ELCON VÂLCELELE S.R.L.
Sat Vâlcelele, Comuna Vlădeni, Iași
În 2025: cifra de afaceri 248 mii lei, profit net 20 mii lei, 1 angajați.
Despre ELCON VÂLCELELE S.R.L.
ELCON VÂLCELELE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2019 cu numărul J2019001491225 și codul unic de înregistrare (CUI) 40935433, cu sediul în Vâlcelele (com. Vlădeni), județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 248 mii lei (-12% față de 2024), un profit net de 20 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 191 mii lei la 248 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 40935433
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019001491225
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 aprilie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019001491225
- Cod poștal
- 707596
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 248 mii lei
- Profit net
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 137 mii lei
- Datorii
- 265 mii lei
- Active totale
- 402 mii lei
- Marjă netă
- 8%
- Cifră / angajat
- 248 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 104 mii | 171 mii | 191 mii | 277 mii | 266 mii | 281 mii | 248 mii |
| Venituri totale | 106 mii | 173 mii | 191 mii | 277 mii | 267 mii | 283 mii | 250 mii |
| Cheltuieli totale | 115 mii | 177 mii | 171 mii | 230 mii | 228 mii | 248 mii | 228 mii |
| Profit / pierdere brută | -8.363 | -4.607 | 19 mii | 47 mii | 39 mii | 35 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | -9.414 | -5.214 | 18 mii | 45 mii | 37 mii | 33 mii | 20 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 250 | 378 |
| Active circulante | 45 mii | 185 mii | 277 mii | 307 mii | 309 mii | 369 mii | 401 mii |
| din care stocuri | 44 mii | 184 mii | 271 mii | 293 mii | 293 mii | 286 mii | 270 mii |
| creanțe | 490 | 241 | 5.288 | 13 mii | 14 mii | 20 mii | 21 mii |
| casa și conturi la bănci | 871 | 275 | 639 | 582 | 2.679 | 63 mii | 110 mii |
| Datorii | 55 mii | 199 mii | 274 mii | 260 mii | 225 mii | 252 mii | 265 mii |
| Capitaluri proprii | -9.214 | -14 mii | 3.103 | 48 mii | 85 mii | 118 mii | 137 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 659 din 1.152 în județul Iași și locul 19.173 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Iași
- COK ȘI OVI S.R.L. · Gura Bâdiliței (com. Vânatori)251 mii lei · 1 ang.
- ALTURA CONCEPT S.R.L. · Miroslava250 mii lei · 1 ang.
- I.M. BUNDUC STORE S.R.L. · Buhăeni (com. Andrieșeni)249 mii lei · 1 ang.
- CRIS & COSMINA S.R.L. · Vâlcelele (com. Vlădeni)249 mii lei · 1 ang.
- ANIMUS LUCRI SRL · Iași248 mii lei · 1 ang.
- AXIROM TRADING SRL · Moreni (com. Prisacani)247 mii lei · 2 ang.
- FABULOUS CODIMAR S.R.L. · Cogeasca (com. Lețcani)246 mii lei · 0 ang.
- ROGHICOM SRL · Iași245 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre ELCON VÂLCELELE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ELCON VÂLCELELE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ELCON VÂLCELELE S.R.L. este 40935433. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001491225, iar codul EUID este ROONRC.J2019001491225.
Unde are sediul ELCON VÂLCELELE S.R.L.?
Sediul social al firmei ELCON VÂLCELELE S.R.L. este în Sat Vâlcelele, Comuna Vlădeni, Iași, Vâlcelele (com. Vlădeni), județul Iași, cod poștal 707596, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ELCON VÂLCELELE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ELCON VÂLCELELE S.R.L. este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ELCON VÂLCELELE S.R.L.?
ELCON VÂLCELELE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ELCON VÂLCELELE S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru ELCON VÂLCELELE S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vâlcelele (com. Vlădeni) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are ELCON VÂLCELELE S.R.L.?
În 2025, ELCON VÂLCELELE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 248 mii lei și un profit net de 20 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ELCON VÂLCELELE S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, ELCON VÂLCELELE S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.