ELEKNIS SRL
BERĂRIEI, et. IV, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 26 mii lei, pierdere netă 39 mii lei.
Despre ELEKNIS SRL
ELEKNIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2004 cu numărul J2004003704127 și codul unic de înregistrare (CUI) 16857944, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației” (cod CAEN 6290). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 26 mii lei (-49% față de 2024), o pierdere netă de 39 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 18 mii lei la 26 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16857944
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004003704127
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 octombrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004003704127
- Cod poștal
- 400380
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 13.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 26 mii lei
- Pierdere netă
- 39 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -451 mii lei
- Datorii
- 454 mii lei
- Active totale
- 3.212 lei
- Marjă netă
- -150,3%
-49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (14142%); cifra de afaceri a scăzut cu 49% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 250 mii | 127 mii | 160 mii | 120 mii | 56 mii | 18 mii | 39 mii | 27 mii | 51 mii | 26 mii |
| Venituri totale | 365 mii | 204 mii | 313 mii | 100 mii | 56 mii | 18 mii | 39 mii | 29 mii | 51 mii | 26 mii |
| Cheltuieli totale | 360 mii | 319 mii | 300 mii | 338 mii | 140 mii | 33 mii | 48 mii | 91 mii | 82 mii | 65 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.696 | -115 mii | 13 mii | -238 mii | -84 mii | -15 mii | -8.348 | -62 mii | -31 mii | -39 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.668 | -116 mii | 9.466 | -239 mii | -86 mii | -16 mii | -9.525 | -62 mii | -31 mii | -39 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 330 mii | 225 mii | 126 mii | 50 mii | 2.406 | -2.415 | -7.236 | -5.856 | 1.028 | 675 |
| Active circulante | 404 mii | 467 mii | 430 mii | 329 mii | 226 mii | 340 mii | 341 mii | 346 mii | 318 mii | 2.537 |
| din care stocuri | 185 mii | 204 mii | 204 mii | 77 mii | -4.787 | -4.787 | -4.787 | -4.787 | — | — |
| creanțe | 267 mii | 263 mii | 225 mii | 250 mii | 217 mii | 344 mii | 345 mii | 350 mii | 315 mii | 922 |
| casa și conturi la bănci | -48 mii | 548 | 882 | 2.319 | 14 mii | 428 | 458 | 170 | 3.014 | 1.615 |
| Datorii | 318 mii | 470 mii | 477 mii | 588 mii | 523 mii | 647 mii | 653 mii | 721 mii | 732 mii | 454 mii |
| Venituri în avans | 277 mii | 201 mii | 47 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 22 mii | 31 mii | -208 mii | -294 mii | -310 mii | -319 mii | -381 mii | -412 mii | -451 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | — | — | — | — | — |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 83 din 88 în județul Cluj și locul 1.301 din 1.392 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației.
Firme similare din județul Cluj
- FOCUS TELEMATIC SRL · Cluj-Napoca43 mii lei · 1 ang.
- PANGEA TOURIMPEX SRL · Cluj-Napoca40 mii lei · 0 ang.
- KRITICAL ABP DATA S.R.L. · Poieni32 mii lei · 1 ang.
- ACADEA SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca31 mii lei · 0 ang.
- SYTEK ELECTRO SRL · Cluj-Napoca31 mii lei · 0 ang.
- RAISING PROJECTS S.R.L. · Cluj-Napoca31 mii lei · 0 ang.
- HUNDERT TECHNOLOGY S.R.L. · Cluj-Napoca18 mii lei · 0 ang.
- MIFA CONSTRUCTII INSTALATII SRL · Cluj-Napoca11 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 11269/211/202608.04.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Pârât
- 10014/211/202423.04.2024
somaţie de plată
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6290 – Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 2611 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2612 Fabricarea altor componente electronice
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Întrebări frecvente despre ELEKNIS SRL
Care este CUI-ul firmei ELEKNIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELEKNIS SRL este 16857944. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004003704127, iar codul EUID este ROONRC.J2004003704127.
Unde are sediul ELEKNIS SRL?
Sediul social al firmei ELEKNIS SRL este în BERĂRIEI, et. IV, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400380, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ELEKNIS SRL?
Activitatea principală a firmei ELEKNIS SRL este „Alte activități de servicii privind tehnologia informației”, cod CAEN 6290. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ELEKNIS SRL?
ELEKNIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 octombrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ELEKNIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (2645 *** 675). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ELEKNIS SRL?
În 2025, ELEKNIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 26 mii lei și o pierdere netă de 39 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ELEKNIS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ELEKNIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.