 152 mii lei la 241 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
30757851
Nr. Registrul Comerțului
J2012001548298
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 octombrie 2012
EUID
ROONRC.J2012001548298
Cod poștal
106100

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2016

TVA la încasare
Da

din 01.02.2016

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buşteni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
241 mii lei

-15% față de 2024

Profit net
32 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
65 mii lei
Datorii
24 mii lei
Active totale
88 mii lei
Marjă netă
13,2%
Cifră / angajat
120 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 27% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 166.103 lei; pierdere netă 21.297 lei20162017: cifra de afaceri 148.859 lei; pierdere netă 13.961 lei20172018: cifra de afaceri 166.393 lei; pierdere netă 15.243 lei20182019: cifra de afaceri 149.700 lei; pierdere netă 9.972 lei20192020: cifra de afaceri 115.629 lei; profit net 12.208 lei20202021: cifra de afaceri 152.491 lei; pierdere netă 2.309 lei20212022: cifra de afaceri 164.207 lei; pierdere netă 11.531 lei20222023: cifra de afaceri 229.888 lei; pierdere netă 2.857 lei20232024: cifra de afaceri 284.812 lei; profit net 55.589 lei20242025: cifra de afaceri 240.989 lei; profit net 31.787 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă166 mii149 mii166 mii150 mii116 mii152 mii164 mii230 mii285 mii241 mii
Venituri totale166 mii149 mii167 mii150 mii143 mii153 mii165 mii230 mii290 mii245 mii
Cheltuieli totale186 mii161 mii181 mii159 mii129 mii154 mii174 mii231 mii232 mii211 mii
Profit / pierdere brută-20 mii-12 mii-14 mii-8.46214 mii-778-9.886-55558 mii34 mii
Profit / pierdere netă-21 mii-14 mii-15 mii-9.97212 mii-2.309-12 mii-2.85756 mii32 mii
Număr mediu de angajați4443333332
Active imobilizate47 mii35 mii23 mii11 mii49 mii36 mii25 mii14 mii9.2473.547
Active circulante61 mii42 mii23 mii29 mii28 mii35 mii20 mii38 mii74 mii85 mii
din care stocuri8.7817.4997.9583.8397543361.9851.3643.8864.179
creanțe16 mii16 mii13 mii15 mii9.39811 mii14 mii18 mii17 mii24 mii
casa și conturi la bănci36 mii18 mii2.37610 mii18 mii8.1514.09119 mii53 mii56 mii
Cheltuieli în avans165165————————
Datorii53 mii35 mii19 mii23 mii48 mii55 mii39 mii50 mii26 mii24 mii
Capitaluri proprii56 mii42 mii27 mii17 mii29 mii17 mii5.1442.28758 mii65 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 30 din 57 în județul Prahova și locul 754 din 1.641 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6010 Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio
  • 6020 Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 6190 Alte activități de telecomunicații
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
  • 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic

Întrebări frecvente despre ELINK DATA COMPUTER SRL

Care este CUI-ul firmei ELINK DATA COMPUTER SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELINK DATA COMPUTER SRL este 30757851, iar codul de TVA este RO30757851. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001548298, iar codul EUID este ROONRC.J2012001548298.

Unde are sediul ELINK DATA COMPUTER SRL?

Sediul social al firmei ELINK DATA COMPUTER SRL este în MUNCII, Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova, județul Prahova, cod poștal 106100, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are ELINK DATA COMPUTER SRL?

Activitatea principală a firmei ELINK DATA COMPUTER SRL este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații”, cod CAEN 9510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată ELINK DATA COMPUTER SRL?

ELINK DATA COMPUTER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 octombrie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma ELINK DATA COMPUTER SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0732 *** 444). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are ELINK DATA COMPUTER SRL?

În 2025, ELINK DATA COMPUTER SRL a raportat o cifră de afaceri de 241 mii lei și un profit net de 32 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este ELINK DATA COMPUTER SRL plătitoare de TVA?

Da. ELINK DATA COMPUTER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează