EDIL BOX SRL
G-RAL EREMIA GRIGORESCU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 869 mii lei, profit net 259 mii lei, 2 angajați.
Despre EDIL BOX SRL
EDIL BOX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2002 cu numărul J2002001258127 și codul unic de înregistrare (CUI) 14731728, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice” (cod CAEN 2511). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 869 mii lei (+17% față de 2024), un profit net de 259 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 558 mii lei la 869 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 noiembrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14731728
- Nr. Registrul Comerțului
- J2002001258127
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 2002
- EUID
- ROONRC.J2002001258127
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 29.11.2012
din 01.04.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 869 mii lei
- Profit net
- 259 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1,8 mil lei
- Datorii
- 41 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 29,9%
- Cifră / angajat
- 434 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 2% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 241 mii | 274 mii | 347 mii | 396 mii | 524 mii | 558 mii | 655 mii | 655 mii | 744 mii | 869 mii |
| Venituri totale | 241 mii | 274 mii | 347 mii | 396 mii | 524 mii | 558 mii | 656 mii | 656 mii | 744 mii | 870 mii |
| Cheltuieli totale | 26 mii | 38 mii | 102 mii | 115 mii | 171 mii | 170 mii | 54 mii | 70 mii | 499 mii | 569 mii |
| Profit / pierdere brută | 214 mii | 237 mii | 245 mii | 280 mii | 352 mii | 387 mii | 602 mii | 586 mii | 245 mii | 301 mii |
| Profit / pierdere netă | 210 mii | 234 mii | 242 mii | 277 mii | 347 mii | 383 mii | 596 mii | 581 mii | 216 mii | 259 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | 270 mii | 269 mii | 266 mii | 273 mii | 285 mii | 311 mii | 306 mii | 297 mii | 288 mii |
| Active circulante | 435 mii | 545 mii | 663 mii | 720 mii | 943 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| din care stocuri | 380 mii | 497 mii | 622 mii | 635 mii | 772 mii | 777 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1 mil |
| creanțe | 50 mii | 36 mii | 31 mii | 69 mii | 150 mii | 404 mii | 220 mii | 4.085 | 85 mii | 506 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.336 | 12 mii | 10 mii | 17 mii | 21 mii | 5.235 | 7.965 | 81 mii | 61 mii | 644 |
| Datorii | 85 mii | 232 mii | 199 mii | 172 mii | 178 mii | 97 mii | 310 mii | 24 mii | 39 mii | 41 mii |
| Capitaluri proprii | 350 mii | 583 mii | 733 mii | 814 mii | 1 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 5.110 | 5.110 | 5.110 | 5.110 | 5.110 | 5.110 | 5.110 | 5.110 | 5.110 | 5.110 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 88 din 284 în județul Cluj și locul 1.181 din 3.553 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
Firme similare din județul Cluj
- MIRUSTEEL TSM S.R.L. · Gherla912 mii lei · 2 ang.
- ELDEROM IMPEX SRL · Cluj-Napoca902 mii lei · 6 ang.
- PRODCONFEX SRL · Baciu900 mii lei · 2 ang.
- YNN MODULAR S.R.L. · Câmpia Turzii885 mii lei · 6 ang.
- NAPOSUD MET SRL · Feleacu868 mii lei · 4 ang.
- BRAIN ENGINEERING PROD S.R.L. · Cluj-Napoca860 mii lei · 8 ang.
- FIRMA PUTERNICĂ S.R.L. · Florești823 mii lei · 1 ang.
- FIER DE LUX SRL · Gilău807 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2511 – Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
- 1621 Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 1627 Finisarea articolelor din lemn
- 1628 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
- 2016 Fabricarea materialelor plastice în forme primare
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2222 Fabricarea articolelor de ambalaj din material plastic
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 2224 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
- 2225 Prelucrarea și finisarea articolelor din material plastic
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2420 Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
- 2431 Tragere la rece a barelor
- 2432 Laminare la rece a benzilor înguste
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2434 Trefilarea firelor la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2593 Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri
- 2594 Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 3516 Depozitarea energiei electrice
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4661 Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre EDIL BOX SRL
Care este CUI-ul firmei EDIL BOX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EDIL BOX SRL este 14731728, iar codul de TVA este RO14731728. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002001258127, iar codul EUID este ROONRC.J2002001258127.
Unde are sediul EDIL BOX SRL?
Sediul social al firmei EDIL BOX SRL este în G-RAL EREMIA GRIGORESCU, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EDIL BOX SRL?
Activitatea principală a firmei EDIL BOX SRL este „Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice”, cod CAEN 2511. În Registrul Comerțului are autorizate în total 99 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EDIL BOX SRL?
EDIL BOX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EDIL BOX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 249). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are EDIL BOX SRL?
În 2025, EDIL BOX SRL a raportat o cifră de afaceri de 869 mii lei și un profit net de 259 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EDIL BOX SRL plătitoare de TVA?
Da. EDIL BOX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 noiembrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.