ECHINUS STUDIO SRL
ALBINARI, et. 4, ap. 12, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 410 mii lei, profit net 196 mii lei, 1 angajați.
Despre ECHINUS STUDIO SRL
ECHINUS STUDIO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2007 cu numărul J40/23413/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 22923686, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 410 mii lei (-1% față de 2024), un profit net de 196 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 195 mii lei la 410 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 octombrie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 22923686
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/23413/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 decembrie 2007
- EUID
- ROONRC.J40/23413/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 03.10.2013
din 03.10.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 410 mii lei
- Profit net
- 196 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 775 mii lei
- Datorii
- 340 mii lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 47,8%
- Cifră / angajat
- 410 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 30% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 30 mii | 50 mii | 37 mii | 46 mii | 89 mii | 195 mii | 580 mii | 690 mii | 412 mii | 410 mii |
| Venituri totale | 30 mii | 51 mii | 37 mii | 46 mii | 89 mii | 196 mii | 582 mii | 693 mii | 415 mii | 412 mii |
| Cheltuieli totale | 16 mii | 25 mii | 49 mii | 43 mii | 56 mii | 81 mii | 273 mii | 343 mii | 415 mii | 205 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 26 mii | -12 mii | 3.097 | 33 mii | 115 mii | 309 mii | 350 mii | 128 | 207 mii |
| Profit / pierdere netă | 13 mii | 24 mii | -13 mii | 1.720 | 30 mii | 110 mii | 299 mii | 344 mii | -12 mii | 196 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.618 | 925 | 3.503 | 1.205 | — | 6.313 | 322 mii | 455 mii | 789 mii | 769 mii |
| Active circulante | 33 mii | 32 mii | 24 mii | 38 mii | 71 mii | 147 mii | 131 mii | 330 mii | 152 mii | 347 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 126 | 82 mii | 33 mii | — | 3.514 | 3.580 |
| creanțe | 19 mii | 16 mii | 7.062 | 26 mii | 49 mii | 24 mii | 58 mii | 283 mii | 126 mii | 314 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 16 mii | 17 mii | 11 mii | 22 mii | 42 mii | 40 mii | 46 mii | 23 mii | 29 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 446 | 763 | 249 | 3.465 | 1.442 | 1.488 | 1.721 |
| Datorii | 6.796 | 7.431 | 15 mii | 25 mii | 27 mii | 20 mii | 156 mii | 139 mii | 310 mii | 340 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 3.727 | 1.597 | 3.681 | 1.083 | 3.066 |
| Capitaluri proprii | 28 mii | 26 mii | 12 mii | 14 mii | 44 mii | 130 mii | 299 mii | 643 mii | 632 mii | 775 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 503 din 1.742 în județul București și locul 1.455 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul București
- INARCH PROIECT SRL · București Sector 4414 mii lei · 0 ang.
- SQA STUDIO S.R.L. · București Sector 1411 mii lei · 2 ang.
- URBASOFIA SRL · București Sector 2409 mii lei · 6 ang.
- STUDIO SBA - RO S.R.L. · București Sector 6408 mii lei · 1 ang.
- SYNTHESIS ARCHITECTURE AND CONCEPT S.R.L. · București Sector 2407 mii lei · 1 ang.
- MOKA STUDIO DESIGN SRL · București Sector 3406 mii lei · 2 ang.
- AVANGARDE STUDIO S.R.L. · București Sector 3405 mii lei · 3 ang.
- ARCMOS SRL · București Sector 2404 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7410 Activități de design specializat
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Întrebări frecvente despre ECHINUS STUDIO SRL
Care este CUI-ul firmei ECHINUS STUDIO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ECHINUS STUDIO SRL este 22923686, iar codul de TVA este RO22923686. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/23413/2007, iar codul EUID este ROONRC.J40/23413/2007.
Unde are sediul ECHINUS STUDIO SRL?
Sediul social al firmei ECHINUS STUDIO SRL este în ALBINARI, et. 4, ap. 12, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ECHINUS STUDIO SRL?
Activitatea principală a firmei ECHINUS STUDIO SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ECHINUS STUDIO SRL?
ECHINUS STUDIO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 2007, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ECHINUS STUDIO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 165). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ECHINUS STUDIO SRL?
În 2025, ECHINUS STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 410 mii lei și un profit net de 196 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ECHINUS STUDIO SRL plătitoare de TVA?
Da. ECHINUS STUDIO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 octombrie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.